telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
12 جاذبه توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه

آنتالیا همانطور که می دانید یکی از شهرهای پر رفت و آمد در تورهای ترکیه است که دارای جاذبه های بسیار زیادی است. در این مطلب به معرفی چند جاذبه ای می پردازیم که کمتر بدان پرداخته شده است.

Antalya

پاموک کاله

پاموک کاله

شاید اگر پاموک کاله را ببینید پی خواهید برد که این پدیده از عجایب جهان است و کمتر کسی است که به آنتالیا برود و این مکان را نبیند. در این منطقه آب های کالسیوس که دمایی حدود ۳۵ درجه سانتی گراد دارند از ارتفاعی صد متری به پایین می ریزند و محل ریزش آن ها به استخرهای گرمی تبدیل شده که هم به علت گرمای آب و هم بخاطر تلالو نور زیبایی خاص و جلوه ای پیدا کرده که مسافران از آن استقبال زیادی می کنند. مردم این محل به آن قصر پنبه ای می نامند. جالب است که شناگران هم تفریح می کنند هم از خاصیت درمانی آب بهره می برند.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا ‘Antalya’ در ترکیه ****

کاله ایچی آنتالیا

کاله ایچی آنتالیا

بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا در کنار قلعه کاله ایچی واقع شده است به همین دلیل به آن بندر قلعه کاله ایچی گفته می شود. این بندر بسیار زیبا و جالب است و در کمتر جایی از ترکیه مانند آن دیده می شود. امکانات و خدمات رفاهی این بندر کامل است و هر آنچه را که بخواهید در این منطقه از آنتالیا می توانید تهیه کنید , از جمله این خدمات رستوران , کافی شاپ , فروشگاه و …. . از تفریحات فوق العاده و ثابت بندر قلعه کاله ایچی آنتالیا قایق سواری است که بهترین زمان برای این تفریح هنگام صبح است. در این بندر لحظات خوب و به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

ساحل پاتارا آنتالیا

ساحل پاتارا آنتالیا

ساحل پاتارا آنتالیا بعنوان  زادگاه بابانوئل شناخته شده است و همجنین  به خاطر دارا بودن ساحل شنی طولانی و زیبا در بین تمام ساحل های ترکیه بسیار مطرح است. ساحل پاتارار آنتالیا خلوت و دنج دارای 50 متر عرض و 20 کیلومتر طول می باشد . این ساحل بدلیل داشتن آثار تاریخی زیاد امکان ساخت امکانات رفاهی را ندارد . آثار تاریخی این منطقه آثاری مانند تئاتر رومی، طاقهای رومی ، دروازه رومی و کاخ رومی، حمام عمومی و تعداد دیگری از بناها و آثار قدیمی و تاریخی میباشد .

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

damlataş mağarası غار دامالاش آنتالیا

damlataş mağarası غار دامالاش آنتالیا

غار دامالاش آنتالیا مکانی است که گردشگران در آن علاوه بر بازدید مناظر بسیار جذاب و زیبا و با طراوت توانایی ديدن سنگهائي تغيير شكل يافته را دارند . در اين غار ديوارهاي سنگي كه به طرز شگفت انگیزی در طی گذر زمان تغيير شكل داشته اند را میبینند. در اطراف غار دامالاش آنتالیا موزه باستان شناسي و قوم نگاري نيز وجود دارد كه دیدن از این موزه بای گردشگران بسیار جذاب است که اين موزه بجز روز 2شنبه در همه روزها آماده میزبانی از گردشگران را دارد . از مكانهاي ديدني ديگر اين منطقه میتوان سه غار دريائي را نام برد که بسیار زیبا ودیدنی است .”Kızlar Mağrası – كيزلارماعاراسي” غار دخترها كه در زمان گذشته محل نگهداري اسراي زن توسط دزدان دريائي بوده است كه دسترسي به اين سه غار برای گردشگران با قايق امكان پذير خواهد بود.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

پارک دلفین ها (دلفیناریوم) آنتالیا

پارک دلفین ها (دلفیناریوم) آنتالیا

پارک دلفین ها بخشی از پارک آبی آنتالیا است و دلفین ها، فک ها و وال های سفید در این پارک نمایش می دهند. اگر خانواگی سفر می کنید، این جاذبه برای فرزندانتان مناسب است.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

آکوالند آنتالیا

آکوالند آنتالیا

آکوالند در یکی از نواحی ساحلی ساخته شده که زیبایی خاص خود را دارد. سرسره های آبی و استخرهای عظیمی در این منطقه دایر شده که تمام گردشگران می توانند از آن ها استفاده کنند. زمانی که اجرای موسیقی زنده در این مکان باشد صفای محیط دو چندان می شود. البته نمایشگران این منطقه دلفین ها هستند که می توانید در زمان خاص نمایش آن ها در این منطقه حضور پیدا کنید.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

رافتینگ رودخانه وحشی آنتالیا

رافتینگ رودخانه وحشی آنتالیا

برای قایق سواری در رودخانه ای وحشتناک و خروشان می توانید از آنتالیا بهره ببرید، در ابتدا باید موارد لازم را نزد، مربیان برجسته ای بیاموزید و بعد به ارتفاعات بروید و در رودخانه های موجود روند تفریح خود را کامل کنید. قایق های این رودخانه ظرفیت های دو تا ده نفره دارند. در قایق ده نفره یک مربی وجود دارد که به طور خصوصی به شما همه چیز را هشدار خواهد داد و در کمال امنیت به شما کمک می کند که قایق سواری خوبی داشته باشید. مسیر رفت و آمد حدودا ۱۴ کیلومتر است که سر شار از هیجان و لذت خواهد بود.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

بلدیبی آنتالیا

بلدیبی آنتالیا

اگر ۳۸ کیلومتر به جنوب غرب آنتالیا بروید و یا اینکه از شهر کمر ۱۵ کیلومتر دور تر بروید می توانید بلدییی آنتالیا را ببینید! در این منطقه منظره های زیبای کوهستانی و نارنج های تازه و کاج های این بخش زیبایی هایی را ببینید که در جای دیگر نمی توانید با این آب و هوا لمس کنید.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

چام یووا آنتالیا

چام یووا آنتالیا

چام یووا آنتالیا مکانی آرام , دنج و زیبا است که مردم در اینجا زندگی روستا نشینی دارند و شما مسافران عزیز میتواد در کنار زندگی این روستائیان مهربان لحظات خوب و خوش و لذت بخشی را سپری کنید. این منطقه منطقه ای آرامش بخش است و اگر شما خواهان آرامش هستید و حاضرید که حتی یک روز را با آرامش بگذرانید حتما در هتل های چام یووا آنتالیا اقامت کنید و اگر به دیدنی های روستایی علاقه مند هستید دیدن از چام یووا آنتالیا را از دست ندهید.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

شهر باستانی پرگا آنتالیا

 

 شهر باستانی پرگا آنتالیا

 

این شهر باستانی یونانی در آنتولی و پایتخت Pamphylia است . و Perga در استان آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه واقع شده است. در 15 کیلومتری شرق آنتالیا یک دشت ساحلی وجود دارد که در آن 3 قلعه که مربوط به عصر برنز یا عصر مفرغ میباشد . این شهر در زمان هلنی یکی از زیباترین و غنی ترین شهرها در روزگار آن زمان بوده است. در این منطقه معبد آرتمیس و خانه ریاضیدان مشهور یونان باستان به نام Apollonius نیز در آنجا میباشد. امروزه از این شهر باستانی چیز زیادی بر جا نمانده است اما مانند تخت جمشید ایران زیبایی های منحصر به فرد و خاص خود را دارد و هنوز باقی مانده ای از برج ها ، دروازه ها ، ستون ها و استادیوم مخروبه آن باشکوه و با عظمت پا برجاست . این بنای تاریخی زیبا هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند .

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

موزه آتاتورک آنتالیا ataturk ortaköy mosque 

موزه آتاتورک آنتالیا ataturk ortaköy mosque

یکی از موزه ها كه در شهر آنتالیا است موزه آتاتورک می باشد. این موزه محل نگهداری اشیائی است كه در گذشته مورد استفاده مردم تركیه که آن زمان بنیان گذاران ترکیه یعنی آتاتورک قرار می گرفته است . این موزه همه روزه بجز روزهای دوشنبه برای بازدید عموم و گردشگران باز می باشد.

**** جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه ****

غواصی در آنتالیا

غواصی در آنتالیا

در آنتالیا مراکز غواصی فراوانی وجود دارد و اگر یک غواص حرفه ای هستید و می خواهید دنیای زیر آب های فیروزه ای آنتالیا را کشف کنید، این فرصت را از دست ندهید.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : دوشنبه ۱۳۹۳/۲۴/۰۶
دیدگاه

دیدگاه برای مطلب “12 جاذبه توریستی و گردشگری آنتالیا در ترکیه”

  1. elham گفت:

    خوب پس با این توصیفات ضروری شد که یه سر بریم انتالیا

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram