telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
اردوغان: زنان و مردان مساوی نیستند
 
اردوغان: زنان و مردان مساوی نیستند : رئیس‌جمهور ترکیه، گفته است نمی‌توان با زنان مثل مردان رفتار کرد. او فمینیست‌ها را متهم کرد که مادر بودن را نمی‌پذیرند.

 

Recep Tayyip Erdogan

بهار؛ رجب طیب اردوغان، می‌گوید که در کودکی همیشه بر پاهای مادرش بوسه می‌زده و بوی او را بسیار دوست داشته است. به نظر رئیس‌جمهور ترکیه، بهتر است زنان بر نقش خود به عنوان مادر متمرکز شوند. اردوغان ایده برابری زن و مرد را نمی‌پسندد. به گزارش روزنامه‌هاي ترکیه، رئیس جمهور این کشور در سخنرانی‌ای که در انجمن زنان “کادم” در استانبول ایراد کرده گفته است: «نمی‌توان زن و مرد را برابر دانست. این با طبیعت در تضاد است.»

 

 

 

اردوغان افزود: زن و مرد دارای جسم و خصوصیات متفاوتی هستند. به‌گفته او: «زنان نمی‌توانند، آن گونه که کمونیست‌ها می‌گویند، هر کاری را که مردان می‌کنند، انجام بدهند.» وی همچنین گفته است که زنان باردار و شیرده نمی‌توانند تحت همان شرایطی کار کنند که مردان می‌کنند. اردوغان با اشاره به تاکید اسلام بر نقش زن به عنوان مادر تعریف کرده که در کودکی اغلب پاهای مادرش را می‌بوسیده است. او به نقل از پیامبر اسلام گفته است: «بهشت زیر پای مادران است.»

 

 

 

اردوغان تعریف کرده است: «مادرم ناز می‌کرد. اما من همیشه می‌گفتم، مادر پاهایت را کنار نکش، عطر آسمان در آن نهفته است. گاه وقتی این را می‌گفتم، مادرم گریه می‌کرد.» اردوغان در ادامه به فمینیست‌ها انتقاد کرده که “نقش مادری زنان را نمی‌پذیرند”. رئیس جمهور ترکیه گفته است: «بدین خاطر است که نمی‌توان برای فمینیست‌ها جایگاه خاصی را که مادران و زنان در اسلام دارند توضیح داد.»

 

 

 

 

اردوغان در عین‌حال از خشونت خانگی علیه زنان در کشور خود انتقاد کرده و گفته است که خشونت علیه زنان قابل قبول نیست و در تضاد با آیین اسلام است که “دین صلح” است. در ترکیه تقریبا هر روز یک زن به دست شریک زندگی یا خویشاوندش کشته می‌شود. بر اساس تحقیقی که انجمن زنان “کامر” انجام داده، مدام بر موارد اعمال خشونت علیه زنان افزوده می‌شود. طبق این تحقیق، تنها در سال جاری (۲۰۱۴) ۲۶۰ زن در ترکیه بر اثر خشونت خانگی جان خود را از دست داده‌اند.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram