telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
عکسهای نیلوفر رحمانی خلبان نیروی هوایی افغانستان

نیلوفر رحمانی خلبان بیست و سه ساله نیروی هوایی افغانستان

نیلوفر رحمانی متولد ۱۳۷۰ در افغانستان نخستین زن خلبان هواگرد ثابت‌بال در تاریخ افغانستان، و نخستین زن خلبان در ارتش افغانستان پس از سقوط طالبان در سال ۱۳۸۰ است. از آنجا که خانواده نیلوفر رحمانی تهدید به مرگ شدند، او تصمیم به اتمام دوره آموزشی خلبانی گرفت و سرانجام در سال ۲۰۱۵، برنده مدال بین‌المللی زن شجاع از وزارت امور خارجه آمریکا شد.

خلبان

نیلوفر رحمانی

خلبان

نیلوفر رحمانی

نیلوفر رحمانی

خلبان

نیلوفر رحمانی

نیلوفر رحمانی

خلبان

نیلوفر رحمانی

خلبان

نیلوفر رحمانی

نیلوفر رحمانی

بیوگرافی نیلوفر رحمانی

نیلوفر رحمانی در سال ۱۳۷۰ هجری شمسی در افغانستان به دنیا آمد. از کودکی سودای پرواز را در سر می‌گذراند؛ از این رو به آموختن زبان انگلیسی مشغول شد تا بتواند در مدرسه پرواز ثبت نام کند. وی توانست در سال ۲۰۱۰ وارد دوره آموزش خلبانی نیروی هوایی افغانستان شود و در سال ۲۰۱۲ با درجه ستوان دوم از این مدرسه، فارغ‌التحصیل شد.

 

دو پرواز در هلیکوپتر به عنوان کمک‌خلبان زن در کنار پدر خود در دوره شوروی، الهام‌بخش اولیه او برای یادگیری پرواز بود. او اولین پرواز مستقلش را در شهریور ۱۳۹۱ با هواپیمای تک‌ملخه سسنا ۱۸۲ انجام داد. به انگیزه پرواز با هواگردهای بزرگ‌تر، نیلوفر وارد مدرسه پیشرفته پرواز شد و به زودی توانست با هواپیمای نظامی سسنا ۲۰۸ کاروان بپرد.

 

زنان خلبان معمولاً اجازه جابه‌جا کردن کشتکان و سربازان مجروح را ندارند ولی نیلوفر، پس از نشستن در یکی از مأموریت‌هایش، سربازانی زخمی را پیدا کرد و دستور به جابه‌جایی آن‌ها یافت.

 

 

وقتی موفقیت‌های نیلوفر رحمانی منتشر شد، خود و خانواده‌اش از طرف طالبان تهدید به مرگ شدند. به همین سبب خانواده او تا کنون بارها مجبور به نقل مکان شده‌اند، ولی ستوان دوم نیلوفر همچنان دست از مسیر خود برنداشته و به دنبال پرواز با هواگردهای بزرگ‌تر و همچنین آموزش زنان دیگر برای ورود به عرصه هوانوردی و خلبانی است.

 

 

 

در سال ۲۰۱۵ میلادی روزنامه «بیلد» آلمان، نیلوفر رحمانی که در نیروی هوایی افغانستان خدمت می‌کند را به عنوان زیباترین خلبان جهان معرفی کرده است. رحمانی به لحاظ حرفه‌اش با مشکلات زیادی در جامعه افغانستان روبروست، با این‌همه با انگیزه زیادی به کارش ادامه می‌دهد.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۲
دیدگاه

دیدگاه برای مطلب “عکسهای نیلوفر رحمانی خلبان نیروی هوایی افغانستان”

 1. فاطی گفت:

  افرین به این خانم باهوش و نترس

 2. علی گفت:

  اوخی خانما بویژه فاطی خانوم زوق زده شده.خدا رو شکر هواپیماهه سم پاشه.اگه جنگنده بود چکار می کردن خانما.حالا خدا رو شکر خلبان بمب افکن سنگین نبود.
  اگه بویینگ ۷۴۷ می بود واویلا اون وقت بهش می گفتن sir niloufar.
  خوبه دل خانما به سم پاش خوشه بهش میگن باهوش و نترس.
  یکی پیدا نشد بگه ما خلبانای مرد تو ایران با هواپیمای بی موتور و بال می پریم هیچی نمی گیم اونوخت یه زن نه ایرانی یه زن افغانی شده باهوش و نترس.
  خدایا شکر به عظمتت.
  از حق نگذریم ولی خدایی خوشکله.

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram