telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
اردوغان نوار منتشر شده منتسب به خود را ساختگی خواند

اردوغان نوار منتشر شده منتسب به خود را ساختگی خواند

 

Erdoghan

 

بولور: در آخرین ساعات شب گذشته یک نوار صوتی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که ادعا می شود گفت و گوی تلفنی ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه با فرزندش ˈ بلال اردوغانˈ به دنبال عملیات مبارزه با ارتشا و فساد در ۱۷ دسامبر سال گذشته ( ۲۶ آذر ماه سال جاری ) است.

 

در این گفت و گوی تلفنی اردوغان به فرزند خود می گوید پول هایی را که در منزل دارد، فورا از منزل خارج کند.

 

به گزارش ایرنا ، اردوغان امروز در سخنانی در میان نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس ملی ترکیه با مونتاژ و ساختگی خواندن این نوار گفت: با افرادی که این نوار را منتشر کرده اند ، برخورد قانونی خواهد شد.

 

نخست وزیر ترکیه پیشتر دولت موازی به رهبری ˈ فتح الله گولن ˈ را مسوول عملیات مبارزه با فساد مالی و ارتشا در این کشور پیش از برگزاری انتخابات شهرداری ها در دهم فروردین ماه آینده اعلام کرده بود.

 

وی افزود: این حمله توسط دولت موازی نه در مقابله با من و حزب حاکم عدالت و توسعه بلکه علیه ترکیه و نخست وزیر این کشور برای باج گیری صورت گرفته است.

 

وی همچنین به انتشار اخباری مبنی بر استراق سمع از شماری از مقامات و شخصیت های سیاسی در این کشور اشاره کرد و گفت : در این خصوص نیز اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

 

جامعه سیاسی ترکیه با افشای نوار آنچه که گفت و گوی تلفنی نخست وزیر ترکیه با فرزندش در پی آغاز عملیات مبارزه با ارتشا و فساد مالی در شبکه های اجتماعی بیان شده است با دعوت دولت اردوغان به استعفا و ایفای نقش پررنگ تر قوه قضاییه در این موضوع دچار التهاب شد.

 

اوضاع سیاسی در ترکیه هر روز با بروز ادعاهای جدید شاهد تشدید درگیری های بین حزب حاکم عدالت و توسعه و دولت ترکیه با جماعت نور به رهبری فتح الله گولن مقیم آمریکاست و به نظر می رسد این فرایند با نزدیک شدن به انتخابات شهرداری ها در ۳۰ مارس ( ۱۰ فروردین ) شدت بیشتری می یابد.

 

 

 

منبع: irna.ir

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram