telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
آزاد شدن مصرف ماریجوانا یا همان گراس

در ایالت کلرادوی آمریکا دیگر مصرف تفریحی ماریجوانا جرم نیست. ( مصرف ماریجوانا یا همان گراس  (علف) )

 

ایالت کلرادوی, آمریکا, ماریجوانا , فروش قانونی ماری‌جوانا ,چهارشنبه سبز ,مصرف ماریجوانا,گراس ایرانی ,علف
خریدار مشغول انتخاب ماریجوانای مورد علاقه‌اش

 

از ابتدای سال نوی میلادی هم در این ایالت فروشگاه‌هایی باز شدند که به مشتریان ماریجوانا می‌فروشند.

هرچند فروش این ماده اعتیادآور با رای مردم این ایالت آزاد شد، اما هنوز هستند کسانی که با فروش آن به صورت قانونی مخالفند و آن را برای انسان مضر می‌دانند.

 

 

 

 

به این ماده سیگاری، علف، گراس، ماری جوآنا، بنگ، حشیش، چرس، جوینت و حتی” پنیر” هم می گویند اما همه این‌ها یک ریشه دارد و آن گیاه شاهدانه هندی است که وقتی برگ وگل آن رو خشک می کنند، بیشتر با نام ماریجوآنا و گراس شناخته می شود و هنگامی که علاوه بر 

برگ و گل، ساقه و ریشه آن را هم به شکل صمغ یا رزین درمی آورند، حشیش نامیده می شود که میزان خلوص آن بسیار بالاتر از ماریجوآنا است.

اما چه حشیش باشد و چه گراس و ماریجوآنا، عامل موثری که در این ماده باعث ایجاد توهم در مصرف کنندگان می شود، تی.اچ.سی یا تتراهیدروکانابینول‌ نام دارد.

 

 

 

 

کلیکماریجوآناگسترده ترین ماده اعتیاد‌آور مصرفی در جهان است و بنابر آمار دفتر کنترل مواد مخدر سازمان ملل متحد، حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون نفر در جهان ماریجوآنا مصرف می‌کنند. بیشترین تعداد مصرف‌کننده این ماده در کشورهای آمریکا و کانادا حضور دارند. 

 

 

 

سازمان ملل متحد گزارش کرده که حدود ۸ درصد از مردم آمریکا و کانادا به نوعی ماریجوآنا مصرف کرده یا می‌کنند.

شاید هم همین تعداد زیاد مصرف کننده در این کشورها باعث شده که در سالهای اخیر بحث و جدل ها برای آزادسازی مصرف ماریجوآنا در آمریکا و کانادا بسیار بالا بگیرد و بالاخره هم از روز اول ژانویه امسال، ایالت کلورادو مصرف آن را با شرایطی آزاد اعلام کرد.

اما بحث ها در مورد آزادسازی ماریجوآنا تنها در حوزه پلیسی و اجتماعی مطرح نیست؛ در بین دانشمندان هم سالهاست که در مورد خواص و مضرات این ماده بحث جدی در جریان است.

 

 

 

طرفداران این ماده از خواص آن برای آرامش‌بخشی به بیمارانی که از صرع، آسم، ام.اس و سردردهای میگرنی رنج می برند، صحبت می کنند و البته سالهاست که از آن برای آرامش بخشیدن به بیماران سرطانی که شیمی درمانی را پشت سر گذاشته اند، استفاده می شود.

 

 

 

خواص تسکین دهنده ماریجوآنا به علت تاثیر ماده تی اچ سی موجود درآن بر ترشح هورمون‌های آرامش بخش سیستم پاراسمپاتیک بدن گزارش شده است. اما مخالفان قانونی شدن مارجوآنا از آسیب‌هایی که این ماده به حافظه و مغز وارد می کند صحبت می کنند و اینکه مصرف بیش از حد و مداوم این ماده چه طور می تواند زمینه ساز اختلالات روانشناختی چون اسکیزوفرنی از نوع پارانویا شود و حافظه رو نقصان دهد.

 

 

 

با وجود این خیلی‌ها با مقایسه ماریجوآنا و الکل می گویند مضرات آن اگر کمتر از الکل نباشد بیشتر از آن نیست و حالا که این یکی در جوامع غریب قانونی است چرا آن یکی را نباید در حیطه مصرف قانونی هم سنجید. البته این که قانونی‌شدن ماده ای که بیش از ۱۶۰ میلیون نفر در جهان آن را مصرف می کنند، خود به خود می‌تواند از دامنه بزهکاریها، قاچاق بین المللی و بسیاری از آسیب های اجتماعی پیرامون مصرف ماریجوآنا بکاهد.

 

 

 

از طرف دیگر، ازآنجایی که ماریجوآنا را نمی‌توان چون مواد اعتیادآور هرویین یا مرفین تزریق کرد، در سالهای اخیر دولت‌ها هم به فرض این که آسان گیری در مورد مصرف ماریجوآنا می‌تواند راهی برای کاهش آسیب ها از مواد اعتیادآور سنگین قلمداد شود، به تصویب قوانین آزادسازی این ماده تواهم‌زا یا آسان گیری برای مصرف شخصی آن، روی خوش نشان داده‌اند.

.

ایالت کلرادوی, آمریکا, ماریجوانا , فروش قانونی ماری‌جوانا ,چهارشنبه سبز ,مصرف ماریجوانا,گراس ایرانی ,علف
در ایالت کلرادوی آمریکا دیگر مصرف تفریحی ماریجوانا جرم نیست

************************************************

*******************************************************

ایالت کلرادوی, آمریکا, ماریجوانا , فروش قانونی ماری‌جوانا ,چهارشنبه سبز ,مصرف ماریجوانا,گراس ایرانی ,علف
فروشگاه‌های دارای جواز خود را برای فروش روز اول آماده کرده‌اند

 

 

 

فروش قانونی ماری‌جوانا در ‘چهارشنبه سبز’ آمریکا

از روز اول سال جدید میلادی ۳۰ فروشگاه در ایالت کلرادو اجازه خواهند داشت به طور قانونی ماری‌جوانا بفروشند. این روز “چهارشنبه سبز” لقب گرفته است.

 

 

 

ایالت کلرادو و ایالت واشنگتن در نوامبر ۲۰۱۲ هم‌زمان به قانونی شدن فروش ماری‌جوانا به افراد بالای ۲۱ سال رای مثبت دادند.

این قانون تا اواخر سال میلادی ۲۰۱۴ در ایالت واشنگتن در شمال غربی آمریکا اجرا نخواهد شد.

کلرادو و واشنگتن دو ایالت از ۲۰ ایالت آمریکا هستند که در آنها استفاده از ماری‌جوانا برای مصارف پزشکی و دارویی مجاز است.

 

 

 

 

ساعت‌شماری برای عرضه

فروشندگان مجاز با ذخیره کردن ماری‌جوانا و تشدید تدابیر امنیتی خود را برای “چهارشنبه سبز” آماده کرده‌اند.

در قانون جدید، مالیات فروش ماری‌جوانا هم به اندازه مشروبات الکلی خواهد بود. ۴۰ میلیون دلار درآمد اولیه فروش، صرف بازسازی مدرسه‌ها خواهد شد.

 

 

 

ساکنان ایالت کلرادو می‌توانند به اندازه یک اونس (حدود ۲۸ گرم) ماری‌جوانا بخرند، اما گردشگردان و ساکنان ایالت‌های دیگر تنها اجازه دارند یک چهارم اونس (حدود ۷ گرم) خرید کنند.

مصرف ماری‌جوانا فقط در املاک شخصی و با اجازه صاحب ملک مجاز است.

 

 

 

۱۳۶ فروشگاه در سراسر کلرادو اجازه فروش ماری‌جوانا را دریافت کرده‌اند که بیشتر آن‌ها در دنور، مرکز ایالت قرار دارند. پیش‌بینی می‌شود که ۳۰ مغازه در روز اول ژانویه فروش این محصول را آغاز کنند.

 

 

 

موافقان قانونی شدن خرید و فروش مواد مخدر با استقبال از این اتفاق استدلال می‌کنند که تصمیم مقام‌های محلی، راه حلی در مقابل جنگ شکست خورده با مواد مخدر است.

 

 

 

اما مخالفان هم با تاکید بر اثر منفی مواد مخدر بر سلامت جوانان، می‌گویند که در ‌‌نهایت برای تامین نیاز کسانی که به سن قانونی نرسیده‌اند، بازار سیاه مواد مخدر از بین نخواهد رفت.

 

 

 

 

 

منبع : bbc.co.uk

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۱۷/۱۰
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram