telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا آموزش ثبت

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت

رتبه الکسا چیست ؟

همه چیز در مورد الکسا که باید بدانید.

رتبه الکسا چیست ؟ ,فواید الکسا آموزش ثبت,ALEXA , الکسا, Reach

الکسا در سال 1996 توسط 2 نفر به نامهای Brewster Kahle و Bruce Gilliat پایه گذاری شد.
نام الکسا الهام گرفته از Royal Library of Alexandria بزرگترین کتابخانه مصر باستان قبل از میلاد یا کتابخانه سلطنتی اسکندریه است.
در سال 1999 الکسا توسط شرکت آمازون به مبلغ 250 میلیون دلار خریداری شد و بعد از آن همکاریهایی با گوگل، مایکروسافت، پروژه دایرکتوری بازDMOZ و … داشته.

 

 

Alexa.com  یک وب سایت معتبر بین‌المللی و یکی از وبسایت‌های جانبیAmazon.com است که آمار کاملی از رفتار کاربران و نحوه ورود آنها به وبسایت را در سراسر دنیا بدست می‌آورد و با تحلیل آن اطلاعات، رتبه بندی را انجام می‌دهد. کاهش عدد رتبه الکسا یعنی افزایش رتبه الکسا سایت هر چه قدر این عدد به یک [1] نزدیکتر باشد به این معناست که رتبه وب سایت، بهتر و بالاتر است که به این رتبه صفحه یا وبلاگ و یا وب سایت، Rank گفته می‌‌شود. 

 

 

رتبه الکسا براساس تعداد بازدیدکننده‌هایی که سایت را بازدید کرده‌اند محاسبه می‌شود و هر روز ساعت 12 ظهر به وقت نیویورک رتبه الکسا تغییر می‌کند. الکسا به صورت آپدیت شده، تعداد بازدیدکنندگان وبسایت و نیز تعداد صفحات وبسایت که توسط بازدیدکننده دیده شده را نمایش می‌دهد و در قدم اول آماری بر اساس اطلاعات بازدید سه ماهه ارائه می‌کند.برای نمونه میتوانید از این لینک رتبه سایتتالار آگهی را ببینید و یا با درج آدرس سایت خود در قسمت جستجوی همان لینک به رتبه سایت خود در ایران و کل کشورها پی ببرید.

 

 

 

الکسا چگونه کار میکند؟

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت
بی شک یکی از مهمترین ابزارها برای هر مدیر آمار است.
الکسا هم آمار ارائه میکند، روش کار الکسا ساده است و شاید غیر منصافنه به نظر برسد، ولی آمار الکسا خصوصا در رتبه های زیر 100 هزار بسیار به واقعیت نزدیک است و از همین رو مورد توجه وب مستر ها قرار گرفته.
الکسا بر اساس بازدید کاربرانی که نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده اند، به وب سایتها رتبه می دهد و امکان بررسی آمار و تعدا بازدید کاربرانی که این نوار ابزار را نصب نکرده باشند، ندارد.
هر چند الکسا در توصیف خود به سایر منابع نیز اشاره نموده ولی واضح نیست چه منابع دیگری برای الکسا اطلاعات جمع آوری میکنند:

“Alexa computes traffic rankings by analyzing the Web usage of millions of Alexa Toolbar users and data obtained from other, diverse traffic data sources”

به تعبیر دیگر الکسا لیستی از وب سایتهای اینترنتی است که بر اساس ترافیک و تعداد بازدید مرتب سازی شده و اگر وب سایتی در منطقه خود مثلا ایران جزو 50 یا 100 وب سایت اول آن نمایش داده شود مشخص کننده ارزش بالای این سایت از لحاظ تجاری نیز خواهد بود زیرا وب سایتهای دیگر سعی می کنند با پیدا کردن سایتهای پر ترافیک از آنها برای دریافت لینک یا نمایش تبلیغات استفاده کنند که موجب افزایش در آمد و ارزش سایتهای پربازدید خواهد شد.

فواید بالا رفتن رتبه الکسا

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت

بالا بردن رتبه الکسا برای همه وبسایت‌ها مفید خواهد بود زیرا یکی از مهمترین اهداف هر وبسایت افزایش تعداد بازدیدکنندگان آن است و یکی از آمارهایی که توسط الکسا ارائه می‌شود تعداد بازدیدکنندگان وبسایت است. همچنین با توجه به اینکه معیار اغلب شرکت‌ها برای درج تبلیغات و آگهی‌هایشان در هر سایت رتبه الکسای آن سایت است، بالا بودن این رتبه راهی برای نمایش اعتبار وبسایت شما است و رتبه الکسا ابزار خوبی برای مقایسه وبسایت شما با دیگر وبسایت‌های مشابه نیز است.

 

راه‌های بالا بردن رتبه الکسا

 

مهم : سعی کنید همیشه مطالب دست اول را در وب سایت خود قرار دهید یعنی پست هایی که قرار می دهید مال خود شما باشند نه اینکه از سایت های دیگر کپی کرده باشید .  در این صورت هم الکسا و هم گوگل متوجه تقلب کاری ها شده و وب سایت شما را معتبر نخواهند شمرد. و این یعنی کاهش رتبه

 

 

تعداد بازدیدکننده یکی عوامل اصلی در بالا رفتن ترافیک سایت و به دنبال آن رتبه الکسا است، تعدادی راه حل دیگر نیز برای افزایش ترافیک وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

 

 1. مرتبا” مطلب جدید به سایتتان اضافه کنید، و این کار را بصورت متناوب انجام دهید و در نظر داشته باشید که اگر یک روز چند مطلب به سایتتان اضافه کنید ولی روز‌های بعد هیچ مطلبی اضافه نکنید تاثیر خاصی در رتبه الکسای سایت خود مشاهده نخواهید کرد.
 2. مطالب جذاب و مفید باعث جذب بازدید کننده می‌شود پس مطالب مفید بنویسید تا ترافیک بیشتری داشته باشید و به دنبال آن رتبه الکسای بیشتر داشته باشید.
 3. به سایتتان مطلبی درمورد الکسا، رتبه الکسا و یا نحوه بهبود رتبه در الکسا اضافه کنید، مدیران سایت‌ها مشتاق‌اند که راه‌های افزایش رتبه الکسا را بدانند بنابراین به سایت شما می‌آیند تا مطلب شما در این زمینه را بخوانند.
 4. نوار ابزار الکسا (Alexa toolbar) را برای مرورگر IE و Alexa Extensionرا برای firefox دانلود و نصب کنید. نوار ابزار الکسا بهترین راه برای مشاهده‌ی وضعیت سایت است و وقتی بازدیدکننده سایت را با مرورگری که نوار ابزار الکسا داشته باشد بازدید می‌کند قطعا به یک ترافیک پربار برای سایت تبدیل می‌شود پس دیگران را هم به استفاده از نوار ابزار الکسا متقاعد کنید.
 5. اگر در یک شرکت کار می‌کنید نوار ابزار الکسا را برای همه کامپیوتر‌های شرکت نصب کنید و وبسایتتان را به عنوان homepage در مرورگرهای آنها مشخص کنید.
 6. می‌توانید با کافی‌نت‌ها قراردادی ببندید که طبق آن نوار ابزار الکسا را بر روی همه کامپیوترهای کافی‌نت نصب کرده و وبسایت شما را به عنوان‌homepage  در مرورگرها قرار دهند.
 7. چنانچه سایت شما رتبه الکسای قابل قبولی دارد ولی همچنان قصد ارتقاء این رتبه را دارید با نصب Alexa Rank Widget می‌توانید رتبه الکسای وبسایتتان را برای بازدیدکننده‌ای که نوار ابزار الکسا را نصب نکرده هم نمایش دهید با نمایش وضعیت رتبه سایت در الکسا در واقع اعتبار سایت شما در مقابل بازدیدکننده قرار می‌گیرد.
 8. آدرس وبسایت خود را در فروم‌های مشهور و فعال قرار دهید.
 9. سایت خود را در دایرکتوری‌ها ثبت کنید. دایرکتوری‌ها فهرستی از وبسایت‌ها هستند که براساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق آدرسی که در دایرکتوری قرار داده‌اید به وبسایت شما بیایند و به افزایش ترافیک سایت شما کمک کنند.
 10. در شبکه‌های اجتماعی آسیایی و یا فروم‌های آسیایی مطلب بگذارید. بعضی از وب‌مستر ها می‌گویند که کاربران آسیای شرقی طرفداران بزرگ نوار ابزار الکسا هستند.
 11. تبلیغات سایت خود را بر روی موتورهای جستجوگر مثل گوگل قرار دهید.
 12. سعی کنید طراحی و محتوای وبسایتتان با استانداردهای موتورهای جستجوگر مثل google یا bing هماهنگ باشد تا هرچه بیشتر مورد بازدید قرار بگیرد و ترافیک سایت بالا برود. البته بهتر است بدانید که افزایش Page Rank گوگل رابطه مستقیمی با رتبه الکسا ندارد. به طور مثال در مورد برخی سایت‌ها که Page Rank گوگل خوبی دارند رتبه الکسای خوبی مشاهده نمی‌شود یا بالعکس.
 13. سعی کنید همیشه مطالب دست اول را در وب سایت خود قرار دهید یعنی پست هایی که قرار می دهید مال خود شما باشند نه اینکه از سایت های دیگر کپی کرده باشید . در این صورت هم الکسا و هم گوگل متوجه تقلب کاری ها شده و وب سایت شما را معتبر نخواهند شمرد. و این یعنی کاهش رتبه

 

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت

جهت راحتی ثبت نام در alexa  برای شما کاربران گرامی آموزش فیلم ثبت وب سایت در الکسا را تهیه کرده ام امید وارم مفید واقع شود.

آیا می توان الکسا را فریب داد؟

بله، ولی با ایجاد ترافیک مصنوعی یا فریب الکسا برای نمایش بازدید بیشتر ، در واقع هیچ موفقیتی کسب نشده زیرا الکسا فقط آمار به شما ارائه می نماید و ارائه آمار غلط و فریب الکسا به معنی رشد ترافیک سایت نیست و تنها ممکن است برخی وب مسترها برای نمایش قدرت خود نزد کارفرما یا ایجاد موقعیت شغلی بهتر یا فریب مشتریان جهت جذب تبلیغ از این مورد غیر حرفه ای بهره برداری کنند.

 

 

 

نام روبات وب یا خزنده وب الکسا چیست؟

در صورتی که به هر دلیل قصد جلوگیری از دسترسی روبات الکسا به وب سایت خود را دارید کافیست نام آن را در فایل روبوتهای خود قرار دهید:
ia_archiver نام روبات الکسا است، لطفا جهت اطلاع از تنظیمات robots به مقاله روباتهای وب رجوع فرمایید.

Reach در الکسا ریچ چیست؟

ALEXA , الکسا, Reach

Reach ریچ میزانی برای اندازه گیری درصد بازدید کل کاربران اینترنت در جهان است.
در مثال بالا ریچ کاربران سایت یاهو در یک هفته اخیر کمتر از 20 درصد و در یکماه گذشته بیش از بیست درصد بوده است. و یعنی در ماه گذشته بیش از 20 درصد از کاربران کل اینترنت از سایت یاهو بازدید داشته اند.

pageviews یا بازدید از صفحات در الکسا چیست؟

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت

الکسا تعداد صفحات بازدید شده توسط بازدید کنندگان سایت را pageviews در نظر می گیرد.
نکته:چندین بازدید از یک صفحه توسط یک کاربر در طول روز فقط یک بازدید محاسبه خواهد شد.
در مثال تصویر پایین تعداد میانگین بازدید صفحات در 3 ماه گذشته حدود 6.8 بوده است:

ALEXA , الکسا, Reach

PageViews/User میانگین بازدیدهای منحصر به فرد هر کاربر در طول روز است و در مثال پایین تعداد صفحات بازدید شده هر کاربر حدود 15.6 است:

ALEXA , الکسا, Reach

 

رتبه روزانه ترافیک Daily Traffic Rank

نمایانگر اطلاعات بازدید صفحات وب سایت در یک روز است:

ALEXA , الکسا, Reach

Bounce Rate بانس ریت در الکسا چیست؟

بانس ریت به طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می شوند.
Bounce Rate نشاندهنده جذابیت سایت برای بازدیدکننده است و هر چه درصد آن کمتر باشد بهتر است.
اگر درصد پرش کاربران یا بانش ریت بالا باشد به این معناست که بازدید کننده های بیشتری بعد از وارد شدن به سایت و بررسی یک صفحه به بازدید سایر صفحات تشویق نشده یا مورد جذابی برای حفظ کاربر در سایت وجود نداشته و کاربران بیشتری بلافاصله بعد از ورود سایت را ترک کرده اند.

رتبه الکسا چیست ؟ ,فواید الکسا, آموزش ثبت سایت , ALEXA , فواید بالا رفتن رتبه در الکسا, راه‌های بالا بردن رتبه, Reach

آیا نصب نوار ابزار الکسا واقعا در افزایش رتبه تاثیر دارد؟


بله حتی اگر یک کاربر بیشتر در طول روز حدود 10 دقیقه چند صفحه وب را مرور کند بی شک رتبه الکسای آن سایت بالاتر خواهد رفت، از دید کارشناسان سئو، اولین کار برای افزایش رتبه الکسا نصب تولبار الکسا برای خودتان است و بعد پیشنهاد نصب به دیگران. جهت آشنایی با نوار ابزار الکسا و تنظیمات آن لطفا به مقاله نوار ابزار الکسا رجوع نمایید.

تولبار الکسا را از کجا دانلود کنم؟

رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا  آموزش ثبت

شما می توانید تولبار آماده را از سایت الکسا دریافت نمایید.

توجه : با هر مرورگر اینترنتی که بیشتر کار می کنید از همان مرورگر وارد سایت الکسا شوید.

Join the Alexa Toolbar Community

بر روی تصویر پایین کلیک کنید تا وارد نصب تولبار از وب سایت الکسا شوید.

الکسا چیست ,فواید الکسا, آموزش ثبت سایت , ALEXA , فواید بالا رفتن رتبه در الکسا, راه‌های بالا بردن رتبه, Reach

 الکسا چیست؟ فواید الکسا  آموزش ثبت سایت در ALEXA

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : یکشنبه ۱۳۹۲/۳۰/۰۴
دیدگاه

ارسال شده ها 5 دیدگاه برای مطلب “رتبه الکسا چیست ؟ فواید الکسا آموزش ثبت”

 1. پویا گفت:

  سلام من یک ساله تو بلاگفا وبلاگ دارم ولی هنوز وقتی میرم رتبمو تو الکسا ببینم با هیچ اطلاعاتی موجود نیست رو به رو میشم با اینکه وبلاگمو ثبت هم کردم تو رو خدا کمکم کنید.
  با تشکر.
  po85.blogfa

  • رضا غفاری گفت:

   دوست گرامی افراد آنلاین و تعداد بازدید کنندگان وبلاگ شما بسیار کم می باشد الکسا وبلاگ و یا وب سایتهایی را که بازدید کنندگان کمتری دارند یعنی خیلی کمتری دارند رتبه بندی نمی کند مطب زیاد درج کن تا در رتبه بندی الکسا قرار بگیری موفق باشید.

 2. حافظ گفت:

  سلام دوست گرامی آقا من رتبه الکسام زیر ۵۸ هزاره ولی بازدید نداره چیکار کنم؟مشکل چیه ممنون.
  bia2mah.rozblog.com

 3. hosein گفت:

  سلام چرا من رتبه الکسا ندارم

  Iranbaz.loxblog.com

 4. مجموعه تبلیغاتی ایستگاه گفت:

  با سلام مطالب مفیدی بود

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram