telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
دامنه چیست ؟ دامین و یا domain؟

دامنه چیست ؟ دامین و یا domain؟

دامنه ویا دامین وبه انگلیسی domain  همان نام سایت می باشد .

دامین چیست؟,دامنه چه می باشد؟,معنی دامنه,منظور از دامنه چه می باشد؟,خرید دامنه,ثبت دامنه,خرید دامین,domain چیست؟

دامنه / دومین یا domain همان آدرس های انحصاری است که در وب سایت ها استفاده میشوند. زمانیکه یک دامنه (domain) را برای وب سایت خود انتخاب کردید، کاربران میتوانند با درج نمودن همان دامنه در نوار آدرس مرورگر ها به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.
به طور مثال : booloor.ir ،  booloor.com ، booloor.net  و غیره… که در اینجا booloor نام دامنه و com. و net. و ir. پسوند دامنه ها میباشند. و در انتخاب و ثبت دامنه باید پسوند دامنه را نیز تعیین کنید.

زمانیکه یک کاربر خواسته باشد وبسایت بولور  را باز کند، با درج نمودن دامنه booloor.com در نوار آدرس مرورگر میتواند وارد این سایت شود.

انواع دامنه ها (domains)

دامنه ها انواع مختلف دارند. رایج ترین آنها دامنه های generic (عمومی) بوده که دارای پسوند com. و دامنه های کد کشوری که با پسوند دو حروف نام کشور مانند ir. (برای ایران ) ختم میشوند.

شما میتوانید دامنه ها را بر اساس پسوند آنها به آسانی تشخیص دهید.

دامنه های سطوح بالا

پسوند یک دامنه (مانند com.) به سطح دامنه تعلق دارد.

مانند com. دامنه های مختلف در سطوح بالا قرار داردند. طور مثال .net, .org, .biz, .info. که اکثر آنها برای مقاصد خاص استفاده میشوند،  بطور مثال org. برای موسسات ایجاد شده، info. برای سایت های معلوماتی و غیره.

در صورتیکه دامنه مورد نظر شما با پسوند com. موجود نباشد، ممکن با پسوند دیگری مانند org. موجود باشد. که آنها از همدیگر فرق دارند و جدا محسوب میشوند.  مثال، mycompany.com و mycompany.org دو دامنه جدا گانه میباشند که یک کمپانی میتواند com. و دیگری org. را ثبت کند. البته ثبت دامنه با پسوند نام کشور در تمام کشور ها یکسان نبوده و بعضی از کشور ها برای ارائه مجوز آن قواعد و مقررات دارند.

انتخاب نام دامنه (Domain)

شما باید نام دامنه را مطابق به محتویات وب سایت تان انتخاب کنید. سعی کنید نام دامنه تان مختصر و با مفهوم باشد.
بهتر است نام دامنه با عنوان سایت همخوانی داشته باشد. مثال اگر سایت شما در مورد دانلود است. download را در دامنه خود استفاده کنید مانند downloadlar.com و یا irandownload.com و غیره … چون کاربران سایت بهتر می توانند نام سایت شما را بخاطر بسپارند. واین در آینده برای افزایش بازدید سایت شما مفید خواهد شد. 

ثبت دامنه

برای ثبت دامنه به یکی از شرکت های هاستینگ مراجعه نمایید . شرکت های زیادی در ایران هستند که ثبت دامنه و خدمات هاستینگ انجام می دهند کافیست در گوگل جستجو کنید. اگر دامنه با پسوند ir می خواهید به nic.ir مرجعه کنید و در نیک دات ای ار ثبت نام کنید. این کار برای کسانی که دامنه ir می خواهند الزامی می باشد. 

نکته مهم : می توانید دامنه خود را بوسیله inc.ir ثبت نمایید ولی توصیه می شود از شرکت های هاستینگ دیگر ثبت کنید چون هزینه نیک از دو برایر هاستینگ های دیگر هم گرانتر می باشد.

رجیستر و ثبت نمودن یک دامنه
بخاطر داشته باشید که شما دامنه را خریداری نمیکنید، آنرا فقط ثبت/رجیستر میکنید. ثبت دامنه ها از طریق registrar / کمپانی های که در این عرصه کار میکنند صورت میگیرد. تصمیم با شما خواهد بود که به چه مدت آنرا ثبت میکنید. معمولا از ۱ سال تا ۱۰ سال قابل ثبت است.

هاست یا میزبانی دامنه

بعد از ثبت/ رجیستر نمودن دامنه شما به میزبانی وب یا همان هاستینگ نیاز دارید. 

خرید دامنه های ثبت شده

بولور

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : شنبه ۱۳۹۲/۱۱/۰۳
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram