telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
فرزانه رضا‌سلطانی اسکی باز ایرانی در سوچی هفتادوسوم شد

فرزانه رضا سلطانی,فرزانه ,رضا‌سلطانی,اسکی باز ایرانی,مسابقات سوچی,سوچی 2014

 

بانوی اسکی‌باز ایرانی هفتاد و سوم شد

فرزانه رضا‌سلطانی، اولین نماینده ایران در المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی در اسکی صحرانوردی ۱۰ کیلومتر کلاسیک بانوان در جایگاه هفتاد و سوم ایستاد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون اسکی،‌ در این بخش که 76 اسکی‌باز شرکت کرده بودند، یک اسکی‌باز رقابت را آغاز نکرد و در نهایت سلطانی با مدت زمان 42 دقیقه و 31 ثانیه و 3 صدم ثانیه در بین 75 ورزشکار در جایگاه هفتاد و سوم قرار گرفت. وی توانست 2 دقیقه رکورد زمان این رشته را در ایران ارتقا بخشد.

 

در اسکی کلاسیک صحرانوردی 10 کیلومتر کلاسیک بانوان جاستینا کوالشیک از لهستانمدال طلا را با مدت زمان 28 دقیقه و 17 ثانیه و 8 صدم ثانیه گرفت، شارلوت کالا از سوئد با مدت زمان 28 دقیقه و 36 ثانیه و 2 صدم ثانیه به مدال نقره دست یافت و تیریز یوها با مدت زمان 28 دقیقه و 46 ثانیه و یک صدم ثانیه از نروژ گردن‌آویز برنز را به گردن انداخت.

 

ماریت بورگن نروژی و دارنده 7 مدال بازی‌های المپیک زمستانی و بخت اول مدال، پنجم شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش، او برای ایرانی‌ها آغازکننده المپیک بود و با توجه به این که برای اولین بار این بازی‌ها را تجربه می‌کرد، استرس بالایی داشت. قبل از مسابقه از نگرانی‌هایش گفته بود، اما امروز خوشحال از پیست خارج شد. رضاسلطانی در بین 76 اسکی‌باز صحرانورد در رده 73 قرار گرفت و نمایندگان صربستان و مقدونیه بعد از او بودند. رضا سلطانی شروع خوبی نداشت و به گفته خودش استرس اول مسابقه انرژی‌اش را گرفته بود. اما بعد از 10 کیلومتر اسکی، بیش از حد تصور انرژی داشت. او با تمام توان اسکی کرد و تشویق‌های تماشاگران و گزارشگر روس هم همراهش شد. آنها با گفتن” فرزانه برو” تا خط پایان کنارش بودند. رضاسلطانی این مسافت را در 43 دقیقه و 31 ثانیه و 3 صدم ثانیه اسکی کرد.

 

 

رضاسلطانی جز معدود کسانی بود که وقتی به خط پایان رسید، سرپا بود. او نه تنها مثل بقیه اسکی‌بازان روی زمین نیفتاد، که با پرچم ایران مقابل دوربین عکاسان حاضر شد.

فرزانه رضا سلطانی,فرزانه ,رضا‌سلطانی,اسکی باز ایرانی,مسابقات سوچی,سوچی 2014

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : شنبه ۱۳۹۲/۲۶/۱۱
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram