telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
نحوه برکناری رئیس دانشگاه تهران بیانگر تندروی وزیر علوم است

نحوه برکناری رئیس دانشگاه تهران بیانگر تندروی وزیر علوم است

 

 

بولور: رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره به سبک نامناسب برکناری رئیس دانشگاه تهران گفت: برخی از اینکه پیش از انتخاب رئیس جدید، رئیس قبلی دانشگاه برکنار شده است، تندروی و احساساتی بودن وزیر علوم را برداشت می‌کنند.

 

سیدمحمد مرندی عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه سبک برکناری رئیس دانشگاه تهران مناسب نبود، گفت: برخی از این اقدام وزیر علوم تندروی و احساساتی بودن وزیر را برداشت می‌کنند.

 

وی این سبک برکناری را نامناسب بودن حرکت مدیریتی برشمرد و افزود: اینکه وزیر علوم هنوز برای انتخاب جانشین فرهاد رهبر تصمیم‌گیری نکرده است و وی را برکنار می‌کند حرکت مدیریتی نامناسبی است.

 

وی ادامه داد: سرپرست جدید دانشگاه تهران فرد فاضل و مناسبی است ولی سبک برکناری رئیس قبلی در نفس عمل درست نبود و به نظر بنده این سبک برکناری به علم دانشگاه صدمه می‌زند.

 

مرندی ادامه داد: سبک برکناری رئیس دانشگاه تهران به این صورت بود که برخی اینگونه برداشت کردند که وزیر علوم آنقدر صبر  نداشت تا جانشین دائم فرهاد رهبر را تعیین کرده و سپس وی را برکنار کند و این مسئله برای یک استاد دانشگاه و از همه مهمتر وزیر علوم مناسب نیست.

 

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره به خصوصیات رئیس دانشگاه تهران گفت: رئیس دانشگاه تهران باید فردی باشد که در رفتار معتدل بوده و دانشگاه را تبدیل به خانه احزاب نکند.

 

وی اضافه کرد: رئیس دانشگاه تهران نباید به دنبال هورای چند دانشجو بوده و به شلوغ‌کاری‌های دانشجویان توجه کند.

 

به گفته مرندی در دهه 60 بزرگترین اشتباهی که در دانشگاه تهران صورت گرفت این بود که این دانشگاه از کنترل اساتید و کارمندان خارج شده و به دست دانشجویان افتاد که لطمه زیادی به علم دانشگاه تهران وارد شد و هنوز هم این روند اصلاح نشده است.

 

عضو هیات علمی دانشگاه تهران عنوان کرد: در هیچ‌کجای دنیا ندیدم که به اندازه ایران از برخی دانشجویان به عنوان گروه فشار استفاده شوند.

 

وی افزود: دانشگاه تهران به نحوی بود که در زمان سخنرانی فرهاد رهبر به عنوان رئیس دانشگاه چندین دانشجو با عربده کشی و فحاشی رفتارهای زشتی از خود نشان می‌دادند، البته اکثریت مطلق دانشجویان افراد شایسته‌ای هستند ولی اقلیتی که به این صورت عربده‌کشی می‌کنند به علم و شان دانشگاه لطمه می‌زنند و نباید اجازه داد این افراد حرمت اساتید را بشکنند.

 

رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران با اشاره به خصوصیات فرهاد رهبر در پست ریاست دانشگاه گفت: بداخلاقی‌هایی که به صورت شخصی با فرهاد رهبر داشتم به طوری بود که همکارانم به من گوشزد می‌کردند تا آرامتر رفتار کنم ولی اعتراف می‌کنم که فرهاد رهبر در برابر بدخلقی‌های بنده که نیروی زیرمجموعه وی بودم تحمل بالایی داشت و صبر می‌کرد که از وی نیز حلالیت می‌طلبم.

 

وی افزود: همچنین در برابر فحاشی‌ها و عربده‌کشی‌های عده‌ای از دانشجویان منتسب به جنبش سبز سابق نیز فرهاد رهبر فقط دست تکان داد و لبخندی زد که این رفتار برای من درس بود.

 

 

 

منبع: فارس نیوز

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram