telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
رضا ضراب از زندان آزاد شد/ اردوغان : حق به حق دار رسید

رضا ضراب از زندان آزاد شد/ اردوغان : حق به حق دار رسید

 

reza zarab

 

رضا ضراب تاجر ایرانی که کمتر از سه ماه پیش به اتهام پولشویی در ترکیه دستگیر شده بود، امروز با حکم دادستان استانبول به همراه چهار متهم دیگر از زندان آزاد شد.

 

بولور: به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ترک ضراب و چهار متهم دیگر که فرزند وزیر مستعفی کشور ترکیه نیز در بین آنها است،به شرط خارج نشدن از ترکیه و معرفی هفته ای خود به دادستانی استانبول و اقامت در این شهر تا زمان برگزاری دادگاه از زندان آزاد شده است.

 

طبق حکم دادستان استانبول ضراب باید هر جمعه به شعبه دادستانی استانبول مراجعه کرده و حضور خود را به دادگاه اعلام کند.

 

“ابرو گوندش” همسر ترک تبار ضراب برای آزادی او بعد از ظهر امروز (جمعه)  با یک خودرو شیشه دودی به مقابل زندان ” متریس ” استانبول رفت. ضراب پس از آزادی از زندان سوار بر خودرو به همراه همسرش محل را ترک کرد. به هنگام ترک خودرو ، محافظان ضراب به چند روزنامه نگار حاضر در محل که می خواستند از صحنه فیلم و عکس بگیرند، حمله کردند.

 

با آزادی این ۵ متهم ، هم اکنون هیچ کدام از متهمان دستگیر شده در ۱۷ دسامبر در زندان نیستند.

 

ضراب به اتهام پرداخت رشوه به مقامات ترکیه بازداشت شد.

 

پرونده فساد مالی ترکیه بزرگ ترین بحران سیاسی را برای دولت رجب طیب اردوغان ایجاد کرده است. مخالفان حکومت ترکیه پس از افشای این پرونده خواستار کناره گیری اردوغان از قدرت شده اند.

 

اردوغان یک دولت موازی را به دست داشتن در این پرونده متهم می کند. نخست وزیر ترکیه طرفداران  ” فتح الله گولن” رهبر متنفذ مذهبی ترکیه در دستگاه قضایی و پلیس را به پرونده سازی برای منسوبان دولت خود متهم می کند.

 

ebro

 

 

اردوغان : حق به حق دار رسید

 

Erdoghan

 

 

رجب طیب اردوغان در نخستین واکنش خود به آزادی رضا ضراب و ۴ متهم دیگر پرونده فساد مالی بزرگ ترکیه، گفت: حق به حق دار رسید.
نخست وزیرترکیه  بار دیگر با زیر سوال بردن پرونده فساد مالی بزرگ در ترکیه گفت:” حق هر چند دیر اما به حق دار رسید.” وی ابراز امیدواری کرد متهمانی که بدون دلیل محکم قضایی در زندان هستند، هر چه زودتر از زندان آزاد شوند.

 

اردوغان همچنین امروز در یک میتینگ سیاسی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه بار دیگر با حمله به ” فتح الله گولن” گفت:” ای کسی که در پنسیلوانیای آمریکا نشسته ای ! اگر جرات داری به وطنت برگرد و در وطن خودت  فعالیت سیاسی کن. اگر می خواهی فعالیت سیاسی کنی وارد میدان سیاست شو.”

 

نخست وزیرترکیه با اشاره تلویحی به اینکه گولن در مواجهه با او صادقانه عمل نکرده و از پشت به او خنجر زده است، گفت: او مرا فریب داد . زمانی  برای من دعا می کرد، برایم کتاب می فرستاد، تسبیح می فرستاد، اما من تازه متوجه دورویی و نیت او شده ام.

 

وی با اشاره به اینکه دلیل اصلی مخالفت طریقت فتح الله گولن با دولت او، لایحه اخیر حزب حاکم ترکیه در بستن مدارس مذهبی بنیاد گولن در ترکیه است، گفت:” ریشه تمام این توطئه ها، قصد دولت برای تعطیل کردن مدارس وابسته به این طریقت بود، چرا که آنها از این مدارس سالانه ۱ میلیارد دلار درآمد داشتند. تا ما دست روی مدارس گذاشتیم، پرونده سازی شروع شد.

 

 

منبع: عصر ایران

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram