telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
ایران جایگاهی در سرعت اینترنت جهان ندارد + جدول

دولت‌ها و ارائه‌دهندگان اینترنت درتلاشند تا اینترنت را با بیشترین سرعت، بالاترین کیفیت، بهترین خدمات پشتیبانی و کمترین قیمت به کاربران خود ارائه دهند تا راه توسعه را بر رقبای خود در بازار پهنای باند تنگ کنند.

 

با وجود این براساس اعلام مؤسسه آکامای فناوری در سال ۲۰۱۴ بیشترین سرعت اینترنت در کره‌جنوبی و با متوسط سرعت ۲۵/۳ مگابایت‌بر‌ثانیه به ثبت رسیده که تقریبا ۳۰ درصد بیشتر از متوسط سرعت اینترنت در هنگ‌کنگ، دومین کشور حاضر در فهرست است.

 

Internet_speed

میانگین سرعت اینترنت در هنگ‌کنگ در‌حال‌حاضر ۱۶/۳ مگابایت‌برثانیه اعلام شده است.

 

همچنین متوسط سرعت اینترنت در کره‌جنوبی شش برابر متوسط سرعت اینترنت در جهان و بیش از دوبرابر سرعت در آمریکاست که ۱۱/۵ مگابایت‌برثانیه اعلام شده است.

 

به گزارش ایسنا، باید توجه داشت که در بررسی و رتبه‌بندی کشورها به‌لحاظ سرعت اینترنت، متوسط سرعت در کل کشور ملاک است، به‌نحوی که سرویس اینترنت صد مگابایت‌برثانیه یک استاندارد متوسط در خانه‌های شهری کره‌جنوبی است و این کشور به‌تازگی اینترنت یک گیگابایت (هزار مگابایت‌برثانیه) را در سطح کشور عرضه کرده که هزینه دریافت این سرویس ۲۰ دلار در ماه است. این سرعت تقریبا ۲۶۳ برابر متوسط جهانی و صد برابر متوسط سرعت اینترنت در آمریکاست.

 

 

در جدول متوسط سرعت اینترنت در کشورهایی که سریع‌ترین اینترنت را به کاربران ارائه می‌دهند، آمده است. این گزارش تنها به ۲۳ کشور دنیا پرداخته، که ایران در آن جایگاهی ندارد. این در حالی است که به‌تازگی برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت در ایران اینترنتی تا سرعت هشت مگابایت‌بر‌ثانیه به کاربران واگذار می‌کنند؛ اما نوع واگذاری و کیفیت پایین اینترنت منجر به این نمی‌شود که جایگاه ایران در این فهرست ارتقا یابد.

 

جایگاه ایران  , سرعت اینترنت, اینترنت ایران

طبق مقرراتی که سازمان تنظیم مقررات برای شرکت‌های اینترنتی قرار داده یک شرکت اینترنتی حق دارد یک خط اینترنتی با هرسرعتی بین حداکثر هشت نفر به اشتراک بگذارد. این میزان برای برخی شرکت‏ها خنده‌دار است. مثلا تصور کنید شرکت‌های اینترنتی سرعت اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت خود را بین هفت نفر به اشتراک بگذارند به این معنی است که به هرنفر، ۱۶ کیلوبیت می‌رسد که سه‌برابر کمتر از یک خط دایال‏آپ است! قطعا هیچ شرکتی چنین کاری را نمی‌کند چون در آن صورت مشتریانش را از دست خواهد داد در ‌عین اینکه استاندارد سازمان تنظیم مقررات را رعایت کرده است. همین مثال نشان می‌دهد وضعیت مقررات‌گذاری ما در حوزه اینترنت تا چه حد اشتباه و از قضا برخلاف مصالح کاربر است.

 

 

 

نکته قابل‌توجه دیگر در بررسی سرعت اینترنت در ایران وضعیت نابرابر اینترنت و تفاوت فاحش سرعت در شهر‌های ایران است؛ به‌نحوی که کلانشهری مانند اصفهان که یکی از شهرهای پرجمعیت کشور به‌شمار می‌رود، از نظر کیفیت اینترنتی وضعیت خوبی ندارد و این درحالی است که برخی از شهرهای کوچک‌تر دارای سرعت اینترنت بیشتری هستند.

 

 

روزنامه شرق

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : دوشنبه ۱۳۹۴/۳۱/۰۱
دیدگاه

دیدگاه برای مطلب “ایران جایگاهی در سرعت اینترنت جهان ندارد + جدول”

  1. سارا گفت:

    طبق معمول ایران از آخر نفر اول هست. ماشاا…

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram