telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
تصویر پسربچه استرالیایی با سر بریده ،عکسی که دنیا را تکان داد

وزیر خارجه آمریکا انتشار تصویر یک پسر بچه استرالیایی که سر بریده شده یک نظامی سوری را به دست گرفته بود، «مشمئزکننده» خواند.

barbaric_head

عکسی که دنیا را تکان می دهد,تصویر پسربچه استرالیایی, سر بریده ,نظامی سوری,تصویر یک پسر بچه استرالیایی که سر بریده

به گزارش بولور: به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، امروز، سه‌شنبه، تصویر یک پسر 7 ساله استرالیایی که سر بریده شده یک نظامی سوری که توسط گروههای تروریستی کشته شده بود را به دست گرفته بود، «مشمئزکننده» خواند.

 

 

تصویر این پسر استرالیایی در حالیکه سر بریده شده یک نظامی سوری را به دست گرفته بود، در حساب توییتری «خالد شاروف» پدر او که سال گذشته به سوریه فرار کرد و هم‌اکنون یکی از اعضای گروههای تروریستی است، منتشر شده بود که موجب بروز خشم مقامات استرالیایی نیز شد.

 

 

 

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد که این تصویر نمایانگر، قساوت گروههای افراطی است که در سراسر عراق و سوریه پراکنده شده‌اند.

کری تأکید کرد: این تصویر یکی از نگران‌کننده‌ترین تصاویر عجیب و غریب مشمئزکننده‌ای است که تاکنون به نمایش گذاشته شده است.

 

 

 

وی ادامه داد: یک کودک 7 ساله، یک سر بریده شده را با افتخار و با حمایت و تشویق پدرش و برادرانش در آنجا نگه داشته است. این واقعاً شرم‌آور است و نشان می‌دهد تا چه اندازه داعش پا فراتر از استانداردهایی گذاشته است که ما قضاوت می‌کنیم که گروههای تروریستی القاعده نیز آن را کنار گذاشته‌اند.

 

 

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون 150 شهروند استرالیایی به گروههای تروریستی عراق و سوریه پیوسته‌اند.

کری تأکید کرد که این موضوع به اندازه‌ای حائز اهمیت است که آمریکا و استرالیا توافق کرده‌اند که نگرانی‌های خود را در سازمان ملل مطرح کنند.

 

 

 

«جولی بیشاپ« وزیر خارجه استرالیا تصریح کرد که «ایدئولوژی بربری» تروریست‌ها قابل انکار و نادیده گرفتن نیست. و در سراسر استرالیا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، اروپا و پاکستان، انگلیس و کانادا، گسترش پیدا کرده است. کشورهایی در سراسر جهان هستند که گزارش می‌کنند شهروندان آ‌نها مبارزان افراطی در خاورمیانه شده‌اند.

 

 

 

روزنامه تلگراف استرالیا این عکس را برای جهان تکان دهنده خواند و آن را متعلق به یکی از فرزندان خالد شروف، شهروند استرالیایی لبنانی الاصلی است که 31 سال پیش در استرالیا به دنیا آمد.

 

 

نام خونبار خالد شروف برای نخستین بار ماه گذشته مشهور شد آن هم به دلیل انتشار تصویری توسط او در حساب کاربری اش در توییتر، در حالی که سرهای بریده قربانیانش را حمل می کند.

 

 

او به تازکی تصویری از یک کودک هفت ساله اش را منتشر کرده در حالی که سر بریده یکی از قربانیان پدرش را حمل می کند و زیر آن نوشته بود: «این پسر من است» بدون این که نامی از او ببرد.

 
این کودک تی شرتی تابستانی و یک شلوارک به تن کرده و کلاهی سبز بر سر دارد؛ گویی به یک اردوی خانوادگی رفته است.

 

شروف به همراه خانواده اش در شهری در حومه شهر سیدنی استرالیا زندگی می کرد. او نوشته که سال گذشته به همراه همسر و فرزندانش برای جنگ استرالیا را ترک کرده و برای مشارکت در جنگ، به داعش پیوسته است. او نوشته که عکس پسرش در شهر رقه در شمال سوریه گرفته شده است.

 

 

عکس دیگری نیز منتشر شده که در شروف در حالی که اسلحه به دست دارد به همراه سه فرزندش به تصویر کشیده شده اند. هر سه کودک زیر هشت سال به نظر می رسند و پشت سرشان پرچم داعش، نصب شده است.

 

شروف که نام «ابو مصعب الاسترالی» را بر خود نهاده، در سال 2005 به اتهام توطئه برای اعمال تروریستی در استرالیا دستگیر و به 4 سال زندان محکوم شد. او پس از آزادی تحت مراقبت های شدید امنیتی قرار داشت و گذرنامه اش هم مصادره شد.

 

 

شروف سال گذشته به همراه خانواده اش ناپدید شد. پس از آن پلیس استرالیا در یافت که او با گذرنامه یکی از برادرانش استرالیا را ترک کرده است و دیگر اثری از او پیدا نشد. تا این که ماه گذشته او در شبکه های اجتماعی، تصاویر خود را به همراه سرهای بریده منتشر کرد؛ تصاویری که مجامع مسلمانان را در استرالیا شوکه کرد.

 

 

 

 

 

منابع : خبرگزاری فارس / democracyksh.ir

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۳/۲۱/۰۵
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram