telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
واردات نفت هند از ایران ۲ برابر شد

نفت

 

 

واردات نفت هند از ایران در ژانویه ۲۰۱۴ با افزایش ۲ برابری نسبت به ماه قبل از آن به ۴۱۲ هزار بشکه در روز رسید و ایران دومین تامین کننده نفت مورد نیاز هند در این ماه شناخته شد.

 

 
بولور : ، پس از آنکه یک پالایشگاه هندی مجددا واردات نفت ایران را از سر گرفت، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه نسبت به ماه پیش از آن به بیش از دو برابر افزایش یافت.

 

بر اساس آمارهای جمع آوری شده توسط رویترز، واردات نفت هند از ایران از 189 هزار و 100 بشکه در ماه دسامبر به 412 هزار بشکه در روز در ماه ژانویه رسید. این میزان واردات همچنین 44 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

 

بر اساس این آمارها، مقدار نفت خریداری شده از ایران در ماه ژانویه، بیشترین نفتی است که دهلی نو از فوریه 2012 تاکنون از تهران خریداری کرده است. بدین ترتیب، ایران برای اولین بار از مارس 2012 تاکنون، در طی یک ماه مجددا به دومین تامین کننده بزرگ نفت هند تبدیل شده است.

 

افزایش قابل توجه واردات نفت هند از ایران در ماه گذشته میلادی، خرید روزانه نفت این کشور از ایران را در بازه زمانی آوریل تا ژانویه، به حدود 201 هزار بشکه در روز می رساند که همچنان کاهشی 26 درصدی را نسبت به 10 ماهه مشابه یک سال قبل نشان می دهد.

 

این میزان همچنین کمتر از واردات روزانه 220 هزار بشکه نفت هند از ایران در  سال مالی منتهی به 31 مارس است، اما اگر حجم واردات نفت هند از ایران در سطح ماه ژانویه باقی بماند، کاهش های اولیه خرید نفت از ایران جبران خواهد شد.

 

اگر واردات نفت هند از ایران در ماه های فوریه و مارس به 318 هزار و 500 بشکه در روز برسد، آنگاه واردات نفت این کشور در سال مالی جاری متناسب با متوسط واردات روزانه هدف گذاری شده خواهد بود. بر اساس هدف گذاری انجام شده، هند امسال نسبت به سال گذشته واردات نفت از ایران را 15 درصد کاهش خواهد داد.

 

شرکت دولتی ایندین اویل هند که بزرگترین پالایشگاه نفت این کشور محسوب می شود، پس از سه ماه وقفه، در ماه ژانویه اقدام به خرید نفت از ایران کرد و بر اساس آمارها، حدود 3 میلیون بشکه نفت از این کشور وارد نمود.

 

در سال مالی جاری تاکنون ایران حدود 5.3 درصد نفت وارداتی هند را تامین کرده است. 

 

 

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

 

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram