telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
چگونه به کسی که دچار مارگزیدگی شده کمک کنیم؟
 
در مارگزیدگی ممکن است انعقاد خون مختل شود و شخص دچار خونریزی در بخش‌های مختلف بدن شود.مارگزیدگی انعقاد خون را مختل می‌کند و فرد دچار خونریزی شدید و مسمومیت می شود.
مارگزیدگی

چگونه به کسی که دچار مارگزیدگی شده کمک کنیم؟

 

جلیل صداقت پیشه متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت:

ممکن است در ایام نوروز موردهایی از مارگزیدگی را شاهد باشیم از آن جایی که مارگزیدگی انعقاد خون را مختل می‌کند و مریض دچار خونریزی شدید و مسمومیت می‌شود به علاوه آن احتمال از کارافتادگی کلیه وجود دارد، معمولا این افراد به اورژانس‌ها انتقال می‌یابد.

 

 

صداقت پیشه بیان کرد:

از آن جایی که مارگزیدگی گزش آن به پوست است ولی جز زخم و خراشی که ایجاد می‌کند معمولا آن قدر هم وسیع نیست به اصطلاح اقدام به انجام کار خاصی نمی‌کند و گاهی وقت‌ها لازم است میکروز شود یعنی بخشی از پوست تخریب و خالی شود. این افراد ممکن است بعدها نیاز به پیوند پوست داشته باشند یعنی زمانی که وضع عمومی آن‌ها خوب شود.

 

 

این متخصص پوست و مو عنوان کرد:

این افراد باید سریعا به بخش اورژانس انتقال داده شوند و داروهای ضد حساسیت، داروهای تسکین دهنده و اگر نوع مار مشخص باشد باید پادزهر به او تزریق شود. این اقداماتی است که اورژانس باید انجام دهد. در مارگزیدگی ممکن است انعقاد خون مختل شود و شخص دچار خونریزی در بخش‌های مختلف بدن شود.

 

 

وی در پایان خاطر نشان کرد:

در این افراد باید کمبود فاکتورهای خوبی جبران شود تا دچار خونریزی نشود و اگر شخص دیر برسد احتمال اینکه کلیه‌های او آسیب ببیند وجود دارد بعد از آن تحت نظر متخصص داخلی قرار بگیرد.

 

 

منبع:tabnak.ir

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : جمعه ۱۳۹۴/۰۷/۰۱
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram