telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
سحرخيزی | چطور به سادگی سحرخيز شویم ؟

سحرخيزی | چطور به سادگی سحرخيز شویم ؟

سحرخيزی :

سحرخيزی,سحرخیز,سحر خیزی,سحر خیز,سحر

شما زود از خواب بیدار می‌شوید؟ منظورم این نیست که مثلا فردا می‌توانید ساعت 8 صبح از خواب بیدار شوید یا نه؟ منظورم همیشه است. آیا همیشه صبح زود از خواب بیدار می‌شوید یا لنگ ظهر باید با سطل آب از رختخواب بیرون بکشندتان؟

قدیمی‌های ما بسیار در گوشمان خوانده‌اند که «روزی را صبح زود تقسیم می‌کنند» یا «سحرخیز باش تا کامروا شوی». اما نه بسیاری از ما و نه اجنبی‌های محروم از مثل‌های شیرین فارسی، این سخنان را در زندگی پیاده کنند.

نه که نخواهند، نمی‌توانند! به عنوان یک سحرخیز افراطی! همواره بسیاری از دوستان از من می‌پرسند که چه کار کنند که بتوانند صبح زود از خواب بیدار شوند تا به کلاس و دانشگاه و سرکارشان به موقع برسند. اعتراف می‌کنم تا مدتی پیش راه حلی غیر عملی به آنها نشان می‌دادم .

در این مطلب اول دو راه حل اشتباه را بررسی می‌کنیم و می‌گوییم چه مشکلاتی دارند و بعد یک راه حل ویژه و بسیار راحت را برای حل شدن مشکل سحرخیزی شما نشان خواهیم داد. مطمئن باشید بدون هیچ گونه درمان غیرطبیعی و دارویی، می‌توانید به یک انسان همیشه سحرخیز تبدیل بشوید .

اولین رویه مرسوم این است که شما باید در یک زمان خاص به رختخواب بروید و در یک زمان خاص هم از رختخواب بیرون بیایید. هر روز باید این کار را بکنید. برای مثال آلارم بگذارید که ساعت ۱۱ بخوابم ساعت هفت هم بیدار شوم .

دومین چیزی که توصیه می‌کنند این است که به حرف بدنتان گوش بدهید. اینجا « ساعت طبیعی فوق‌العاده جذاب بدن » را معرفی کردیم. در این سیستم شما باید هر وقت که خواب‌تان گرفت بروید بخوابید. هر وقت هم که از خواب سیر شدید بلند شوید. خود بدن شما به شما می‌گوید که چه زمانی وقت خواب است و چه زمانی وقت بیداری و چقدر به خوابیدن نیاز داریم  .

توصیه می‌کنم برای یک مدت کوتاه هر دو روش را آزمایش کنید. با آزمایش و خطا به سادگی متوجه می‌شویم که در هر دو روش شما نه تنها سحرخیز نمی‌شوید و بلکه همواره از بدخوابی و دیر بیدار شدن در عذاب خواهید بود. اما چرا؟

 

بگذارید راه اول را بررسی کنیم. اگر شما بخواهید یک وقت خاص ( مثلا ۱۱ شب ) به رختخواب بروید اکثر روزها به اندازه کافی خسته نیستید و خوابتان نمی‌آید. مرتب توی رختخواب از این پهلو به آن پهلو می‌شوید و هر چه بیشتر عصبی می‌شوید اما خواب‌تان نمی‌برد

مشکل بعدی هم این است که میزان خواب موردنیاز شما هر روز با روز دیگر متفاوت است. یک روز خسته هستید و ۱۰ ساعت هم می‌خوابید از خواب سیر نمی‌شوید و یک روز بعد از ۵ ساعت از خواب بیدار می‌شوید. این که در یک ساعت خاص بیدار شوید فقط باعث خستگی و کوفتگی در اکثر روزهای هفته می‌شود.

راه دوم که راه پیروی از ساعت بدن است هم خالی از اشکال نیست. تخمین می‌زنم حدودا روزی یک تا دو ساعت مازاد بر نیاز بدن بخوابید و این به معنای ۷ تا ۱۵ ساعت در هفته است. توجه داشته باشید که این مقدار اصلا هیچ فایده‌ای برای شما ندارد و فقط وقت تلف کردن است!

عمده مردم نمی‌توانند ساعت بدنشان را جوری تنظیم کنند که بیشتر از هشت ساعت در روز نخوابند و بیدار که می‌شوند می‌بینند به جای هفت، ساعت نه بیدار شده‌اند در حالی که همان هشت ساعت هم برایشان لازم نبوده است.

در ثانی صبح شما غیر قابل‌ پیشبینی می‌شود طبیعتا چون قرار است ساعات متفاوتی بیدار شوید دیگر! این جوری به زودی ساعت طبیعی بدن شما از تنظیم خارج می‌شود و دوباره باید آن را ( با راه‌هایی این چنینی ) تنظیم کنید.
چطور می‌شود به راحتی سحرخیز شد؟

پاسخ من ترکیبی از دو راه بالاست. افراد سحرخیز عمدتا از این روش استفاده می‌کنند بدون آنکه بدانند این روش یک روش شناخته شده و یک متد «جواب پس داده» است. شاید در نگاه اول کمی مشکل باشد اما به شما اطمینان می‌دهم که شما می‌توانید.

این روشی است که خود من مدتهای بسیاری استفاده کردم و حالا جزئی از عادت خوابم شده است. شما که از وضعیت خواب من اطلاع ندارید. به شما قول می‌دهم رودست ندارم در این زمینه 🙂

اینها را می‌گویم که دل‌تان را قرص کنم تا مصمم و بااطمینان این روش را پیاده‌سازی کنید چون این متد یک متد فیزیکی – ذهنی است.

چه زمانی باید به رختخواب بروید؟ فقط و فقط وقتی که خواب‌تان می‌آید. چه زمانی باید از خواب بیدار شوید؟ هر روز هفته و حتی روزهای تعطیل را باید فقط و فقط در یک ساعت خاص بیدار شوید!

برای مثال من هر ساعتی ممکن است خوابیده باشم اما صبح‌ها حتما ساعت هفت تا هفت و نیم بیدار می‌شوم! { با توجه به اینکه ساعت کاری من از ۹ صبح شروع می‌شود فکر می‌کنم این ساعت برای بیدار شدن مناسب باشد }

یکی از بهترین کارها برای آخر شب خواندن یک کتاب است. کتاب را شروع کنید به خواندن و زمانی که حس می‌کنید بیشتر از یکی دو صفحه نمی‌توانید بخوانید کتاب را کنار بگذارید و بروید توی رختخواب. اگر مریضی خاصی نداشته باشید قاعدتا بعد از دو سه دقیقه باید خواب‌تان ببرد.

قسمت سخت ماجرا بیدار شدن است. ساعتی که می‌خواهید بیدار شوید را انتخاب کنید و ساعت را بگذارید زنگ بزند. می‌توانید از این ساعت استفاده کنید که خیالتان از بیدار شدن راحت باشد!

در این لحظه یک فرشته خیلی کوچولو و خوشگل در سر شما از خواب بیدار می‌شود و به شما اندر فواید خوابیدن توضیح می‌دهد. به هیچ عنوان اجازه ندهید که حرف بزند چون استاد خواباندن شماست! حتی اگر به این نتیجه رسیدید که بهتر است بخوابید باز هم بلند شوید و ضرر! بیدار شدن را قبول کنید.

پس ساعت طبیعی بدن چه می‌شود؟ بعد از چند روز متوجه می‌شوید که به زیبایی هر چه تمام‌تر با برنامه‌ شما منطبق شده است و حالا خود به خود شما را در سر ساعت مقرر از خواب بیدار می‌کند!

 

بولور BOOLOOR.COM بولور

اطلاعات پست
نویسنده : saeedeh
تاریخ پست : سه شنبه ۱۳۹۲/۱۴/۰۳
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram