telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
رقابت عسگرپور و رضاداد برای مدیرعاملی خانه سینما
اگر این اتفاق به وقوع بپیوندد، شاهد رقابت جدی بر سر کرسی مدیرعاملی خواهیم بود و فضای متفاوتی در خانه سینما شکل خواهد گرفت و برخی گفتارها و رفتارهای رضاداد در طول و پس از جشنواره نیز معنای متفاوتی می یابد.

sinama

رقابت عسگرپور و رضاداد برای مدیرعاملی خانه سینما

مجمع عمومی خانه سینما 20 اسفند با برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس و نیز انتخابات اعضای شورای صیانت خانه سینما برگزار می‌شود اما در نهایت چه ترکیبی مدیریت بزرگ ترین متولی صنفی غیردولتی سینمای ایران را برعهده خواهد گرفت و مدیرعامل آینده این مجموعه از کدام طیف خواهد بود؟

 

 

به گزارش «بولور»، خانه سینما پس از کشمکش‌های مستمر با مدیران پیشین سینمای کشور و در پی بازگشایی در مدیریت تازه سینما، انسجام گذشته اش را بازیافته و آهسته آهسته به زمان تعیین ترکیب تازه مدیریتی اش نزدیک می‌شود؛ اتفاقی که در دو گام تحقق خواهد داد و گام نخستش قریب الوقوع است، آن هم در «تهران، خیابان بهارجنوبی، کوچه سمنان، پلاک 23، ساختمان شماره یک خانه سینما».

 

 

هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران در جلسه دوشنبه 28 بهمن تاریخ مجمع عمومی آتی خانه سینما را تعیین کرد که بر همین اساس مجمع عمومی خانه سینما ساعت 17 روز سه شنبه 20 اسفند ماه با دستور جلسه بررسی و تصویب گزارش عملکرد هیات مدیره، بررسی و تصویب گزارش مالی و گزارش بازرس، همچنین انتخابات هیات مدیره، بازرس و نیز انتخابات اعضای شورای صیانت خانه سینما برگزار خواهد شد.

 

 

بر اساس شیوه معمول و مسبوق به سابقه این نهاد، ابتدا با رای نمایندگان منتخب انجمن‌های صنفی، هیات مدیره انتخاب می‌شود و سپس با فاصله‌ای اندک، نشست هیات مدیره تازه برگزار می‌شود و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل به عنوان دو رکن اساسی خانه سینما انتخاب خواهند شد؛ دو رکنی که در دوره اخیر مسئولیتش بر عهده فرهاد توحیدی و محمدمهدی عسگرپور بود. توحیدی رسماً اعلام کرده قصد کاندیداتوری دوباره برای ریاست هیات مدیره ندارد و شاید برای هیات مدیره نیز تصمیم مشابهی اتخاذ کند اما ممکن است عسگرپور تصمیم دیگری بگیرد.

رقابت عسگرپور و رضاداد برای مدیرعاملی خانه سینما
رضاداد و عسگرپور در بازدید وزیر کشور از خانه سینما

برخلاف تصور برخی، محمدمهدی عسگرپور قرار نیست در انتخابات کاندیدا نشود و تصمیم گیری نهایی در این باره به استمزاج نظرات سینماگران و جمع بندی حاصله موکول خواهد شد و بدین ترتیب رئیس آرام و بی حاشیه خانه سینما ممکن است برای چهار سال دیگر، امور این مجموعه را در اختیار داشته باشد و در جشن بعدی خانه سینما، همچنان در کنار هیات مدیره حضور داشته باشد اما اگر عسگرپور در این میدان باقی بماند، تنها نخواهد بود.

 

همچنین گمانه زنی ها از احتمال حضور علیرضا رضاداد مشاور رئیس سازمان سینمایی و دبیر جشنواره سی و دوم فیلم فجر در این عرصه برای حضور در جایگاه مدیرعامل خبر می‌دهد؛ اتفاقی که خبرنگار موفق نشد تاییدش را از رضاداد اخذ کند اما اگر به وقوع بپیوندد، شاهد رقابت جدی بر سر کرسی مدیرعاملی خواهیم بود و فضای متفاوتی در خانه سینما شکل خواهد گرفت و برخی گفتارها و رفتارهای رضاداد در طول و پس از جشنواره نیز معنای متفاوتی می یابد.

 

 

علاوه بر فرهاد توحیدی که با 24 رای عضو هیات مدیره شده بود، مریلا زارعی با 25 رای، ابراهیم اثباتی با 22 رای، تورج منصوری با 18 رای، ابراهیم مختاری با 20 رای، محمدرضا موئینی با 19 رای و محمد سریر با 19 رای به عنوان اعضای اصلی و سیروس الوند با 9 رای و مرتضی رزاق كریمی با 6 رای به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره خانه سینما در آذر 1389 انتخاب شدند و حال باید دید با اتفاقات چند سال اخیر، این ترکیب چه میزان دستخوش تغییر خواهد شد.

 

 

شاید با توجه به حواشی چند سال اخیر بهتر باشد، برگزاری «علنی» مجمع عمومی خانه سینما مورد توجه قرار گیرد تا در فضایی شفاف برای افکارعمومی که امکان ابهام آفرینی های بعدی وجود نداشته باشد، هیات مدیره قانونی خانه سینما انتخاب شوند و فعالیت شان را آغاز کنند؛ اتفاقی که امیدوارم هیات مدیره کنونی خانه سینما در زمان اجرای جزئیات برگزاری مجمع در نظر بگیرد و خبرنگاران تا مشخص شدن هیات مدیره، پشت درهای ساختمان سمنان منتظر ننشینند.

 

 

 

منبع : تابناک

 

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۲۹/۱۱
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram