telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
استفاده از آمپول بوتاکس برای مبارزه با میگرن

استفاده از آمپول بوتاکس برای مبارزه با میگرن

Migraine

استفاده از آمپول بوتاکس,میگرن,سردرد شدید,سر درد,سردرد,مبارزه با میگرن, آمپول بوتاکس,Migraine

استفاده از آمپول “بوتاکس” برای مبارزه با میگرن

 

آمپول بوتاکس برای مبارزه با میگرن

تا کنون “بوتاکس” برای از بین بردن چین وچروک‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما به تازگی پزشکان متخصص اعصاب به این نتیجه رسیده‌اند که ماده‌ موثر “بوتاکس” می‌تواند از سردردهای مزمن نیز جلوگیری کند. 

سردردهای میگرنی چنان شدید هستند که بیمارانی که دچار آن می‌شوند معمولا در آن روز دیگر قادر به کار کردن نیستند و باید دزهای بالایی از داروهای ضد درد استفاده ‌کنند. 

استفاده از آمپول بوتاکس,میگرن,سردرد شدید,سر درد,سردرد,مبارزه با میگرن, آمپول بوتاکس

 

 

 

میگرن پیامد جامعه‌ مدرن نیست

در آلمان حدود هشت میلیون نفر از سردرد میگرن رنج می‌برند. در این میان، بیشتر خانم‌ها هستند که دچار این بیماری می‌شوند. بیماری میگرن، تنها پیامدی از دنیای مدرن نیست، بلکه در متن‌های دست‌نویس قدیمی مصری نیز در این‌باره نوشته شده است. آنها می‌نوشتند که از سردردهای طولانی‌مدت رنج می‌برند، تا جایی که حتی آرزوی داشتن سر جدیدی را هم می‌کردند. 

 

 

 

 

 

 

ماده‌ موثر “بوتاکس”، “بتولینوم توکسین” است

“بوتاکس” برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود و از یک پروتئین بسیار سمی به نام “بتولینوم توکسین” ساخته می‌شود که به طور موقت عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند را فلج می‌کند. اخیرا پزشکان از این ماده‌ موثر در معالجه‌ بیماری میگرن استفاده می‌کنند. دو تحقیق جدید نشان داده‌اند که دزهای کمی از این ماده، موفقیت‌های کوچکی در مبارزه با میگرن کسب کرده‌اند. 

 

 

 

 

 

جواز استفاده از “بوتاکس” برای مبارزه با میگرن

در بریتانیا از ماه ژوئیه‌ سال جاری مجوز استفاده از “بوتاکس” برای معالجه‌ میگرن صادر شده است. در آلمان نیز ادارات مربوطه در حال بررسی این مسئله هستند. هانس کریستوف دینر، مدیر کلینیک بیماری‌های اعصاب از دانشگاه اسن (Essen) می‌گوید: «اگر رای مربوط به جواز بوتاکس مثبت باشد، دیگر چیزی نمی‌تواند جلوی این درمان را بگیرد و بیمه‌های دولتی مجبور می‌شوند هزینه‌هایش را پرداخت کنند». 

 

 

 

 

دو تحقیق جدید

به گزارش دویچه‌وله، دو تحقیق در این مورد تا به حال صورت گرفته است. یکی در ایالات متحده و دیگری به طور مشترک در اروپا و ایالات متحده. در این دو تحقیق حدود ۱۴۰۰ بیمار که دچار بیماری میگرن هستند شرکت کردند. این تحقیق ۲۴ هفته طول کشید و محققین طی آن هفت آمپول “بوتاکس” به صورت و گردن بیماران زدند. پس از این جریان، آن بیماران گزارش ‌دادند که تعداد روزهایی که به میگرن مبتلا می‌شوند کاهش یافته است. این در حالی است که بسیاری از پزشکان متخصص اعصاب چهار سال پیش معالجه‌ میگرن با استفاده از “بتولینوم توکسین” را بی‌نتیجه می‌دانستند. 

 

 

 

 

درحال حاضر استفاده از “بوتاکس” برای مبارزه با بیماری میگرن یکی از موضوعات اصلی نشست‌های پزشکان متخصص اعصاب است. به گفته‌ دینر، مدیر کلینیک بیماری‌های اعصاب از دانشگاه اسن، در آینده معالجه با “بوتاکس” گران‌قیمت و تنها محدود به یک سری مراکز پزشکی خاص خواهد بود.

 

 

 

 

 

 منبع : همشهری آنلاین

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : شنبه ۱۳۹۲/۱۶/۰۹
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram