telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
برادر آتش‌افروز، خود و ۴ عضو خانواده‌اش را سوزاند

«برادرم بارها تهدید کرده بود خانه را به آتش می‌کشد، آخر هم کار خودش را کرد»

برادر آتش‌افروز، خود و ۴ عضو خانواده‌اش را سوزاند

این اظهارات بعد از سه‌ماه تحقیق، کلید معمای آتش‌سوزی مرگبار در خیابان پیروزی را در اختیار بازپرس جنایی پایتخت گذاشت. در جریان این حادثه ۵نفر از اعضای خانواده‌ای در آتش‌سوزی خانه‌شان جان خود را از دست دادند.

آتش‌سوزی

آتش‌سوزی مرگبار

ساعت ۲۳:۳۷جمعه ۲۴بهمن به مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران خبر رسید خانه‌ای در حوالی خیابان پیروزی در آتش می‌سوزد. محل حادثه ساختمانی ۲ طبقه و قدیمی بود که آتش واحد ۵۰متری طبقه اول را فرا گرفته بود. آتش‌نشانان همزمان با اطفای حریق وارد ساختمان شدند تا افراد گرفتار را نجات دهند. ۵نفر از ساکنان خانه بین شعله‌های آتش گرفتار شده بودند.

 

آتش‌نشانان با کمک همسایه‌ها توانستند مرد ۲۸و ۵۷ساله‌ای به نام اکبر و سلیمان را که پدر و پسر بودند نجات دهند. آنها که به‌شدت دچار سوختگی شده بودند به بیمارستان انتقال یافتند. در ادامه ۳نفر دیگر که مادر ۵۰ساله خانواده به نام بهشت، دختر ۱۶ساله به نام زهرا و پسری ۹ساله به نام امیرحسین بودند نیز از میان شعله‌های آتش بیرون کشیده شدند اما به‌دلیل شدت انفجار و سوختگی جان خود را از دست داده بودند. پدر و پسر مجروح شرایط سختی داشتند و با مرگ دست و پنجه نرم می‌کردند. پزشکان تمام تلاش خود را برای نجات آنها به‌کار گرفتند اما شدت سوختگی‌شان به حدی بود که ۲ روز بعد روی تخت بیمارستان جان باختند تا تعداد قربانیان این آتش‌سوزی مرگبار به ۵نفر افزایش یابد.

 

آتش‌سوزی عمدی

هرچند در گزارش اولیه علت این حادثه انفجار گاز به‌نظر می‌رسید اما بررسی‌ها برای کشف حقیقت ادامه یافت تا اینکه تازه‌ترین گزارش کارشناسان سازمان آتش‌نشانی نشان داد این آتش‌سوزی به‌طور عمدی اتفاق افتاده است. براساس این گزارش علت این حادثه ریختن مایعات سریع الاشتعال و رسیدن بخار آن به بخاری روشن بود.

 

به این ترتیب پرونده این حادثه با موضوع قتل عمدی به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد. با روشن شدن عمدی بودن این حادثه بازپرس سعید احمدبیگی چند نفر از اعضای این خانواده را به دادسرا احضار کرد تا با تحقیق از آنها ابعاد پنهان این حادثه مشخص شود.

 

یکی از فرزندان خانواده که دقایقی بعد از آتش‌سوزی به خانه رسیده بود در این‌باره گفت: خانه پدرم ۲ طبقه است. پدر و مادرم همراه با خواهر و برادر نوجوانم در طبقه اول زندگی می‌کردند و برادرم مصطفی با همسرش در طبقه دوم ساکن بودند. چند دقیقه قبل از این حادثه مادرم تماس گرفت و گفت مصطفی با برادر دیگرم به نام اکبر که جدا زندگی می‌کند درگیر شده‌اند و خواست هرچه سریع‌تر خودم را به آنجا برسانم. می‌خواستم فورا با موتورسیکلت به خانه پدرم بروم اما موتورم پنچر بود. چند دقیقه طول کشید تا اینکه خودم را به آنجا رساندم و فهمیدم خانه آتش گرفته و اعضای خانواده‌ام جان‌شان را از دست داده‌اند.

 

اظهارات شاهد عینی

عروس خانواده (همسر مصطفی) تنها کسی بود که همه‌‌چیز را دیده بود. او که طی ۳‌ماه گذشته سکوت کرده بود وقتی به دادسرا رفت حقایق این حادثه را بازگو کرد و گفت: صبح روزحادثه برادر شوهرم به نام اکبر خودروی شوهرم را قرض گرفت. آن شب باز هم می‌خواست خودرو را قرض بگیرد اما شوهرم خودرواش را به او نداد. همین مسئله باعث شد با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کنند. چند دقیقه بعد اکبر که خیلی عصبانی شده بود تهدید کرد خانه را به آتش می‌کشد.

 

او این را گفت و از خانه بیرون رفت. دقایقی بعد درحالی‌که یک گالن بنزین دستش بود برگشت. شوهرم در خانه نبود و اکبر وارد ساختمان شد و چند لحظه بعد صدای انفجار آمد و طبقه پایین به آتش کشیده شد. آن لحظه پدر شوهرم درحالی‌که آتش گرفته بود تلاش می‌کرد شیر گاز را ببندد اما تلاشش بی‌فایده بود. من فقط توانستم خودم را نجات بدهم. آتش‌سوزی حدود ۴۰دقیقه طول کشید تا اینکه بالاخره آتش‌نشانان آتش را خاموش کردند اما خانواده شوهرم جان خود را از دست داده بودند.

 

در ادامه رسیدگی به این پرونده پسر دیگر این خانواده تحت بازجویی قرار گرفت و گفت: برادرم اکبر بارها تهدید کرده بود خانه را به آتش می‌کشد. او با ما مدام درگیر می‌شد. آخر هم کار خودش را کرد. وی ادامه داد: آن شب برادرم خودروام را می‌خواست اما چون شرایطش طبیعی نبود خودروام را به او ندادم.

 

من حتی برای اینکه مشکلی پیش نیاید به او ۲۰۰هزار تومان پول دادم اما فایده‌ای نداشت. او عصبانی بود و درحالی‌که تهدید می‌کرد خانه را به آتش می‌کشد از خانه بیرون رفت. من هم از خانه خارج شدم تا اینکه این اتفاق افتاد و خودش به همراه خانواده‌ام در آتش سوختند. براساس این گزارش هم‌اکنون رسیدگی به این پرونده در دادسرا ادامه دارد و شواهد به‌دست آمده ازجمله اظهارات شاهدان و نزدیک بودن پمپ بنزین به محل حادثه و از سوی دیگر گزارش آتش‌نشانی عمدی بودن حادثه را تأیید می‌کند. با این حال تحقیقات تکمیلی درخصوص پرونده ادامه دارد.

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۴/۲۲/۰۲
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram