telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
فیلم کشتن فرخنده دختر افغانستانی – قتلگاه نهایی

فیلم کشتن فرخنده دختر افغانستانی 

فیلم دلخراش کشته شدن فرخنده در افغانستان

توجه : این فیلم شاید مناسب با روحیه شما نباشد.

صبح روز پنج شنبه گذشته زنی جوان با صورتی خونین و پای برهنه رو به دوربین موبایلهای شهروندان کابل سعی می کرد چیزهایی بگوید، اما صدای ظریف و لرزان او در همهمه ای که ملایان متعصب واوباش جاهل به راه انداخته بودند شنیده نمی شد و فقط مشت و لگد بود که از هر طرف به سر و صورتش حواله می شد. عده ای دست بر اندامش می کشیدند و سعی می کردند تا در آخرین لحظات از جسمی که اکنون با فریاد ملایی متعصب حلال گشته بود تمطع بجویند و عده ای دیگر الله اکبر گویان با چوب و سنگ بر سر و رویش می کوفتند… صدای فرخنده اما اکنون، پس از مرگ اش، نه تنها به گوش شهروندان کابل که به گوش تمام جهانیان رسیده است. صدای لرزانی که تکرار می کرد: «من بی گناهم»!

دانلود فیلم  –

آنان که آن روز فرخنده را بی عفت و سیه روی کردند، اکنون خود در انظار جهانیان سیه روی و بی آبرو گشته اند و در چنگال عدالت گرفتار آمده اند. اکنون فرخنده می رود که به نماد عدالت خواهی زن افغان تبدیل گردد. مرگ فجیع اش از او قهرمانی ساخته که همه زنان افغان می توانند ظلم و ستم هر روزه ای را که بر آنان می رود در چهره معصوم او ببینند. فرخنده قربانی مثلث شومی شد که حاصل اجتماع ملایان طماع و متعصب، اوباش جاهل و پلیس فاسد است. مثلثی که تاکنون قربانیان زیادی در جامعه افغانستان گرفته است. اما فرخنده، برخلاف خیل انبوه دیگر قربانیان این مثلث، شانس این را یافت که «دیده» شود. روزی که او به دعانویس کنار «مسجد شاه دوشمشیر» مراجعه کرد هرگز گمان نمی برد، مرگ دردناکش سرآغاز جنبشی عظیم در سراسر افغانستان گردد. بازخوانی این روایت دردناک نشان می دهد که او چگونه بدون اینکه گناهی مرتکب شده باشد قربانی این مثلث شوم فساد گردید.

 

 

 

فرخنده، دختر ۲۷ ساله افغان صبح روز ۲۸ اسفند از منزل خود در کابل خارج شد و ساعاتی بعد خانواده اش جنازه او را در حالی که از سوی اوباش متعصب تکه پاره و سوزانده شده بود تحویل گرفتند. بنا بر روایتهای موجود گویا فرخنده در صبح روز حادثه با ملای دعانویسی در حوالی مسجدی به نام شاه دو شمشیر مشاجره لفظی پیدا می کند و به اعتراض، کاغذی را که دعانویس بر روی آن دعا و طلسم خویش را نوشته بوده به داخل آتش می افکند. ملای دعانویس که کار و کسب خویش را در خطر می بیند، به میان مردم شتافته و به دروغ فریاد می زند که این زن قرآن شریف را به آتش کشیده!

 

 

 

با فریادهای ملای دعانویس توده های جاهل و اوباش متعصب به گرد فرخنده حلقه می زنند، مرتد و مزدور امریکا می خوانندش و بدون تحقیق درباره ادعای ملای دعانویس و پیش از آنکه فرخنده فرصت دفاع از خویش را بیابد او را زیر مشت و لگد خود گرفته و تا حد مرگ کتک می زنند، سپس پیکر نیمه جانش را زیر چرخهای ماشین انداخته و بارها از روی جسم بی جانش رد می شوند و در پایان برای اینکه مطمئن شوند عمل مقدسشان را به تمامی به انجام رسانده اند جنازه فرخنده را به آتش می کشند.

 

 

 

پلیس، که به گواهی ویدئوها و تصاویر ثبت شده توسط دوربین های موبایل، از ابتدا تا انتهای ماجرا فقط ناظر جنایت بوده است و هیچ اقدامی برای جلوگیری از قتل فرخنده انجام نداده برای پاک کردن صورت مسئله بلافاصله به منزل خانواده قربانی مراجعه و با تهدید از آنها می خواهد که برای در امان ماندن از دست متعصبین مذهبی هرچه سریعتر منزل خویش را تخلیه نموده و به مکان نامعلومی فرار نمایند و ضمناً پدر فرخنده را وادار می کنند که اعتراف کند دخترش دارای بیماری روانی بوده و به همین دلیل قرآن را به آتش کشیده است. اعترافی که بلافاصله از سوی پلیس رسانه ای می شود.
در فردای روز فاجعه امام جماعت مسجد شاه دوشمشیر ضمن دفاع از «احساسات مذهبی» قاتلان فرخنده، علنا با هر نوع پیگیری قضایی این موضوع مخالفت نموده و با ذکر خطبه ای آتشین به خیال خود به مسئله فیصله می دهد. تا اینجای ماجرا سه ضلع مثلث فاجعه یعنی ملاهای طماع و متعصب، اوباش جاهل و پلیس فاسد از آغاز تا انتهای فاجعه که سرپوش گذاشتن بر قتل و توجیه شرعی آن باشد، یک به یک کارویژه خویش را انجام دادند. آنچه اما سناریوی جهل، تعصب و فساد را بر هم می ریزد تصاویر ثبت شده از دوربین حاضران در صحنه فاجعه است.

 

 

 

تصاویر و ویدئوهای فاجعه بلافاصله در شبکه های مجازی انتشار یافته و تلنگری می شود بر وجدان بیدار هزاران جوان افغان در سراسر کشور. تصاویر ثبت شده از لحظه لحظه جنایت نشان می دهد که فرخنده با پوشش کامل اسلامی (چادر و برقع) به چنگ اوباش متعصب افتاده است، تصاویر انتشار یافته از مدارک و اسناد تحصیلی او نشان می دهد که با «درجه عالی» تحصیلات خود را به پایان رسانده و نه تنها، طبق ادعاهای اولیه پلیس، بیمار روانی نبوده که حتی قاری قرآن هم بوده است. با بیدار شدن «وجدان عمومی» جامعه و فشار افکار عمومی، نهادها و افراد مسئول نیز مجبور به تجدید نظر در رویه خویش گردیدند. امام جماعت مسجد که از قاتلان فرخنده حمایت کرده بود اکنون رسما عذرخواهی کرده است، ملای دعانویس اعتراف کرده که به دروغ فرخنده را متهم به آتش زدن قرآن نموده، تحقیقات وزارت حج و اوقاف کشور هم نشان می دهد در روز حادثه هیچ قرآنی به آتش کشیده نشده، همچنین تا اینجای کار فرمانده پلیس کابل در مراسم دفن فرخنده (که برای نخستین بار توسط زنان انجام گرفت) حضور یافته و دستور بازداشت تعدادی از قاتلان و همچنین تعلیق پلیسهای خاطی را نیز صادر نموده است.

 

 

 

اگر شبکه های اجتماعی و ماهواره ای مستقل نمی بودند، قطعا ماجرای قتل فرخنده روند دیگری می یافت. در حالی که در جهان سوم مثلث شوم تعصب، جهل و فساد اجازه استیفای حقوق از دست رفته شهروندان عادی را نمی دهد، وجود رسانه های مستقل و آزاد می تواند صدایی باشد برای بی صدایان، برای آنان که فریادرسی جز وجدان بیدار شهروندانی همچون خود ندارند.
در عصر جدید، حتی در جوامع جهان سوم نیز، گردش آزاد اطلاعات مرزهای سنتی را درنوردیده است. به یمن تکنولوژی های دیجیتال واقعیتِ فجایعی مثل قتل فرخنده می تواند میلیونها بار بازنمایی و مشاهده گردد. شبکه های اجتماعی اینترنتی در داخل کشورها یک «جامعه مدنی مجازی» ساخته اند، یک «وجدان عمومی»، یک «هیئت منصفه» متشکل از میلیونها شهروند آگاه و بیدار که اجازه نمی دهند نهادهای سرکوبگر و فاسد دولتی و مذهبی بر روی فجایعی از این دست سرپوش بگذارند. اکنون وجدان عمومی جامعه افغانستان، و سراسر جهان، از ظلم ناورایی که در حق فرخنده روا داشته شده است به درد آمده و همگان طالب اجرای عدالت اند.

 

 

 

ماجرای فرخنده اما به همین جا ختم نخواهد شد و ابعاد بسیار فراتری خواهد یافت، چرا که اجحاف و تبعیض صورت گرفته علیه زنان افغان بسیار گسترده است. فرخنده به نماد رنج و ستمی تبدیل می شود که هر روز بر زنان افغان تحمیل می گردد. او بی شک به نماد جنبش عظیم عدالت خواهی زنان افغان تبدیل خواهد گردید، جنبشی که صدای گامهای استوار آن را از هم اکنون می توان شنید.

 

 

 

neshanonline.ir

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
دیدگاه

دیدگاه برای مطلب “فیلم کشتن فرخنده دختر افغانستانی – قتلگاه نهایی”

 1. فرزانه گفت:

  دختر طفل معصوم چطور دست این بیماران روانی و عقده ای افتاده امیدوارم در چنگال عدالت له بشن. تسلیت میگم به خانواده خانم فرخنده

 2. محمد گفت:

  چطور این وحشی های نادان می تونن به یک انسان حمله کنن و اینطور سبوعانه بکشنش و دیگران هم شاهد باشن؟!
  نهایت رذالت، سبوعیت، حماقت و کثافت رو در این فیلم می شه دید!

  • مهدی گفت:

   سلام امیدوارم که خدا به حق جوبشونو بده!!!!

  • essi گفت:

   البته ما امثال این رفتارو از یه عده به ظاهر انسان اتو کشیده هم تو این مملکت دیدیم فک کنید،دور نیست

 3. امین گفت:

  خدا ریشه تون را بکنه افغانیهای کثیف بی تمدن -مغولهای وحشی ای جلادهای کثیف داعشی که جز خوردن -خوابیدن -سکس چیزی دیگر بلد نیستید امیدوارم خشم خدا همتون را یک به یک بسوزونه که اینجوری ناحق جون کسی را نگیرید به فرض هم که به قران توهین کرده باشه این رفتار درو از شان انسانیته آخه حیونهای کثیف اون هم مثل دخترتونه چطور دلتون اومد اینجوری باهاش رفتار کنید ای خوکهای کثیف واقعا خاک بر سرتون که هیچ وقت آدم نمیشید.

 4. آرش گفت:

  من فیلم رو نگاه نکردم چون توانایی دیدنش رو ندارم. ولی کامنت های فیلم رو خوندم. چی بگم؟ چی بگیم؟ من تمام حرفها امین و البته سایر دوستان رو قبول دارم. متاسفم

 5. narges گفت:

  من از دیدن این تصاویر شوکه شدم. این صحنه های وحشیانه منو یاد فیلم سنگسار سریا انداخت ولی باید اعتراف کنم مرگ فرخنده به مراتب دردناکتره.باورم نمیشه که هنوز چنین انسان‌های نادان و حیوان صفتی وجود دارند…!

 6. Hamed گفت:

  بچه حقی بخودشان اجازه دادن اینکارا کنن چرا خاهری فرخنده مارا اینجوری کردن من شبو روز دوا میکنم کی زوتر مجرمینانه بجزای همالشون برسانن خودتان بگین تسلیت میگم به خانواده ♥فرخنده ♥عزیز

 7. میلاد گفت:

  این *** اکثرا همینجوری کثیف و پست هستن.مثل طالبان و داعش و بوکوحرام.نسل این حیوونارو باید ریشه کن کرد

 8. مجتبی گفت:

  واقعا این تصاویر برای من که نگاه میکردم وحشتناک بود وای به حال اون دختر معصوم یک مشت وحشی حروم زاده به نام اسلام این دختر بی گناه رو اینطور وحشیانه کشتن واقعا یک حیوان هم نمیتونه اینقدر وحشی باشه خدا به خانواده اون دختر صبر بده و اون وحشیها هم به بدترین شکل ممکن بمیرن

 9. بهار گفت:

  لعنت به همتون کثافتایه وحشی یه کدومشون دختر معصومو نجات ندادن.

  • عبدالله گفت:

   ما دیگه چرا باید جوش بیاریم و فحش بدیم و لعنت کنیم،اگه مثل اونا میخایم بیمنطق باشیم که فایده ای نداره.
   بنظرم منطقی تر باشیم… با فحش و لعنت فرستادن کاری حل نمیشه،بیشتر تاثیر منفی رو خودمون داره…

 10. عبدالله گفت:

  هر چند کلیپ کشتن فرخنده برامون سخته دیدنش ولی باید بدانیم که این مشکل همه ماست که ندیده و ندانسته بنام دین و قرآن اسیر ساحران و طلسم فروشان شرق و غربیم.
  به امید آن روز که از بند هرچه فال فروش و ساحره رهایی یابیم./

 11. حسین گفت:

  مشکل اهل سنت افغانستان ، گروهای به اصطلاح جهادی وطالبان هستند که با فهم غلط خود از دین و سوئ استفاده از مذهب روزگار مردم را تلخ کرده و مزدور بی مزد و مواجب آمریکایی ها در منطقه شده اند

 12. حامد گفت:

  قابل توجه مسولین محترم که حی میخواهندبا افغانستان و افغانیها که اکثربدبختیهای جوانان معتادما از انهاست رابطه برقرارکنند.تورا خدا قضاوت کنید رابطه با غرب بهتره یا با افغانستان

 13. اشکان گفت:

  من ایرانیم و حس مسلمان بودنم می گوید زنده باد افقانستان زیرا دلیل نمی شود بخاطر چند تا بیسواد و ارازل اوباش و کوته فکر همه مردم شریف افقانستان را ک تمدن دیرینه اولیا را داراست سرزنش و بدنام کرد امیدوارم عاملین این فاجعه شوم ب سزای اعمالشان هم در این دنیا واخرت برسن تا مرحمی بر دل خانواده فرخنده عزیز باشد.شهادتش مبارک باد

  • Ali گفت:

   قران تو رو برداره از رو زمین حتما خودت هم افغانی هستی، کدوم مردم شریف به این سگ ها میگی شریف؟ خاک تو سر بیشرفت فکر کن خواهر خودتو اینجوری کشتن بازم میگی شریف؟ همین امثال تو اومدن این کارو کردن لعنت خدا بهتون…

 14. وحید گفت:

  چقداین افغانی ها نفهم و آشغالن.بایه حرفی که نمیدونن دروغه مجازات میکنناینجوریه که افغانی ها پیشرفتون زیرصفره.آدم اینقد بدبخت باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. لیلی گفت:

  خداوند لعنتتون کنه وحشی های. بی ناموس .چند نفر به چند نفر.. بی غیرتها پست ها.. فردای قیامت ازین بدتر سر خودتان میاد

 16. عموحسین گفت:

  من با هر گونه خشونت مخالفم

 17. حامد اهوازی گفت:

  خوارج وقتی یکی محب اهل بیت و همسرش رو بدلیل محبت به امام علی ع کشتن امام علی ع از جنگ با معاویه منصرف شد و به طرف نهروان ره سپار شد.رو به نهروانیان کرد که قاتل عبدالله بن خباب بن ارت و همسرش را به قاضی اسلام بدهند انها گفتن همه نهروانیان در قتل عبدالله بن خباب بن ارت شریک اند و امام علی ع به انها گفت اگر همه دنیا در قتل عبدالله بن خباب بن ارت و همسرش و جنین انها شریک بودند باز هم از مجازات انان دست نمیکشیدم.
  همه این های که یک این خانم رو به قتل رسوندند و حتی انانی که نگاه میکردند و فیلم میگرفتن شریک قتل هستند وباید سخت مجازات شوند.
  اسلام از این مردمان بی خرد و جاهل در برأت هست.

 18. Fatyma گفت:

  تف ب غیرت اون همه آدم عوضی الهی بمیرم براش بخدا تمام روحیم ب هم ریخت

 19. reza گفت:

  ای بی ناموساروبایدباکلاش سوراخ سوراخ کنی یایه بمب انتحاری ببندی به خودت همه شونوبفرستی به درک خداوکیلی

 20. reza گفت:

  اگرچندتامردپیدامیشدعلیه شون جهادمیکردن

 21. saeidedostsafat گفت:

  واقعاازاین همه وحشی گری زبونم لال شده چطورمیتونن به این راحتی جون یه آدم روبگیرن واقعامتاسفم متاسفم هزاران باربرایشان متاسفم

 22. hassan گفت:

  سلام” این مردم وحشی بودند. البته گناه دولت افغانستان است که قانون ندارد.
  اشرف غنی و عبدالله هر دو به فکر منافع خود هستند. خداوند ایه هردو لعنت کنه….
  از خدا میخواهم که خانواده هر دو آنها به همین روز بندازنه……………

 23. احمد گفت:

  باید بمب اتمی هیروشیما به کابل زده می شد وسلام شد تمام

 24. حسین گفت:

  لعنت به شما مردم جاهل که به اسم اسلام هر جنایتی میکنید .اسلام از همتون بیزاره .امیدوارم هم تو این دنیا هم در اخرت به بدترین شکل مجازات بشین که بدون علم سر این دختر معصوم هر بلایی خواستید اوردید.لعنت به قوه قضاییه افغانستان که از عدالت بویی نبرده.

 25. مهدی گفت:

  حرومزاده ها همین کارو باامام حسین کردند
  بغض گلومو گرفت
  کاش اونجا بودم سپر بلا میشدم
  بیغیرت راس میگی طالبان و بیرون کنید زورت به دختر رسیده؟مردی؟
  افغانستان ازاین طرف و داعش از اون طرف

 26. علی گفت:

  واقعامتاسف شدم ازاین حادثه دلخراش ادم این زودباورانشاالله خداوند

  خودش اوناروبه سزای عمل قبیحشان برساند

 27. وحید گفت:

  خدایا این چه دینی بود که انقد توش گمراه هستن.

 28. فرهاد گفت:

  این مردای افغانی تو همین ایران خودمونم کم جنایت نکردن چه بلاهایی که سر زنان و دختران ایرانی اوردنو کسی صداشم در نیومد ،به خانواده این دختر بیگناه و همه خانواده هایی که از این جماعت زخم خورده و دلشون به درد اومده تسلیت میگم و امیدوارم که خود قران جواب تک تک این ادمهایی که این جنایت و کردن رو بده .

 29. danial گفت:

  مگه یه آدم چقدر میتونه وحشی باشه؟؟؟؟؟

 30. محمد رضا.... گفت:

  سلام…من واقا نتونستم فیلموببینم…واقا برای کسایی ک این کارو کردن متاسفم….باعث تاسفه ک مسلمون باشیو سر حرف ی شیاد ومزدور جون ی ادم بیگناهو معصوم و بگیری…دلیل زده شدن جوونامونم از اسلام افراط بیش از حد این افراده…واقا برای خودم ک نماز میخونم متاسفم….خون این ادما حلاله

 31. نازنین گفت:

  باعرض سلام .درسته این فیلم رفتارهای خشونت آمیزی رونشون داده امادرجواب کسانیکه زودقضاوت میکنندوبه تمام مردم شریف افغانستان توهین میکنند .متاسفم ازچنین کسانیکه انقدزودقضاوت میکنند درهرجامعه ای خوب وبدوجوددارد

 32. لیلا گفت:

  نیست شما کشته ی *** نیستید شوهرم وقتی دید از بیماری ام اس بیحس شدم و میل جنسیم کم شده ترکم کرد

 33. قیصر گفت:

  من بودم اینارو نمیکشتم زجرکش میکردم کاری میکردم تا دعاکنن زودتر بمیرن ولی نمیذاشتم بمیرن به این راحتیا ول نمیکنم چون ذره ذره تیکه تیکه با اره میبریدمشون تا زجرشون درمونم بشه گوه مصبهای لاشخور بی دین اه

 34. محمد گفت:

  لعنت به آدم کش های حرام زاده افغانی

 35. صادق گفت:

  اصلا چی یاد گرفته از قرآن کسی که بخودش اجازه میده اینطور جون یک موجود خدارو بگیرم…که از اون قرآن هم دفاع میکنن…
  آبروی اسلام نازنین،اسلام مهربانی رو بردن…

 36. مریم منصوری گفت:

  اینها واقعا بی رحم هستند
  اینقد بیشورند که یه دخترو بکشند

 37. احمد کورده گفت:

  **** هرچی افغانیه بی ***

 38. باران گفت:

  اوقم میگیره از افغانی های **** هار امیدوارم کشورشون دست زناشون بی افته

 39. فاطمه گفت:

  با دیدن فیلم خیلی ناراحت و شوکه شدم از ادم های افغانی کثیف بیشعور دیگه حالم بهم میخوره وحشیهای ظالم چطور دلتون اومد دختره بی گناه را کشتید خدا مرگتون بده به بدترین وجه لعنت خدا بر شما *** کثیف بیشهور دیگه از هر چی*** هست بدم میاد

 40. لرستان گفت:

  بخدا قسم اگه اونجا بودم خون هر چی افغانی بود میریختم لعنتی های ضعیف کش این افغانی ها فقط زورشونو به زنها نشون میدن من خرم آبادم یه افغانی تو خرم آباد وجود نداره چون نمیزاریم وارد شهرمون شه اصلا نباید وارد کشورمون بشن جلوی این بی وجودها رو بگیرید

 41. امیرحسین هاشمی گفت:

  البته بسییار فجیع است کشتن فرخنده اما بسیارفرخنده هادرکنارماحال جان دادن هتند بیاییم باهمدیگرمهربان ترباشیم دنیاعوض شده متاسفانه دیگه مردم ازدین گریزان شدن کجامیشه همچین جنایتی رو ازانسان هانادیدگرفت حتی شغال هابه اهوی تنهااینطورگروهی حمله نمیکنن .وقتی میبینیم کشورکنارماهمچین ادمهایی درداخلش وجوددارن بایدمتحدتربودوبیشترقدرهمدیگروبدونیم وانقدربیخیال نباشیم به انسان بودن بهای بیشتری بدهیم و از قربانی کردن همدیگه بخاطرافکارمون خودداری کنیم .این نتیجه تعصب بیش ازحد واعتقادکورکورانه است وقتی به انسان تلقین بشه که حتمابایدروی تعصباتش بایسته وحتی درموردش حرف هم نزنه عاقبت این مغلطه پیش میادکه بی شباهت به ادمخواری بومیان آفریقانیست مایه خجالت بشریته

 42. سامان گفت:

  من با اینکه مرد هستم گریه کردم فیلمشو جرات نداشتم نگاه کنم لعنت خدا بر این سیطان های بی رحم به خدا آدم دلش نمیاد یه مرغ رو بکشه آخه میشه به اینا بگی انسان !!!!!!!!انگار قلبم داره از جاش داره کنده میشه به خدا چشم هام بارانی شده دلم هم ابری شده .به خدا اگه اونجا بودم نهایت تلاشمو می کردم نجاتش بدم حتی به قیمت جونم . من موندم چرا مردم افغانی دارن نگاه میکنند. خدااااااچرا کاری نکردی!!!!!!

 43. Y گفت:

  فقط میتونم بگم انسان انسانه و حیوان حیوان.هیچ موقع هم نمیتونی فقط به خاط شکلو قیافه بگی این انسانه حیوون شرفش از اینا بیشتره.دیگه خوک که پست ترین حیوونه شرفش از این بیشتره. دلم میخواد برای خدا که انقدر تنهاست گریه کنم.

 44. جاوید گفت:

  واقعا جهالت و عقب ماندگی افغانی ها زده رو دست اعراب اونم اعراب ۱۴۰۰ سال قبل
  لعنت ****
  امریکا خوبشون میکنه مثه سگ باهاشون اونم تو کشور خودشون باهاشون رفتار میکنه
  افغانسان ب نظر من حقشونه برده و سگ رو امریکا باشن
  اینا آدم نیستند لعنت خدا بهشون دیگه گفتن متعصب نه اینقدر
  خب اگه ای کارو ک کرده قانونی هست واقعا دور از انسانیته
  پ انسان بودنشون کجا رفته

 45. عبدالمحمد خورسندی فرد گفت:

  اگر موقعیت جغرافیایی این کشور را در نظر بگیریم این منطقه کوهستانی بوده و بشدت صعب العبور می باشد و از روزگاران گذشته ملیت های مختلف تمایلی به رفتن به این منطقه را نداشتند و در نتیجه بر خورد فرهنگها و تمدنها در این نواحی بوجود نیامد و مردم افغانستان عقب مانده باقی ماندند .این مردم از عربها هم مسلمان ترند واگر محمد و بزرگان اسلام دو باره برگردند همگی بدست مردم افغانستان قتل عام می شوند زیرا خرافات با دین چنان مخلوط شده که حتی محمد ص هم این دین را نخواهد شناخت

 46. شیرزادخیرالهی گفت:

  قانون کشورشان بایدازقانون جنگل درس یادبگیردقانون جنگل خیلی باعدالت ترازقانون افغانستان است

 47. محمد گفت:

  خدا لعنتتون کنه مغزم بجوش اومد حرمزاده های وحشی خر
  خدا جای حق نشسته

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram