telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
گلشیفته فراهانی در پارتی های ممنوعه‌

گلشیفته فراهانی در واپسین فیلم خود نقش دوست دختر جوانی فرانسوی را بازی می‌کند که به عنوان نماینده‌ی نسل خود “سبک فرانسوی” را در عالم موزیک ابداع کرد.

گلشیفته فراهانی در پارتی های ممنوعه‌ پاریس

گلشیفته فراهانی , پارتی

فیلم “بهشت” از سینماگر فرانسوی میا هانسن لوو

پل، (فکیکس دو ژوری) جوان ۲۰ ساله‌ای است که رویای ستاره‌شدن در عالم موسیقی را در سر می‌پروراند. او که هنوز از نظر مالی به خانواده‌ی خود وابسته‌است، می‌کوشد با درآمدی که به‌عنوان “دی‌جی”‌ به دست می‌آورد، هم به رویاهای خود و هم به استقلال مالی دست‌یابد.

گلشیفته فراهانی , پارتی های ممنوعه‌

پل ولی یک دی‌جی معمولی نیست. او با استفاده از شیوه‌های “میکس و رمیکس و فلایر و ست” کردنِ قطعه‌های مختلف، قطعه‌ای نو بیافریند و در “پارتی‌های ممنوعه‌” پاریس پخش کند. اصطلاح‌هایMix, Remix, Flyer Set, Maxis … پیش از آن، در عالم موسیقی رایج نبود و ابتدا از آغاز دهه‌ی سال‌های ۱۹۹۰ در سبک‌های مختلف موزیک الکترونیکی متداول شد.

گلشیفته فراهانی , پارتی

این پارتی‌های ممنوعه‌ که به آنRAVE می‌گفتند، هر هفته در گوشه‌ای پرت از جنگل‌ها و مزرعه‌های بایر یا کارخانه‌های متروک اطراف پاریس برگزار می‌شد. در آغاز سال ۱۹۹۱، یعنی زمانی که هنوز گوگل‌مپ و تلفن دستی وجود نداشت، هر جمعه وشنبه هزاران جوان به RAVE ‌ها می‌رفتند تا با موزیک، الکل، روابط جنسی آزاد و مواد مخدر خوش بگذرانند..

گلشیفته فراهانی , پارتی

میا هانسن لوو، کارگردان فرانسوی، فیلم سینمایی “بهشت” را با الهام از زندگی برادر خود ساخته است. او در فیلم به عنوان نماینده‌ی نسلی که در نشئه‌ی مواد مخدر، رابطه جنسی و موزیک، به شکل‌گیری “سبک فرانسوی” کمک کرد، معرفی شده است. آلکسی برنیه، تاریخ‌نگار و منتقد موزیک فرانسوی در باره‌ی این سبک که ترکیبی از موسیقی گوسپل، سول، فونک و نیو ویو است، می‌گوید: «این سبک، آخرین انقلاب بزرگ موسیقایی زمان ما بود.»

گلشیفته فراهانی , پارتی

زندگی پل و دوست دخترهای متعددش ( از جمله پاولین اتین و گرتا گرویج) هم با موزیک و مصرف زیاده ‌از حد الکل و مواد مخدر در پارتی‌های شبانه، ترتیب‌دادن کنسرت‌های مختلف و سفر به آمریکا و کشورهای اروپایی می‌گذشت. پل و گروهش هر چند در عالم موسیقی مدرن الکترونیکی به شهرت رسیدند، ولی از نظر مالی هم‌چنان ناموفق و وابسته به خانواده باقی ماندند…

گلشیفته فراهانی در این فیلم با نام یاسمین نقش یکی از دوست دخترهای متعدد پل را، هنگامی که به ورشکستگی کامل رسیده، بازی می‌کند؛ هنگامی که بدهکاری‌های کلان و مصرف مواد مخدر او را به کلی از پا در می‌آورد، یاسمین پل را به خانواده‌اش می‌رساند و چند صباحی هم از او مراقبت می‌کند. پل پس از بهبودی سرانجام ماجراجویی‌های شبانه را کنار می‌گذارد و با یافتن شغلی، روال یک زندگی عادی را در پیش می‌گیرد.

dw.de

گلشیفته فراهانی , پارتی

اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان

گلشیفته فراهانی در فیلم “اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان” نقش نفرتیتی (همسر فرعون رامسس دوم) را بازی می‌کند. این فیلم درام پر ماجرا که محصول مشترک آمریکا، انگلیس و اسپانیا است، یکی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ است. ریدلی اسکات در این فیلم داستان خروج موسی از مصر را به تصویر کشیده است

گلشیفته فراهانی , پارتی

سنگ صبور

گلشیفته فراهانی در فیلم “سنگ صبور” به کارگردانی عتیق رحیمی، نقش “زن وفاداری” را بازی می‌کند که در جامعه‌ی بسته‌ی تحت سلطه‌ی طالبان در افغانستان برای تامین معاش خانواده‌ی خود حتی به خودفروشی هم تن در می‌دهد. همسر این زن در جنگ زخمی شده و بیمار است. او ضمن مراقبت از همسرش رازهای زندگی‌خود، از جمله رابطه‌ی عاشقانه‌‌ای را که در غیاب او با یک سرباز ساده برقرار کرده بوده، برای او فاش می‌کند.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram