telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
فنگ شويی چيست ؟

فنگ شويی چيست ؟  شاید تا کنون بارها و بارها در مورد فنگ شویی شنیده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که فنگ شویی چیست و از کجا آمده؟ 

فنگ شويی چيست ؟ پیشنهادات فنگ شویی ؟ فنگ شویی اتاق خواب :

فنگ شويی

 

فنگ شویی در واقع یک هنر باستانی و یک علم گسترده ای ست که قدمت آن به 3000 سال پیش در چین باستان بر می گردد. 

در چین باستان همه چیز و همه کس را به دو گروه اصلی یین و یانگ تقسیم می کردند. در واقع همه چیز ترکیبی از دو واژه قدرت و ظرافت بوده، قدرت نر و ظرافت ماده ، این دو واژه یین و یانگ در واقع در کنار یکدیگر مفهوم پیدا می کنند. همانطور که تا زمانیکه سرما نباشد گرما مفهومی ندارد تا زمانیکه یین نباشد یانگ نیز وجود نخواهد داشت. این یین و یانگ در وجود همه کس و همه چیز وجود دارد و با مفهوم جنسیت و نر و ماده بودن موجودات بسیار متفاوت است . 
فنگ شویی هم در واقع هنر متعادل ساختن یین و یانگ است.فنگ شویی معتقد است که با ایجاد تعادل بین انرژی ها می تواند به سلامتی و خوشبختی دست یابد. 

لغت فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب است. در فرهنگ چین باستان ترکیب آب و باد باعث تندرستی می شود. بنابر این فنگ شویی خوب (فنگ شویی که درست به کار رود) باعث خوشبختی و خوش اقبالی و فنگ شویی بد باعث بدشانسی و حتی بدبختی می شود. 

این هنر بر مبنای درک درست طبیعت و عمدتاً بر این نظر که زمین زنده و پر از انرژی است بنا نهاده شده. چین باستان بر این باور بود که انرژی می تواند یک سلطنت را به قدرت برساند و یا از قدرت بیاندازد. 

ترجمه لغوی فنگ شویی بادو آب است و یکی از سنتهای قدیمی چین بوده،و مفهوم آن این است که هر آنچه در پیرامون ماست از انرزی فعال پدید آمده از جمله اشیاء دور و بر ما مثل میز و صندلی که انرژی سیال هستند.فنگ شویی به آرایش و رابطه اشیاء در محیط بیرونی و درونی می پردازد. دارای نحوه آرایش ساختمانها و اشیاء می تواند انرژی مثبت یا منفی شما را هدایت کند. 

تا چندی قبل فنگ شویی تنها در هنگ کنگ،مالزی،سنگاپور،کره،ژاپن و تایوان رواج داشت اما امروزه در اروپا نیز بسیاری از مردم از روشهای فنگ شویی برای طراحی به ویژه اتاق کارشان بهره می گیرند حتی طراحی آنزا به متخصصین این امر می سپارند. 

فنگ شويیفنگ شويی چيست ؟ 
هدف فنگ شویی چیست؟ 

فنگ شویی کمک میکند تا مشکلات موجود را بشناسید و راه حلهایی برای آنها پیدا کنید 

نکاتی که لازم است در نحوه چیدمان به آن توجه داشته باشید: 

ممکن است منزل شما از لحاظ تقسیم انرژی با تصویر ایده ال فنگ شویی هم خوانی نداشته باشدولی با توصیه های زیر می توانید به راحتی و بدون صرف هزینه زیاد ،مصرف بی رویه انرژی را کاهش داده یا در صورت لزوم بر آن بیفزایید. 

1- اولین موردی که فنگ شویی به آن اهمیت می دهد رعایت نظم و پاکیزگی است چرا که اشیاء حتی وسائل اضافی هم تولید انرژی مثبت و منفی می کنند .چنانچه در خانه تکانی حتما دقت کرده اید چه تاثیری بر روح و روان میگذارد.در حقیقت در خانه تکانی خود را از اشیاء کهنه و بی اهمیت جدا کرده اید یعنی در حقیقت انرژی مثبت را به سوی خود سرازیر کرده اید. 

2- شما می توانید با جابجایی وسایل منزلتان تغییر فوق العاده ای را در انرژیها پذیذ آورید.مثلا تغییر مبلمان به محلی دیگر که از لحاظ انرژی مناسبتر است و شما احساس آرامش و راحتی بیشتری را خواهید داشت،توجه داشته باشید همیشه فضای مرکزی مبلها باید خالی و مرتب باشد. 

3- حضور آینه در بحث فنگ شویی اهمیت زیادی دارد. آینه ها سبب میشوند ،انرژی متوقف شودو یا از نو انرژی بوجود آیدو یا انرژی اضافی را کاهش دهید یا انرژی نامناسب را به سمت مناسبی هدایت نمایید.جالب است بدانیدآینه های گرد به حفظ انرژی کمک می کنند و آینه های بیضی برای تقسیم انرژی مناسب هستند.از فواید دیگر آینه ها توانایی آنها در تغییر مسیر انرژی به قسمتهای مورد نیاز است. 

نکته: 

هرگز دو آینه را مقابل هم قرار ندهید چون انرژی ها در هم منعکس شده و نمی تواند جریان پیدا کند.تخت خواب خود را روبروی آینه قرار ندهید چرا که افکار منفی که در خواب به صورت انرژی منفی آزاد می شوند به سوی شما باز خواهند گشت.نکته دیگر آن که آینه را روبروی در ورودی و پنجره ها قرار ندهید.همواره آینه ها باید تمیز باشند. 

4- آویز های صدادار که در بازار انواع آن یافت می شود باعث افزایش انرژی شده و فضایی دوستانه و مثبت را ایجاد می کنند.از آویز ها معمولا در محل در ورودی یا حتی برای جدا کردن اتاقها مناسب می باشند. 

5- گیاهان آپارتمانی هم یکی از بهترین راههای تقویت انرژی هستند .از جمله گیاهانی که مناسبند می توان به رز،سنبل، آفتابگردان،لاله،ارکیده،کوکب و بنفشه اشاره کرد. گیاهانی که برگهای تیز و سوزنی دارند مثل کاکتوس و یوکا را در منزل استفاده نکنیدچرا که انرژی آنها منفی است. 

فنگ شويی چيست ؟ 

پیشنهادات فنگ شویی: 

1- اگر هال تاریک است بهتر است آنرا با رنگی روشن تر کار کنید یا از تصاویر رنگی استفاده کنید. 

2- در ورودی نباید به هال باریک باز شود. 

3- اتاق نشیمن باید گرم و صمیمانه باشد بنابر این تعدادی کوسن و مبلمان راحتی چند گیاه پر برگ و شاداب به فضا کمک خواهد کرد. 

4- فنگ شویی می گوید بهتر است پشت مبلمان رو به در ورودی نباشد و بهترین چیدمان مبلمان نعل اسبی است . 

5- برای سالن مستطیل شکل میز مبلمان مستطیل باشد و برای سالن مربع میز گرد یا هشت گوش توصیه می گردد. 

6- اگر در هال پذیرایی شومینه دارید بهتر است از یک محافظ آتش (فایر گارد) استفاده نمایید.

فنگ شويی

فنگ شويی چيست ؟ 

فنگ شویی اتاق خواب

 

فنگ شويی

اتاق خواب‌ها مهم‌ترین بخش یک خانه برای آرامش و راحتی هستند، هر چند که بیشتر ساعاتی که در این اتاق می‌گذرد در ساعت‌های خواب است. در همین راستا نباید هرگز این اتاق را تنها به این خاطر که در تیررس نیست نادیده گرفت، زیرا که تنها با خوابیدن در یک اتاق خواب آرامش‌بخش است که می‌توان روزی سرشار از سرخوشی را آغاز کرد. تا می‌توانید از مظاهر طبیعی برای دکوراسیون اتاق‌تان استفاده کنید. انواع گیاهان خانگی و وسایل ساخته شده از چوب، سنگ و… می‌تواند به شما در داشتن اتاقی بی‌‌نظیر، زنده و سرشار از انرژی‌های مثبت و نیرو‌دهنده کمک کند.  در مبحث فنگ‌شویی توصیه‌ای مهم و جالب شده است: از گیاهان و اشیای مختلفی مانند تابلو، مجسمه، سکه، سنگ‌یشم، زنگوله و… به عنوان ابزار رویارویی با تاثیرات منفی، تقویت تاثیرات مثبت و یا حمایت و حفاظت ساکنان خانه استفاده می‌شود که استفاده از این اشیا باید در موارد مشخص و یا آگاهی کامل از اهمیت نمادین آن انجام گیرد. طبیعت همواره زیباترین و کامل‌ترین الگوها را در اختیار انسان‌ها قرار می‌‌دهد پس برای موفق شدن در این کار هم، بهترین الگوی شما چه در انتخاب رنگ‌ها و چه در چیدمان وسایل اتاق‌تان طبیعت است. علاوه بر این شما می‌توانید به جای گم شدن در میان انبوهی از کتاب‌ها و جزوات مربوط به رنگ‌شناسی با نگاهی ساده اما دقیق به چگونگی در کنار هم قرار گرفتن رنگ‌ها در طبیعت، زیباترین ترکیبات رنگی را متناسب با فضای اتاقتان ایجاد کنید. با توجه به همه آنچه که در بالا گفته شد بهترین توصیه‌ای که می‌توانم نهایتا به شما برای طراحی و تغییر دکوراسیون اتاقتان بکنم این است که ابتدا سعی کنید اطلاعات پایه‌ای لازم را در این زمینه کسب کنید و قبل از هر چیز به قلب خودتان و احساسات درونی‌تان عمیقا توجه کنید نه به سخنان دوستان، علایق پدر و مادرتان و یا سلیقه اطرافیان دیگرتان، به خودتان و احساسات خودتان و سلیقه خودتان اعتماد کنید چرا که نهایتا این شمایید که باید در این اتاق زندگی کنید.

 به هیچ عنوان درست نیست کسانی که به سختی به خواب می‌روند، اتاق خوابشان رو به غرب باشد، در حالی که اتاق‌های رو به طلوع برای کسانی که بیدار شدن برایشان سخت است، ایده‌آل‌است.

– جایی که تختخواب‌تان را قرار می‌دهید بسیار حیاتی است. زیرا شما حدود یک سوم زندگی‌تان را در آن سپری خواهید کرد. بهتر است سرتان به طرف دیوار باشد تا دیوار از آن حمایت کند و به طرف در دید داشته باشید. اگر میزهای دارای رومیزی پارچه‌ای کنار تخت باشد و تابلویی پشت تخت آویزان باشد، محیط را آرام می‌کند. از تصویرهای نامناسب یا شلوغ باید اجتناب شود، این اتاق تقارن و مناسبت خوبی دارد، میزهای متناسب کنار تخت رابطه مثبت را تقویت می‌کند.

– هنگام شب آینه‌های روی در کمدها یا میز آرایش را با پرده روشن بپوشانید، چون هنگام خواب باید انرژی‌های موجود در اتاق آرام باشند، چرا که آینه آنها را گسترش می‌دهد.

– تختخواب‌های دارای قاب فلزی، امواج الکترومغناطیسی لوازم برقی و سیم‌کشی خانه را تشدید می‌کند، تختخواب‌های چوبی بهتر هستند.

– برای ملافه‌ها، پتو و روبالشی‌ها از مواد طبیعی استفاده کنید.

– اتاق خواب هر چه کوچک باشد، متناسب و ایده‌آل‌تر است.

– رنگ‌های سفید و کرم روشن، بهترین رنگ برای اتاق خواب است، هر رنگی که کمرنگ باشد، اتاق خواب شما را آرام خواهد کرد.

بولورBOOLOOR بولور

booloor.com

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : یکشنبه ۱۳۹۲/۱۶/۰۴
دیدگاه

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram