telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
درباره ی فیلم محمد (ص) مجید مجیدی، یک مفتی لبنانی غیب گویی کرد.
 
پس از چند شیخ مصری، مفتی منطقه جبل لبنان هم تسلیم شایعات شد و به تازه‌ترین فیلم مجید مجیدی واکنش نشان داد.

 

درباره ی فیلم محمد (ص) مجید مجیدی، یک مفتی لبنانی غیب گویی کرد.

 

به گزارش بولور، به نقل از فرهنگ نیوز، “محمد علی الجوزو” بدون توجه به گفته های کارگردان ایرانی درباره چگونگی ساخت این فیلم ادعا کرد: ایران قصد دارد فیلمی درباره رسول الله (ص) بسازد که در آن یک ایرانی، نقش پیامبر را بازی می کند، و این توهینی آشکار به اسلام و مسلمانان است.

فیلم محمد (ص)

وی تاکید کرد: نمایش شخصیت پیامبر (ص) در فیلم شرعا حرام است، زیرا شخصیت پیامبر (ص) از احترام و قداست ویژه نزد مسلمانان برخوردار است.

الجوزو افزود: ایران، پیش از این هم فیلم یوسف (ع) را ساخت و در ارائه شخصیت این پیامبر، ناکام بود.

 

 

ادعای این مفتی لبنانی در حالی مطرح می شود که مقبولیت سریال یوسف (ع) از مرزهای ایران فراتر رفت و در دیگر کشورهای اسلامی نیز به نمایش درآمد و به اذعان مخاطبان کشورهای عربی از جذابترین ساخته های سینمایی جهان اسلام است. اغلب شهروندان در کشورهای عربی، سینمای ایران را با این اثر می شناسند.

 

 

مفتی منطقه جبل لبنان در ادامه ادعا کرد که ایران قصد دارد، در این فیلم، تاریخ را تحریف کند و اسلام را به چند تن از اهل بیت پیامبر (ص) محدود کرده، اصل رسالت پیامبر را به فراموشی بسپارد.

 

 

پیش از این چند مفتی مصری هم بی آن که اطلاعی درباره محتوای این اثر مجیدی داشته باشند، آن را محکوم کرده و خواستار تحریم این فیلم و جلوگیری از ساخت و نمایش آن شده بودند.

 

 

این ادعاها در حالی مطرح می شود که هنوز هیچ کس، چیزی درباره محتوای فیلم محمد (ص) نمی داند و حتی مجید مجیدی کارگردان فیلم نیز کمتر درباره‌ آن صحبت کرده، و درباره دلیل صحبت نکردن در خصوص این فیلم گفته است: “من محافظه‌کار نیستم. در آینده و با آماده شدن فیلم نشست‌هایی را در این خصوص برگزار خواهیم کرد و اطلاعات لازم را به سمع اصحاب رسانه خواهیم رساند.”

 

 

وی با اشاره به برخی هجمه‌ها و کج فهمی‌ها در طول ساخت فیلم محمد (ص) خاطر نشان کرد: “در هنگام شروع ساخت فیلم، تقریبا با همه علمای شیعه و سنی جهان اسلام رایزنی کردیم، اما متاسفانه برخی کج فهمی‌ها باعث به وجود آمدن چالش‌هایی شد که پاسخ آن‌ها را به بعد از آماده شدن و نمایش فیلم واگذار کردیم. هدف اصلی ما از ساخت فیلم «محمد»(ص) ایجاد نوعی اتحاد و وفاق در دنیای اسلام و مقابله با قرائت‌های مختلفی بود که از اسلام در دنیا و غرب وجود داشت. مقطعی که از زندگی پیامبر اکرم (ص) برای نمایش در این فیلم انتخاب شده نیز بر همین اساس صورت گرفته است”.

 

 

 

گفتنی است بر اساس اطلاعاتی که از فیلم محمد (ص) و بازیگران و نقش آنها منتشر شده است، هیچ اثری از نقش پیامبر اکرم (ص) و بازیگری که چنین نقشی را ایفا کند، وجود ندارد.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram