telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
تصاویر لباس بالماسکه زنانه برای مهمانی

لباس بالماسکه زنانه

 

زیبای تنها

تصاویر لباس بالماسکه, زنانه برای مهمانی,  زیبای تنها , مادام دوپمپادور ,معشوقه زيباي لوئي پانزدهم

تصاویر لباس بالماسکه

تصاویر لباس بالماسکه, زنانه برای مهمانی,  زیبای تنها , مادام دوپمپادور ,معشوقه زيباي لوئي پانزدهم

تصاویر لباس بالماسکه

تصاویر لباس بالماسکه, زنانه برای مهمانی,  زیبای تنها , مادام دوپمپادور ,معشوقه زيباي لوئي پانزدهم

تصاویر لباس بالماسکه

 ژاندارک ,مهماني يکي از زنان درباري,مدل لباس بالماسکه,ماسک بالماسکه,نقابهای بالماسکه

تصاویر لباس بالماسکه زنانه

 ژاندارک ,مهماني يکي از زنان درباري,مدل لباس بالماسکه,ماسک بالماسکه,نقابهای بالماسکه

تصاویر لباس بالماسکه زنانه نقاب بالماسکه

مدل لباس بالماسکه,ماسک بالماسکه,نقابهای بالماسکه,مدل لباسهای بالماسکه,جشن بالماسکه,مهمانی بالماسکه,پارتی بالماسکه

لباس بالماسکه

مدل لباس بالماسکه,ماسک بالماسکه,نقابهای بالماسکه,مدل لباسهای بالماسکه,جشن بالماسکه,مهمانی بالماسکه,پارتی بالماسکه

عکس لباس بالماسکه

مدل لباس بالماسکه,ماسک بالماسکه,نقابهای بالماسکه,مدل لباسهای بالماسکه,جشن بالماسکه,مهمانی بالماسکه,پارتی بالماسکه

عکس لباس بالماسکه

دست نوشته های یک دختر قمی

چند روزي هست که براي فکر نکردن به بعضي مسائل خودمو مشغول کردم به کتاب خوندن و پوستر ساختن و از اين جور کارا ..هرچند خيلي اثر بخش نبوده…

کتابي که دو روزه دست گرفتم اسمش “زيباي تنها ” به تاليف آقاي محمود طلوعي هست … سرگذشت و سرنوشت غم انگيز ثريا اولين و آخرين عشق شاه…براي کساني که مثل من ، هم دوست دارن تاريخ بخونن هم يه رمان عشقي اين کتاب هر دوتا نياز و ارضا ميکنه…مخصوصا تصاوير آخر کتاب که زيبايي ثريا رو به رخ همه ميکشه …

 

 

 

با خوندن اين کتاب دلم به حال ثريا خيلي سوخت و از شاه متنفر شدم !!!

يه قسمت هايي از اين کتاب خيلي برام جالب توجه بود و اون روايت ملکه ثريا از يه مهموني بالماسکه است …

 

 

 

طبق تعريف ويکي پديا بالماسکه(Bal masqué) ‏ نوعي مراسم جشن است که در آن مدعوين با لباس مبدل و نقاب در آن شرکت مي‌کنند. از ويژگي‌هاي جشن بالماسکه شناخته نشدن افراد شرکت کننده در آن است.

 

 

 

 

ميهماني‌ها و مراسم بالماسکه، داراي اصالتي تاريخي در قاره اروپا است و ريشه‌هاي آن به سده‌هاي ميانه بر مي‌گردد.

يکي از شخصيت هايي هم که درباره اش صحبت شده مادام دوپمپادور است که معشوقه زيباي لوئي پانزدهم است که در زمان حيات خودش از بانفوذترين زنان فرانسه بوده و رسوايي هاي زيادي هم به بار آورده !

اين هم روايت ملکه از اين مهماني :

“”مي خواستم در تالار پذيرايي جديد يک مهماني بالماسکه ترتيب بدهم ، ولي شاه با برگزاري اين مهماني در کاخ اختصاصي مخالفت نمود و پيشنهاد کرد کاخ والاحضرت اشرف براي اين کار در نظر گرفته شود.

 

 

 

صحنه هاي جالب اين بالماسکه هنوز در خاطرم مانده است : شاه تصميم گرفته بود در لباس شير در اين مهماني حاضر شود و من هم ميخواستم خود را به شکل مادام دوپمپادور در بياورم. پيش از برگزاري بالماسکه فکر شيطنت آميزي به سرم زد و يکي از خانمهايي را که براي شرکت در اين مهماني دعوت شده بود خواستم و به او گفتم : من در مجلس لباس مادام دوپمپادور را خواهم پوشيد ، من اين راز را  فقط به تو ميگويم ، مبادا در اين مورد با کسي صحبت کني !او به من قول داد اين راز را با کسي در ميان نگذارد ، ولي من ميدانستم که کمتر زني ميتواند رازي را در خود نگاه دارد ، و اطمينان داشتم که آن زن درباري ، براي خودنمايي و خودشيريني ، اين راز را با يک يا چند تن ديگر در ميان خواهد گذاشت و آنها هم اين راز را به ديگران منتقل خواهند کرد و بسياري از مهمانان بالماسکه خواهند دانست که مادام دوپمپادور همان ملکه ثرياست !براي شرکت در بالماسکه من دو لباس انتخاب کرده بودم .

 

 

 

 

 

يکي همان لباس مادام دوپمپادور که تابلوهاي معروفي در همين لباس از او کشيده شده است و تقليد آن چندان دشوار نبود و ديگري لباس آهني ژاندارک قهرمان ملي و مبارز معروف فرانسه . شب قبل از مهماني يکي از زنان درباري را که تقريبا هم قد و قواره من بود را خواستم و به او گفتم : من لباس مادام دوپمپادور را براي خودم انتخاب کرده بودم ، ولي حالا تصميم را عوض کرده ام ، فکر ميکنم اين لباس بيشتر برازنده ي شما باشد ، حاضرم آن را به شما امانت بدهم .آن خانم که زن شوخ و شنگي هم بود و خيلي بهتر از من ميتوانست در نقش مادام دوپمپادور ظاهر شود با خوشحالي لباس را از من گرفت و در بالماسکه بيش از همه جلب توجه ميکرد. من لباس آهني ژاندارک را پوشيدم  و شاه در هيبت شير در اين مجلس ظاهر شد . اين راز يعني پوشيدن لباس ژاندارک را به کسي نگفته بودم و به همين جهت تنها و منزوي در گوشه اي از سالن پذيرايي ماندم و جز دو سه نفري کسي سراغ من را نگرفت.

 

 

 

 

اما آن خانم درباري که در نقش مادام دوپمپادور ظاهر شده بود بيش از همه ي زنان حاظر در مجلس مورد توجه قرار گرفته بود و مردان از شير مجلس (شاه) تا ديگران پروانه وار به دور او ميچرخيدند و در تقاضاي رقصيدن با او نوبت گرفته بودند .

 

 

 

همان طور که پيش بيني کرده بودم آن راز مگو  را ، اگر نه همه ، بسياري از مهمانان مجلس ميدانستند و تصور ميکردند که مادام دوپمپادور همان ملکه است .مرداني که با مادام دوپمپادور ميرقصيدند در تملق و چاپلوسي از او با هم مسابقه گذاشته بودند و مادام دوپمپادور هم چنان  معرکه گرفته بود که گويي در دربار لوئي پانزدهم مييرقصد و معشوقه ي پادشاه معروف فرانسه است.حتي چند نفري هم که با من رقصيدند چشمشان به مادام دوپمپادور بود و نميدانستند که با ملکه ميرقصند! در عمرم هرگز اين قدر تفريح نکرده بودم.اما در ميانه مجلس با يک بي احتياطي لو رفتم!…

 

 

 

در گوشه اي تنها سيگاري روشن کردم و بر لب گذاشتم و چند ثانيه نگذشته بود که ناگهان قراگوزلوي جوان مرا شناخت و با صداي بلند گفت :

–    ژاندارک را تماشا کنيد ! در دربار فقط عليا حضرت ملکه ثريا اين طور سيگار ميکشد..او ملکه است …”

متن  :  یادداشت های یک دختر قمی

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۹/۰۴
دیدگاه

دیدگاه برای مطلب “تصاویر لباس بالماسکه زنانه برای مهمانی”

  1. نیلوفر گفت:

    از داستان ملکه خیلی خوشم اومد و لذت بردم.ممنون

  2. AvA گفت:

    خوشکل بود……. هم عکسا هم داستان….. راستی !! این داستانه واقعی بود عایا؟؟!!

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram