telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
جراحی موفقیت آمیز تمساح در کرج +عکس

جراحی موفقیت آمیز تمساح در کرج +عکس

 

n00005098-b (Copy)

 

به گزارش باز نشر بولور، دکتر رحیم علیزاده، جراحی که این عمل نادر را انجام داده است، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  جراحی مذکور در زمره جراحی های متداولی که هر روزه در سطح کشور انجام می شود،نیست و به دلیل ریسک بالای جراحی و نیز پیچیدگی فرآیند بیهوشی درحوزه حیات وحش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و تجربه نوینی در ارایه خدمات نوین دامپزشکی به شمار می رود.

وی افزود: در صورت انجام نشدن چنین مراقبت ها و جراحی هایی، سرنوشتی جز نابودی حیواناتی که دچار تروما و آسیب های جدی ناشی از طبیعت و نوع زندگی گونه های حیات وحش شده اند، قابل تصور نیست.
 
علیزاده توجه جدی مسئولان سازمان دامپزشکی و علاقمندان به حوزه محیط زیست را نیز در زمینه بسترسازی و آماده کردن امکانات مورد نیاز برای انجام چنین جراحی هایی با هدف حفظ گونه های با ارزش جانوری به عنوان سرمایه های معنوی و مادی کشور ضروری دانست.
در شرایطی که در ماههای اخیر خبرهای ناخوشایندی از کشتار گونه های مختلف حیات وحش نظیر خرس و پلنگ از مناطق و استان های کشور به گوش می رسد، انجام یک عمل جراحی نادر بر روی کروکودیلی در کرج، علاوه بر نمایش توانمندی های جراحان حوزه دامپزشکی کشور، نشان از تغییر نوع نگاه و نگرش افکار عمومی به مقوله توجه به ارزش های زیستی گونه های جانوری دارد.

 

132198_729

 

132199_967

 

اطلاعات پست
نویسنده : Amin
تاریخ پست : پنج شنبه ۱۳۹۳/۲۹/۰۳
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram