telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
دانشجویان کدامین کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می‌روند؟
 
تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه‌های ایالات متحده در سال 2013-2014 به رقم بی‌سابقه نهصدهزار نفری رسید. گسترش این پدیده باعث سه برابر شدن سهم این دانشجویان از اقتصاد آمریکا در 15 سال اخیر شده است. دو کشور پرجمعیت جهان در صدر فهرست قرار دارند.

دانشجویان کدامین کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می‌روند؟

 

به گزارش «بولور» و به نقل از بنگاه خبری فرست پست با توجه به آمارهای نهادی مسئول، تعداد دانشجویان خارجی پذیرش شده در دانشگاه‌های آمریکا در سال تحصیلی 2013- 2014 به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به نهصد هزار نفر رسید. نکته جالب سهم بالای چینی‌ها در این باره و سبقت تند انها از هندی‌ها در سالهای اخیر است. تقریبا از هر سه دانشجوی خارجی یکی چینی و تقریبا از هر هشت دانشجو یکی هندی است. نمودار زیر روند این افزایش را نشان می‌دهد.

 

تحصیل به آمریکا

 

در این سال تحصیلی تعداد دانشجویان ثبت نام کرده خارجی در دانشگاه‌های آمریکا 66408 نفر افزایش یافته که سهم چینی‌ها و سعودی‌ها در این افزایش 73 درصد است. هند، برزیل، ایران و کویت نیز روی هم رفته افزایشی 18 درصدی را به خود اختصاص داده‌اند. نمودار زیر سهم هر کشور از دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در آمریکا را نشان می‌دهد.

 

تحصیل به آمریکا

 

جمعیت دانشجویان چینی در دانشگاه‌های آمریکا در سال تحصیلی 2013 – 2014 به حدود 275هزار نفر رسیده است که افزایش 17 درصدی نسبت یه سال قبل از آن را نشان می‌دهد. دانشجویان هندی نیز با افزایش تعداد 6درصدی نسبت به سال قبل از آن به 106673 نفر رسیده‌اند. این در حالی است که تعداد آنها بعد از رکورد 105هزار نفری در سال 2009-2010 طی سه سال بعد هر سال کمتر شده بود. به این ترتیب تعداد دانشجویان چینی و هندی در دانشگاه‌های آمریکا از سال 2000 تاکنون به ترتیب پنج برابر و دو برابر شده است.

 

تحصیل به آمریکا

 

در سال 1998-99 چین بزرگترین کشور فرستنده دانشجو به ایالات متحده شده است و در دو سال بعد نیز وضعیت همین گونه بوده است. از سال 2001-2002 هند به صدر این فهرست رسید و این وضعیت تا سال 2008-2009 حفظ شد و بعد از آن بار دیگر کشور اول در فرستادن دانشجو به آمریکا شدند.

 

تحصیل به آمریکا

.

دانشجویان کدامین کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می‌روند؟

 

 

اصلی‌ترین کشورهای فرستنده دانشجو به آمریکا یعنی چین، هند و کره جنوبی روی هم رفته سهمی پنجاه درصدی دارند و پاکستان که پیش از این در بالای جدول این کشورها قرار دارد، اکنون حتی جزء 25 کشور اول هم نیست.

 

دانشجویان کدامین کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می‌روند؟

 

اکنون دانشگاه نیویورک، دانشگاه اول در میزبانی از دانشجویان خارجی است و این در حالی است که در دوازده سال گذشته، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی چنین موقعیتی داشته است. بعد از آن هم دانشگاهی در ایالت ایلینویز و دانشگاه کلمبیا قرار دارند. در واقع سه ایالت کالیفرنیا، نیویورک و تگزاس روی هم رفته پذیرای 32 درصد دانشجویان خارجی هستند.

 

دانشجویان کدامین کشورها بیشتر برای تحصیل به آمریکا می‌روند؟

 

سهم هزینه‌‌ی دانشجویان خارجی در اقتصاد آمریکا نیز در 15 سال گذشته سه برابر شده و شهریه پرداختی، هزینه خوابگاه، کتاب، مسافرت و سایر هزینه‌های آنها از 9میلیارد دلار به 27 میلیارد دلار رسیده است. تصویر زیر نیز سهم منابع مختلف در تهیه شدن این هزینه‌ها را نشان می‌دهد.

تحصیل به آمریکا

منبع:تابناک

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۳/۲۸/۰۸
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram