telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
واقعا این فرهنگ ۲۵۰۰ ساله ایرانیان است؟

واقعا این فرهنگ ۲۵۰۰ ساله ایرانیان است؟

مسی,توهین به مسی,messi,فیس بوک مسی,فیسبوک مسی,فیس بوک

به گزارش بولور کارشان مثل تکل از پشت یا پرتاب توپ با دست توی دروازه حریف یا تنه زدن به بازیکنی دیگر، زشت بود با این تفاوت که آنها حدود ۱۰۰ هزار نفر هستند اما لیونل مسی، تنهاست و ده نفر تیمش، همراهش نیستند؛ با این تفاوت که بازی آنها روی زمین چمن نیست در صفحه فیس بوک است؛ با این تفاوت که داوری آنجا نیست تا به محض تکرار خطای متخلف ها، کارت قرمز را از جیب پیرهنش بیرون بکشد و از بازیکن خاطی بخواهد زمین را ترک کند؛ با این تفاوت که باخت در زمین بازی، فقط یک شکست ورزشی است اما تاوان کج رفتاری آنها در صفحه فیس بوک مسی، بدنامی کشورمان است.

دیگران قرار است ما ایرانی ها را چگونه بشناسند ؟ با تاریخ کهن مان که برای مطالعه درباره اش باید به کتابخانه ها مراجعه کرد؟ با پژوهش های علمی مان که در مجلات تخصصی در سراسر جهان منتشر می شود؟ با هشت سال دفاع مقدس مان که در طول آن هزاران هزار نفر از جوان های مان شهید شدند تا یک وجب از خاک کشورمان به نام کشوری دیگر سند نخورد؟ با جاذبه های گردشگری مان که می گویند چهار فصل سال را در خود خلاصه کرده است ؟

هر گروه از این ویژگی ها فقط به گوش طیف خاصی از مردم جهان آشناست، نه عموم آنها. برای مثال کسانی ایران را با تاریخ ۲۵۰۰ ساله اش می شناسند که اهل مطالعه در حوزه تاریخ باشند؛ پژوهش های علمی مان برای دانشمندان جهان شناخته شده است  نه مردم عادی؛  ایمان مان به داشتن انرژی هسته ای و ماجرای جنگ تحمیلی مان هم فقط برای  گروهی از مردم جهان شناخته شده است البته بگذریم از این که چنین اطلاعاتی درباره مان هم  تا حد زیادی تحریف شده در اختیار مردم کشورهای دیگر قرار گرفته است؛ جاذبه های گردشگری مان را هم معمولا اهل سفر یا فعالان صنعت گردشگری در جهان می شناسند اما روش های دیگری هم برای شناختن ایرانی ها وجود دارد که طیف وسیع تری از مردم جهان به آنها دسترسی دارند.

یکی از این روش ها برای شناساندن کشورمان ، شیوه حضورش در مسابقات ورزشی بین المللی است برای مثال گرچه تاریخ، گردشگری یا سیاست شاید مطلوب شمار اندکی از آدم ها باشد، فوتبال، عزیز همه دنیاست و احترام و محبوبیت  اسطوره هایش ورای مرزهای جغرافیایی است.

تقریباً همه کشورها از این ورزش و اخبار حواشی اش به عنوان وسیله ای برای ساختن تصویری مطلوب از خود در جهان استفاده می کنند کار ما ایرانی ها اما ظاهراً بر عکس است و حالا هم مردم ایران و هم تمامی ورزش دوستان در سراسر جهان می دانند که شماری از ایرانی ها همزمان با پایان قرعه کشی جام جهانی و همگروهی کشورمان با آرژانتین، به صفحه منتسب به لیونل مسی حمله کرده اند و برایش دشنام نوشته اند سخنان ناجور نثارش کرده اند.

مسی,توهین به مسی,messi,فیس بوک مسی,فیسبوک مسی,فیس بوک

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۱۹/۰۹
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram