telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
چرا آمریکا نمی‌تواند به ایران حمله کند؟

چرا آمریکا نمی‌تواند به ایران حمله کند؟

ایران,آمریکا,دشمن ایران,ایران حمله,حمله ی امریکا

صحبت از اینکه آمریکا چه امکاناتی برای حمله به ایران دارد و ما چه امکانی برای هدف قرار دادن منافع ایالات متحده در منطقه داریم، بحث تازه‌ای نیست. زمانی که ایران تهدید کرد در صورت ادامه یافتن تحریم‌ها، تنگه هرمز را می‌بندد، تعدادی از مقام‌های آمریکایی اعلام کردند در آن صورت ایالات متحده هم باید وارد جنگ با ایران شود.

گفتن همین یک جمله کافی بود که سیل انتقادات و اعتراضات به این صحبت‌ها در فضای عمومی و رسانه‌های آمریکایی طنین‌انداز شود. در آن زمان بسیاری از فرماندهان نظامی و اطلاعاتی آمریکا عنوان کردند که توانایی‌های نظامی و همچنین قدرت ایران در برپایی حملات غیرمتوازن باعث می‌شود نیروهای آمریکایی نتوانند پاسخ درستی به این حملات بدهند. با این حال این پایان تهدیدات برای حمله به ایران نبود. هنوز هم رژیم صهیونیستی تهدید می‌کند در صورتی که توافق ژنو به نتیجه نرسد، به ایران حمله خواهد کرد اما شاید بهتر باشد بنیامین نتانیاهو نگاهی به مطبوعات داخلی رژیم صهیونیستی بیندازد و ببیند که چگونه فرماندهان نظامی و مقام‌های عالیرتبه دولت، او را به خاطر این حرف «دیوانه» خوانده‌اند.

در این گزارش به تعدادی از صحبت‌های فرماندهان، مقامات عالیرتبه سیاسی و نظامی و کارشناسان آمریکایی و اسرائیلی که درباره حمله به ایران بیان شده، پرداخته شده است. به نظر می‌رسد برخلاف چیزی که وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی احساسی خود در دانشگاه تهران بیان کرده است، این توان نظامی، قدرت و نفوذ بین‌المللی و منطقه‌ای و مهارت‌های ایران در هدف قرار دادن منافع آمریکا و همچنین در خطر قرار دادن موجودیت رژیم صهیونیستی است که تا به حال به عنوان عامل بازدارنده جنگ به‌خوبی عمل کرده است.

منبع : خبرامروز

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۱۹/۰۹
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram