telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
عکس هایی از هیلاری کلینتون که هرگز ندیده اید

عکس های دیده نشده‌ ی هیلاری کلینتون
سناتور، بانوی اول و وزیر خارجه. هیلاری کلینتون یکی از شانس‌های مهم کاندیداتوری حزب دمکرات برای کسب مقام ریاست جمهوری است. فرقی نمی‌کند نتایج انتخابات آتی چه باشد، کلینتون جایگاه ویژه‌ای در آمریکا دارد.

هیلاری کلینتون

هیلاری رادام کلینتون، متولد ۲۶ اکتبر سال ۱۹۴۷ در ایالت ایلینوی اکنون یکی از شانس‌های مهم کاندیداتوری حزب دمکرات برای کسب مقام ریاست جمهوری است. سناتور، بانوی اول ایالت متحده از سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۱ و همچنین وزیر امور خارجه در کابینه اول باراک اوباما.

هیلاری کلینتون

از پایان تحصیلات در کالج ولزلی در رشته علوم سیاسی درسال ۱۹۶۹ وارد مدرسه حقوق دانشگاه ییل شد، و در این مکان برای نخستین بار با بیل کلینتون آشنا شد. او در سال ۱۹۷۳ دکترای حقوق را از همین دانشگاه دریافت کرد.

هیلاری کلینتون

کلینتون بعد از مدتی در آرکانزاس در کنار بیل کلینتون که فعالیت زیادی را برای تبدیل شدن به یک سیاست‌مدار حرفه‌ای آغاز کرده بود مشغول شد. بیل کلینتون و هیلاری در سال ۱۹۷۵ با هم ازدواج کردند. هیلاری در سال ۱۹۷۶ عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه آرکانسا و همچنین عضو مؤسسه حقوقی (Rose law) شد.

هیلاری کلینتون

در سال ۱۹۷۴ در اوج رسوایی واترگیت، هیلاری به عنوان دستیار کمیتهٔ قضایی کاخ سفید که پیرامون ریچارد نیکسون تحقیق می‌کرد مشغول کار شد. در سال ۱۹۸۰ بیل و هیلاری صاحب دختری به نام چلسی شدند.

هیلاری کلینتون

بیل کلینتون به عنوان دادستان کل و بعد از مدتی فرماندار آرکانزاس انتخاب شد. هیلاری به مدت ۱۲ سال بانوی اول ایالت آرکانزاس بود.

هیلاری کلینتون

با انتخاب بیل کلینتون به عنوان ریاست جمهوری، هیلاری، بانوی اول کشور شد. او همچنان فعالیت‌های عام‌المنفعهٔ خود را ادامه داد. در سال ۱۹۹۳ به عنوان مسئول گروه ویژه با نام (Health Care Reform) که وظیفه اصلاحاتی را در بخش سلامت جامعه را بر عهده داشت انتخاب شد.

هیلاری کلینتون

در سال ۱۹۹۸ وقتی تحقیقات فاش کرد بیل کلینتون، رئیس جمهور با مونیکا لوینسکی از کارآموزان کاخ سفید رابطهٔ خارج از ازدواج داشته است، منجر به استیضاح بیل کلینتون از سوی مجلس نمایندگان شد.

هیلاری کلینتون

برخی زنان استحکام و وقار هیلاری کلینتون در امور خصوصی علنی شده را ستودند، برخی با او همدردی کردند و برخی نیز او را به ماندن در ازدواجی شکست خورده برای حفظ یا حتی پیشبرد نفوذ سیاسی خودش متهم کردند. با این حال میزان محبوبیت هیلاری کلینتون پس از فاش شدن رسوایی جنسی به ۷۰ درصد رسید.

هیلاری کلینتون

با پایان دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون، هیلاری اما همراه او “به تاریخ نپیوست”. (عکس: از چپ: باربارا بوش، بیرد جانسون، هیلاری کلینتون، بتی فورد و روزالین کارتر)

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون نخستین بانوی اول آمریکا است که برای یک مقام انتخابی نامزد شد. او در سال دوهزار به عنوان سناتور ایالت نیویورک انتخاب شد. او از اولین زنان منتخب در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا است.

هیلاری کلینتون

در پی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر کلینتون خواستار دریافت بودجه برای بهسازی نیویورک سیتی و ارتقای امنیتی در ایالتش شد. تلاش او به همراه سناتور ارشدتر نیویورک چاک شومر در تأمین ۲۱ میلیارد دلار بودجه برای بازسازی مرکز تجارت جهانی ویران شده، کلیدی بود.

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون پس از یک مبارزه انتخاباتی درون حزبی که ۱۸ ماه به طول انجامید، در تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۰۸ اعلام کرد که به تلاش‌های خود برای احراز سمت اولین رئیس جمهور زن آمریکا پایان داده است و از باراک اوباما برای احراز مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا حمایت کرد.

هیلاری کلینتون

در اول دسامبر سال ۲۰۰۸ باراک اوباما به طور رسمی هیلاری کلینتون را به عنوان وزیرخارجه دولت خود معرفی کرد. کلینتون در ۲۱ ژانویه ۲۰۰۹ از سنا رأی اعتماد گرفت و همان روز به عنوان وزیر امور خارجه سوگند خورد و از سنا استعفاء داد. او نخستین بانوی اول سابق است که در کابینه ایالات متحده آمریکا کار کرده است.

هیلاری کلینتون

کلینتون در روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ در بیمارستان پِرزبیترین نیویورک به دلیل عارضه لخته خونی بستری شد و در روز جمعه اول فوریه ۲۰۱۳ به طور رسمی از سمت خود به عنوان وزیر خارجه آمریکا کناره گیری کرد.

هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ کتاب خاطراتش را تحت عنوان “گزینه‌های دشوار” منتشر کرد.

هیلاری کلینتون

حالا هیلاری و بیل نوه‌دار شده‌اند. اما هیلاری کلینتون مثل دیگر مادربرزگ‌ها نیست. او اکنون چشم به کاخ سفید دوخته است.

هیلاری کلینتون

کلینتون در ۱۲ آوریل ۲۰۱۵، از طریق انتشار یک ویدئو کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد.

dw.de

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram