telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
ارتباط عملکرد جنسی با رضایت جنسی در زنان و ارگاسم

 ارتباط عملکرد جنسی با رضایت جنسی در زنان و ارگاسم

فعالیت های جنسی انسان برای وی بسیار حیاتی بوده و با گذشت زمان مفاهیم مذهبی، عرفانی و تاریخی را نیز دربرگرفته است .

رضایت جنسی و ارگاسم

 

فعالیت های جنسی در انسان علاوه بر غریزی بودن برای وی بسیار حیاتی بوده و با گذشت زمان مفاهیم مذهبی، عرفانی، تاریخی را نیز با خود همراه نموده است. در طول تاریخ، انسان ها حداقل به منظور تولید مثل و تداوم نسل خود نیازمند برقراری آمیزش جنسی بوده اند .

 

تعریف رضایت جنسی :

از اینرو فعالیت جنسی بعنوان یکی از ابعاد مهم زندگی افراد درآمده است ،که می تواند متاثر از ویژگیهای خود فرد، روابط بین فردی، شرایط خانوادگی اجتماعی و فرهنگی، محیط، سوابق فعالیت های جنسی وی و همسر، سلامت جسمی و روانی و وضعیت هورمونی فرد قرار گیرد.یانگ در این زمینه بیان می دارد که میزان خرسندی از روابط جنسی و توانایی فرد در ایجاد لذت دوطرفه را رضایت جنسی می نامند .

 

 

 

استحکام روابط زناشویی بدون داشتن روابط جنسی رضایت بخش به خطر می افتد؛
لذت جنسی از مهمترین لذت هایی است که یک فرد در طول عمر خود از آن بهره مند میشود و این لذت است که سختی های زندگی و مشکلات بین زوجین را قابل تحمل می نماید. به این خاطر است که محققین معتقدند که رضایت از ر ابطه زناشویی همواره در گرو رضایت از رابطه جنسی است.

 

 

 

عملکرد جنسی رضایت بخش

محققین معتقدند که عملکرد جنسی رضایت بخش می تواند در بدست آوردن یک فرهنگ استوار نقش مهمی داشته باشد.مطالعات نشان داده است که تعداد فعالیت جنسی در یک فرد و همچنین تعداد دفعات رسیدن به ارگاسم در هر رابطه جنسی نیز با رضایت از روابط جنسی وی مرتبط می باشد .

 

 

رسیدن به ارگاسم در رضایت جنسی

زنانی که طی یک رابطه جنسی چندین بار به ارگاسم می رسند ، دارای رضایت جنسی بیشتری نسبت به زنانی هستند که در طی یک رابطه تنها یک بار به ارگاسم می رسند. بنابراین می توان گفت که عدم تجربه ارگاسم از عوامل موثر بر نارضایتی جنسی است. عملکرد جنسی افراد بخش های گوناگونی داشته که رسیدن به ارگاسم تنها یک بخش آن را شامل می شود.

 

 

 

 

 

نویسنده: فیروزه سخندانی

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
Instagram