telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
زیباترین و جالب ترین خانه سگ ها

نکاتی برای انتخاب زیباترین و جالب ترین خانه سگ ها

به منظور راحتی صاحب سگ و رضایت سگ ها، هر سگ خانگی باید دارای محل خوابی برای خودش باشد. پس با خرید یک توله سگ، محل استراحت و خوابی را برای سگ مدنظر گرفته و اورا طوری آموزش داده که با دادن فرمان، به سمت مکان خود برود. بعلت کوتاهی مالک سگ در تامین جای مناسبی برای خواب سگ و یا ضعف در ممارست و تمرین این سگ ها، مشاهده شده است که بسیاری از سگ ها بر روی صندلی های اتاق پذیرایی و یا بر روی تخت خواب های اتاق خواب، می خوابند. باید از اعمال چنین رفتاری جلوگیری شود زیرا غیربهداشتی بوده و از نظر مهمانان و دوستان خوشایند نیست.

در صورتی که یک یا دو نژاد کوچکتر همراه یکدیگر نگهداری شوند، نیازی به جداسازی محل نگهداری آنها نبوده و می توان آنها را در خانه، نگهداری نمود. در صورتی که سگی ، به طور مناسب آموزش دیده باشد و روال منظمی را آموخته باشد، یک جعبه در گوشه ای از اتاق یا زیر یک میز که مسیر رفت و آمد نباشد و در آنجا جریان هوا وجود نداشته باشد، می تواند به عنوان مکان خوابیدن سگ در نظر گرفته شود. بعضی افراد از یک پادری و بوریا (حصیر) در کف اتاق برای خوابیدن شبانه سگ استفاده می نمایند، ولی این مورد نیز مناسب نبوده، زیرا موقتی بوده و در اثر کوچک ترین تحریکی ممکن است آن را ترک نماید. با این که در هنگام شب مکان راحتی برای خوابیدن است.

سبدها، مکان های خواب نامناسبی برای سگ ها بوده ، زیرا نمی توان کاملاً آنها را تمیز نمود و مکان مناسبی را جهت تولید مثل کک ها فراهم می آورند و به علاوه توله ها با جویدن های مکرر خود آن ها را خراب می کنند.

می توان یک اتاق مجزا برای سگ در حیاط یا حیاط پشتی و متصل به خانه با کمک چوب و آجر بنا کرد. یک جعبه روباز را نیز می توان بعنوان خانه سگ به طور معکوس قرار داد. اندازه خانه سگ از اهمیت بسزایی برخوردار است. این خانه باید دارای اتاق بزرگی برای سگ بالغ باشد. خواه این که خانه سگ، یک جعبه باشد یا یک سبد یا یک محل نگهداری قابل جابجایی که به طور اختصاصی ساخته شده است، باید مکان کافی را برای دراز کشیدن و خوابیدن سگ فراهم آورد به طوری که سگ مجبور به جمع نمودن اندام خود و گرفتگی عضلانی نشود. اندازه دیواره های خانه سگ باید به قرار زیر باشد:

نژادهای کوچک: طول 100 سانتی متر، عرض 75 سانتی متر، ارتفاع 70 سانتی متر

نژادهای متوسط: طول 150 سانتی متر، عرض 100 سانتی متر، ارتفاع 100 سانتی متر

نژادهای بزرگ: طول 250 سانتی متر، عرض 200 سانتی متر، ارتفاع 150 سانتی متر

به طور کلی، برای ساخت محل نگهداری سگ، اندازه های کلی ساختمان براساس نسبت های زیر سنجیده می شود. طول کلی: دوبرابر طول سگ (دم محاسبه نمی شود)، عرض: 3/2 (دو سوم) طول سگ، ارتفاع: 5/1 برابر ارتفاع سگ که از بالاترین نقطه بر روی جمجمه تا زمین سنجیده می شود. کف و بستر اتاق سگ باید با کاه پوشانده شود و در صورتی که فضای اطراف سگ، محصور نباشد باید سگ را زنجیر کنیم. اتاق مزبور باید در زمستان گرم نگه داشته شود و تهویه مناسبی داشته باشد و به منظور رسیدن نور خورشید بازگذاشته شود. کف اتاق همواره تمیز نگه داشته شود. برای نژادهای کوچک، ممکن است قفس های مناسب یا سبدهایی برای هر سگ به طور مجزا، در داخل اتاق سگ قرار داده شود.

ساختمان محل های نگهداری دائمی، نیاز به فکر بیشتری در انتخاب محل مناسب برای این محل داشته که در جای خود بستگی به تعدا دسگ ها، اندازه آنها و نژاد و غیره دارد.

کف محب های نگهداری سگ ها از بتون سیمانی ساخه شده که اجازه می دهد که به راحتی شسته و تمیز شود. محل های نگهداری سگ باید دارای نیمکتی باشند تا سگ ها بتوانند به راحتیبرروی آنها بروند. نیمکت های محل های نگهداری سگ باید قوی، محکم و نسبتاً از چوب غیرجاذب ساخته شوند. تمامی حل های نگهداری سگ باید دارای محل مناسبی جهت فعالیت سگ، یا محیطی به اندازه مناسب یا محل بزرگی جه بالا و پایین رفتن سگ به همراه یک حصار و دیواره مناسب باشند. حصار اطراف محوطه فعالیت سگ همواره باید از ارتفاع کافی برخوردار باشد تا سگ ها را در خود حفظ نماید . برای اکثر سگ ها، 6 فوت ارتفاع، کاملاً مناسب است. از مهم ترین ملاحظات می توان موارد زیر را نام برد:

تهویه مناسب، طبقات کافی، محوطه تمیز و اتاق های مجزا برای زایمان، اتاق مراقبت از توله ها، محل های جداسازی و قرنطینه، اتاق غذاخوری، انباری، اتاق کار و محل مراقبت و غیره.

هرکدام از خانه های سگ باید دارای نیمکتی باشد که به راحتی بر روی آن نشته و یا بخوابند و اقدر به حوردن و آشامیدن باشند و دارای یک درب خروجی مناسب باشند.

 

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اتاق سگ ها

خانه سگ ها

اطلاعات پست
نویسنده : saeedeh
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram