telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
ظریف: ایران تامین کننده قابل اعتماد انرژی برای اروپا و اسپانیا است

ظریف: ایران تامین کننده قابل اعتماد انرژی برای اروپا و اسپانیا است

 

ظریف:

 

 

تهران- ایرنا- محمدجواد ظریف در دیدار همتای اسپانیایی اش، ایران را تامین کننده قابل اعتماد انرژی مورد نیاز اروپا و از جمله ، اسپانیا دانست و گفت: امید می رود با توجه به فضای جاری در روابط از ظرفیت های موجود دو کشور بهره برداری مناسب شود .

 

به گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از اداره دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز یکشنبه در دیدار با خوزه گارسیا مارگالو وزیر خارجه اسپانیا با اشاره به روابط تاریخی و عمیق فرهنگی و ارتباطات گسترده مردمی ایران و اسپانیا بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.

 

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به شکل گیری ارتباطات ایران و اسپانیا براساس منافع مشترک ، عزم دو کشور را برای افزایش همکاری ها مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد ˈدر آینده شاهد گسترش بیشتر از پیش روابط باشیم.ˈ

 

 

تکیه بر همکاری های دو کشور به ویژه در بخش حمل و نقل، راه آهن و مترو و تاکید بر ضرورت بررسی راه های گسترش آن در سفر آتی وزیر صنعت ، تجارت و توریسم اسپانیا از دیگر موضوعات مورد گفت و گو در حوزه اقتصادی بین وزرای خارجه ایران و اسپانیا بود .

 

 

وزیر خارجه با اشاره به دیدگاه مشترک تهران و مادرید در زمینه گفت و گو و مبارزه با خشونت ، بر اهمیت همکاری های بین دو کشور برای مبارزه با افراط گرایی و خشونت تاکید کرد .

 

 

ظریف همچنین با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در بحث هسته ای و در گفت و گو با 1+5 ، ابراز امیدواری کرد این گفت و گوها با حسن نیت و ایجاد اعتماد به پیش برود.

 

 

خوزه گارسیا مارگالو وزیر خارجه اسپانیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند به وجود آمده درخصوص گفت و گوهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 ، آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف سیاسی و فرهنگی مورد تاکید قرار داد .

 

 

وزیر خارجه اسپانیا همچنین ابراز امیدواری کرد : کاهش روابط با ایران طی چند سال گذشته ، با افزایش همکاری ها در آینده جبران شود.

 

 

تبادل نظر درخصوص موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله بحران سوریه و نیز تحولات اوکراین از دیگر موضوعات مورد بحث وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا در این دیدار بود .

وزیرخارجه اسپانیا که قرار بود سفر چهار روزه ای به تهران داشته باشد و ضمن دیدار با دکتر ظریف با سایرمقامات سیاسی ایرانی نیز دیدار داشته باشد، به دلیل تحولات اخیر اوکراین سفر خود را نیمه تمام گذاشت و به کشورش بازگشت.

 

 

منبع: ایرنا

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram