telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
جدال علی دایی در 3 جبهه/ پادشاهانی که در اقلیم پرسپولیس، یکجا نمی گنجند! + تصاویر

dayee

این حاشیه های دایی نبود، امروز پرسپولیس خیلی زودتر از این ها مقام قهرمانی لیگ سیزدهم را کسب کرده بود. حال باید منتظر ماند و دید تا پایان فصل سیزدهم کارنامه درگیری های علی آقای دایی پربارتر می شود و در جنگ قدرتی که میان پرسپولیسی ها به وجود آمده چه کسی پیروز و در لیگ چهاردهم مرد اول پرسپولیس می شود.

جدال علی دایی در 3 جبهه/ پادشاهانی که در اقلیم پرسپولیس، یکجا نمی گنجند!

 

بولور: هر چند پرسپولیس بعد از موفقیت هایی که طی یکی دو هفته اخیر لیگ برتر فوتبال کشور به دست آورد و خود را به جمع مدعیان کسب عنوان قهرمانی رساند سبب شد تا اندکی از حواشی این تیم کاسته شود اما این روزها جنگ قدرت در این باشگاه به اوج خود رسیده و هر یک از مردان پرحاشیه پرسپولیس به دنبال کنار زدن رقیب و یکه تازی خود در پرسپولیس است.  
 
در این بین اما علی دایی که به عنوان سرمربی سرخپوشان در این تیم فعالیت می کند بیش از سایرین در معرض این جنگ و جدال ها قرار گرفته و روزی نیست که خبر نرسد دایی با یکی از اهالی سرخپوش درگیری نداشته باشد. سرمربی پرسپولیس این روزها در چند جبهه در حال جدال با حریفان است. از یک سو در لیگ برتر تمام عزم خود را جزم کرده تا بتواند قهرمانی را به ارمغان آورد اما از سوی دیگر نیز با افرادی چون محمد مایلی کهن، علی پروین و علی کریمی دائم در حال نزاع است. دعواهایی که به نظر پایان ناپذیر است و هیچگاه طرفین ماجرا حاضر نخواهند شد که از مواضع خود کوتاه آمده و بی خیال این حواشی شوند.  

 

 

 
جبهه اول- تقابل دایی و مایلی کهن 

 
مشكلات حل‌ناشدنی میان دایی و محمد مایلی‌كهن ریشه در تاریخی دور و دراز دارند. از همان زمانی كه دایی بازیكن و مایلی‌كهن سرمربی تیم ملی بودند و حاجی مایلی به بهانه دخالت دایی در امور فنی او را مدتی از تیم ملی كنار گذاشت، این اختلافات آغاز شده و هیچ وقت هم به پایان نرسیده است. رابطه دایی و مایلی‌كهن در این سال‌ها فراز و نشیب زیادی داشته اما هرگز رنگ آشتی و رفاقت را ندیده است.  

دایی و مایلی کهن

 
در روزهای اوج این جنگ‌ و جدل‌ها مایلی‌ كهن دایی را با لفظ آقاقلدره خطاب قرار می‌داد و دایی هم به مایلی‌ كهن طعنه‌هایی از این جنس می‌زد كه بعضی‌ها فكر می‌كنند داروغه شهرند و در مورد همه چیز اظهار نظر می‌كنند. این دعوا به مراجع قضایی هم كشیده شد و حتی دایی برای مایلی‌كهن حكم جلب گرفت. اما این روزها بار دیگر دعواهای دایی و مایلی کهن گل کرده و هر دو طرف مصاحبه های آتشینی علیه هم انجام می دهند. در آخرین مورد نیز علی دایی بعد از بازی تیمش برابر صبا در کنفرانس مطبوعاتی، محمد مایلی کهن را به باد انتقاد گرفت و مایلی کهن نیز در برنامه نود حاضر شد و پاسخ این اظهارات دایی را داد.  
 

جبهه دوم- دعواهای دایی با پروین 

 
پروین و دایی روزی در این فوتبال مثل کارد و پنیر بودند. وقتی در پایان لیگ سوم دایی پرسپولیس را به مقصد صبا ترک کرد و این دشمنی‌ها عیان شد. در فصلی که دایی مهاجم صبا بود و پروین سرمربی پرسپولیس، در جریان بازی دو تیم بین بوقچی‌های پروین و برادران دایی در ورزشگاه آزادی درگیری فیزیکی رخ داد. بعد از این اتفاق دایی به انتقاد از پروین و بوقچی‌هایش پرداخت تا سلطان پیش از یکی از جلسات تمرینی پرسپولیس، به حرف بیاید. پروین آن زمان مصاحبه تندی علیه دایی انجام داد.  

 

 

 

دعواهای دایی با پروین

زمانی که علی پروین این حرف‌ها را به زبان آورد، علی دایی همراه با تیم‌ملی ایران به رقابت‌های جام ملت‌های چین رفته بود. وقتی کاپیتان آن روزهای تیم‌ملی حرف‌های او را شنید، در مصاحبه‌ای به یاد ماندنی که تیتر اول یکی از روزنامه‌های ورزشی شد، گفت: بگذارید من به تهران برسم، تاج و تخت آقایان را خراب می‌کنم!  

ماجرای اختلافات دایی و پروین از همان سال آغاز شد اما به کنار رفتن پروین از سرمربیگری پرسپولیس و دوری وی از متن فوتبال طی سال های اخیر، این اختلاف نیز مسکوت ماند تا اینکه طی هفته های اخیر، علی پروین به عنوان مدیرعامل موقت تیمی انتخاب شد که علی دایی سرمربی آن بود. از همین رو شکل گیری اختلافات این دو خیلی دور از ذهن نیز نبود و به فاصله خیلی اندکی نیز این شایعه تبدیل به واقعیت شد. در این خصوص حتی شنیده شد که درگیری لفظی شدیدی نیز بین پروین و دایی شکل گرفته و حالا باید دید آیا این دو سلطان در اقلیم سرخپوشان تا پایان لیگ کنار هم خواهند ماند یا خیر.  

 

 

 

 
جبهه سوم- رویارویی مجدد دایی با علی کریمی 

 
اولین بازی پرسپولیس در لیگ سیزدهم با حاشیه های فراوانی روبرو بود.دوئل علی دایی با علی کریمی سالهای سال است ادامه دارد. دایی و کریمی دو چهره ماندگار پرسپولیس هستند که در ادوار مختلف بالاجبار از تیم‌شان جدا افتاده‌اند و غالبا در این موقعیت، رفتار جنجال‌برانگیزی از خود نشان دادند.دست برقضا اولین بازی فصل دایی هم مقابل دوست دیرینه اش!علی کریمی بود.البته جنگ و دعوای این دو اسطوره برای مطبوعات هیجان‌انگیز و پول‌ساز است.همانطور هم که پیش بینی هم می شد پس از بازی هر دو علی،حسابی از خجالت هم در آمدند. 

 

 

 

رویارویی مجدد دایی با علی کریمی

 
سرمربی پرسپولیس پس از بازی در جواب حرفهای اولیه کریمی گفت:ایشان ثبات در حرف هایش ندارد وجوابش را نمی دهم اگر ثبات داشت یک روز خداحافظی نمی کرد که یک روز برگردد. نمی شود صحبتش را جدی گرفت. وظیفه من کمک به پرسپولیس است و تا روزی که باشم این کار را می کنم. همانطور که در تیم های دیگر این کار را کردم. متاسفم برای کسی که خود را اسطوره پرسپولیس می دانند و قبل از بازی چنین حرفی را می زند. 

 

 

 

کریمی هم در مورد اینکه دایی گفته او ثبات ندارد عنوان کرد: این را می گذارم به عهده برنامه نود که آنها این مسئله را بررسی کنند. آن‌وقت معلوم می شود که من بیشتر ثبات داشتم یا ایشان؟در این زمینه مردم باید قضاوت کنند. من اگر خداحافظی کردم تصمیمم احساسی بود و فردای آن مشورت کردم و تصمیم دیگری گرفتم. فکر نمی کنم این موضوع به کسی ارتباط پیدا کند.  
اما آخرین مورد از دعواهای دایی و کریمی به مصاحبه جنجالی علی کریمی علیه علی دایی پس از قهرمانی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در جام حذفی برمی گردد. جایی که علی کریمی در مصاحبه ای که با دوربین برنامه نود داشت، علی دایی را به باد انتقاد گرفت و دایی نیز پاسخ کریمی را به طور مفصل داد.  

 
 
البته این تمام دعواهای علی دایی در طول لیگ سیزدهم نبوده و راه انداختن ماجرای محسن قهرمانی، بحران توپ های لیگ برتر و مقابله با آل اشپورت و اختلاف با کرانچار و یاوری را نیز می توان جزو دعواهای این فصل علی دایی به شمار آورد.  این در حالی است که شهریار از معدود افراده تحصیلکرده و موفق فوتبال ایران است که با مشقت زیاد و تلاش فراوان به این سطح در فوتبال ایران و جهان رسیده است. از همین رو بی گمان اگر مربی خوش پوش پرسپولیس سعه ی صدر بیشتری داشته باشد و در برخی مواقع هم کوتاه بیاید، از حاشیه های اطراف خود و تیمش به قدر زیادی کاسته خواهد شد و حتی اگر این حاشیه های دایی نبود، امروز پرسپولیس خیلی زودتر از این ها مقام قهرمانی لیگ سیزدهم را کسب کرده بود. حال باید منتظر ماند و دید تا پایان فصل سیزدهم کارنامه درگیری های علی آقای دایی پربارتر می شود و در جنگ قدرتی که میان پرسپولیسی ها به وجود آمده چه کسی پیروز می شود و لیگ چهاردهم، پرسپولیس را با او می بینیم. 

 

 

 

 

 

منبع:fardanews.com

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram