telegram booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
معرفی و بیوگرافی 10 تن از انسانهای موفق دنیا

معرفی و بیوگرافی 10 تن از انسانهای موفق دنیا

افراد موفق در هر عرصه و حوزه ای که باشند، اغلب وقتی راجع به راز و رمز موفقیتشان از آنها سوال می کنید، از تلاش و پشتکار خود به نیکی یاد می کنند و به نوعی موفقیتشان را مدیون این پشتکار و پیگیری می دانند.

 

شاید برای خیلی ها باور کردنی نباشد که افراد موفق و ستارگانی چون مایکل جردن، تیم کوک، مارسیا میر و امثال آنها چه مراحلی را طی کرده اند که به اینجا رسیده اند و حالا از آنها به نیکی یاد می شود.

آنچه مسلم است اینکه این افراد سختی های زیادی را متحمل شده اند تا جایگاه فعلی شان را به دست آورند:

1. مایکل جردن

مایکل جردن,Michael Jordan

کمتر کسی است که اهل ورزش و به ویژه بسکتبال باشد و نام مایکل جردن ستاره لیگ حرفه ای بستکتبال آمریکا را نشنیده باشد. او اما به این سادگی ها به جایگاه امروز نرسیده است.

زمانی که مایکل به تازگی وارد لیگ حرفه ای شده بود، کیفیت پرتاب هایش چندان جالب نبود، اما او برای برطرف کردن این مشکل دست روی دست نگذاشت و در فصل تعطیلات لیگ روزانه صدها پرتاب انجام می داد تا بالاخره توانست به جایگاه ایده آل و مورد نظرش برسد.

 

 بیوگرافی

مایکل جردن، (Michael Jordan)‏ (زاده ۱۷ فوریه ۱۹۶۳) از مشاهیر بسکتبال آمریکا است. مایکل جفری جردن، بسکتبالیست بازنشسته، کارآفرین و مالک تیم بسکتبال شارلوت بابکتس می‌باشد.

در وب‌گاه رسمی اتحادیه ملی بسکتبال یا ان‌بی‌ای، در بخش بیوگرافی وی آمده است: مایکل جردن بهترین بسکتبالیست در تمامی ادوار به‌شمار می‌آید…

جردن ۵ بار جایزه باارزش‌ترین بازیکن ان‌بی‌ای و ۶ بار جایزه باارزش‌ترین بازیکن مرحله حذفی بیل راسل ان‌بی‌ای را کسب نموده‌است. در مجموع ۶ بار با تیم شیکاگو بولز به‌ عنوان قهرمانی ان‌بی‌ای رسید. وی ۲ بار همراه با تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا در بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۸۴ و بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۹۲ به مدال طلای المپیک دست یافت.

جردن همچنین به‌عنوان بهترین گلزن تاریخ لیگ ان بی ای با آمار (۳۰٫۱۲ امتیاز در هر بازی) شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۹ نام وی، به تالار مشاهیر بسکتبال اضافه شد. مایکل جردن تمامی دوران حرفه‌ایش را، در تیم‌های شیکاگو بولز و واشینگتن ویزاردز سپری کرد.

در ۱۷ فوریه ۱۹۶۳ تولد نوزاد سیه چرده ای در بروکلین (نیویورک) موجب هیجان خانواده ای فقیر شد که با فریاد شادی و رضایت خود، توجه دوستان و همسایگان را به این نوزاد جلب کردند. تولد یک بچه برای هر خانواده ای رخداد شیرین و هیجان انگیزی است، اما این کودک استثنایی خیلی زود توجه آشنایان و مردم محله را جلب کرد. او در سن ۱۱ سالگی چنان بلند قد بود که همه بدون تردید اعلام کردند که وی باید بسکتبالیست شود و بورسیه بگیرد. بورسیه تحصیلی برای بسکتبالیست های خوب وبا استعداد یک پله ترقی وشانس بزرگ برای درخشیدن در مسابقات کالج است، اما این پسرک سمبل شعار ملی مسابقات حرفه ای من عاشق این بازی هستم شد(I love this game). او حتی فراتر از تصور خانواده و آشنایان خود رشد کرد وعنوان قهرمان دوران وبرترین ورزشکار ملی را به خود اختصاص داد. ستاره ای که فراتر از تایگر وودز (گلف) و پیت سمپراس (تنیس) درخشید ویک اسطوره شد. این ستاره مرد اول در میان سه قهرمان دوران است ونامش مایکل جردن می باشد.

در سال ۱۹۹۱ نخستین قهرمانی در ان بی ای را با تیم شیکاگو بولز تجربه کرد و این مقام را در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ تکرار کرد تا به اصطلاح سه قهرمانی پیاپی (three peat) کرده باشد. جردن در اوج شهرت و توانایی در اوایل فصل ۱۹۹۳-۹۴ ، خود را بازنشسته کرد که مهمترین دلیل بازنشستگی او را می توان مرگ اسرار آمیز پدرش در سال ۱۹۹۴ دانست که اتهاماتی را متوجه مایکل کرد و تعادل روحی وی را بر هم زد. باوجود ترک ناگهانی NBA برای ادامه دوران بازی اش در ورزش بسکتبال ، وی مجدداً در ۱۹۹۵ به شیکاگو بولز بازگشت و آن ها را به سه قهرمانی پیاپی دیگر (یعنی three-peat دوم) در سال های ۱۹۹۶ ، ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ و نیز ثبت رکورد ۷۲ پیروزی در فصل ۱۹۹۵-۹۶ ان بی ای رساند. مشکلات خانوادگی وشایعات بار دیگر مایکل را به حاشیه برد و برای بار دوم در ۱۹۹۹ بازنشته شد، اما مجدداً برای دو فصل بازی در تیم واشینگتن ویزاردز ، در سال ۲۰۰۱ به NBA بازگشت.

2. هوارد شولتز

هوارد شولتز

مدیر عامل استارباکس هم تلاش زیادی کرده که استارباکس به بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای در سراسر جهان تبدیل شود.  

او از آن جمله مدیرانی نبود که ستاره سهیل باشند و اصولا و اساسا نتوان آنها را پیدا کرد، بلکه برعکس ساعت 6 صبح سر کارش حاضر می شود تا 7 شب هم به کار ادامه می دهد. همین پیگیری ها امروز استارباکس را به این جایگاه رسانده است.

 

3. مارک کوبان

 مارک کوبان

مالک تیم بستکتبال دالاس ماوریکز آمریکا از همان دوران کودکی به این فکر می کرد که روزی آنقدر پول داشته باشد که روی مبل لم داده، پایش را روی پای دیگران بگذارد و از زندگی لذت ببرد.

او که در کودکی کیسه زباله می فروخت، پس از اینکه درابتدا وارد عرصه تکنولوژی شد، کم کم به بسکتبال، رشته مورد علاقه اش روی آورد و حالا صاحب تیم دالاس ماوریکز است.

 بیوگرافی

Mark Cuban [از فروش کیسه های زباله تا قرار گرفتن در لیست میلیادرها] 

« Mark Cuban» در یک خانواده متوسط در «Pitts burgh» ایالات متحده متولد شد. از همان دوران کودکی و نوجوانی به دلیل وضعیت اقتصادی خانواده و همچینین به سبب علاقه فراوان خودش به تجارت به این عرصه قدم گذاشت. در سن 12 سالگی کودکی دست و پا چلفتی با یک عینک ته استکانی در محله های اطراف کیسه زباله می فروخت. و اندک درآمد خود را صرف هزینه های ضروری کودکانه اش می کرد. در همان روزها بود که اصول اولیه تجارت را به خوبی آموخت؛ او دریافت که هیچ شغلی سبب کاهش اعتبار اجتماعی نمی شود و از سویی دیگر آموخت که برای کسب درآمد حتما نیازی نیست که انسان سرمایه کلان اولیه داشته باشد. 
او که در مدرسه علیرغم مشکل بینایی و همچنین فرصت اندک برای درس خواندن به سبب کار روزانه اش توانسته بود. همواره بهترین نمرات را به دست آورد، به عنوان یکی از بهترین شاگردان مدرسه دوران تحصیلی را به اتمام رسانده و تصمیم به ورود به دانشگاه گرفت. رشته مورد علاقه او با بازرگانی بود و در سراسر ایالات متحده تنها ده دانشگاه تدریس این رشته را در اختیار داشتند. از میان این ده دانشگاه، کم هزینه ترین یعنی دانشگاه «Indiana» را برگزید وبرای ادامه تحصیل وارد آنجا شد. اگر چه«Indiana» در مقایسه با دیگران کم هزینه تر بود اما به هر حال دوران دانشجویی نیز خرج و مخارج خاص خود را داشت. و «Mark» برای تامین هزینه هایش به مشاغل گوناگونی روی آورد تا بتواند حداقل علاوه بر هزینه تحصیل، خود را از گرسنگی برهاند. 
از همان سال اول با مشکلات فراوانی روبه رو شد: سنگینی هزینه ها و اجبار او برای روی آوردن به حرفه های مختلف از یکسو و رفتار خشن و ناملایم ناظم دانشکده از سویی دیگر هر لحظه او را تشویق به ترک تحصیل می کرد؛ اما علاقه او به بازرگانی توانست تا اخذ مدرک کارشناسی با بهترین نمرات او را همراهی سازدولی دیگر هر لحظه او را تشویق به ترک تحصیل می کرد؛ اما علاقه او به بازرگانی توانست تا اخذ مدرک کارشناسی با بهترین نمرات او را همراهی می سازد ولی دیگر تاب ادامه تحصیل برای MBA را نداشت. از همین رو به کارشناسی اکتفا کرد و از دانشگاه بیرون آمد. 
با بیرون آمدن از دانشگاه «Cuban» تصمیم گرفت تا تمامی آموخته ها و تجربیات این سالهای سخت را به کار بندد. و تلاش خود را برای آینده ای روشن آغاز نماید. او که با نیاز بازار وقت جامعه به خوبی آَشنایی داشت تصمیم گرفت تا وارد وضعیت کامپیوتر شود، صنعتی که حتی کوچکترین اطلاعاتی در مورد آن نداشت! با بکار گیری تمامی زوایای اقتصادی و همچنین مطالعه بسیار در مورد مسائل ابتدایی این عرصه، «Cuban» در سال 1983 یک شرکت کامپیوتری با نام «MICroSolutinos» و با کاربری مشاوره کامپیوتری بنا کرد که در عرض چند سال به سرعت به اولین شرکت مشاوره و ادغام سیستم ها تبدیل شدو واز سالی 1990 این شرکت سالانه درآمدی معادل 30 میلیون دلار به دست آورد. اما در آمد واقعی زمانی عاید«Cuban» شد که کمپانی بزرگ «COMPU Sever» اقدام به خرید شرکت«cuban » نمود ودر جریان این معامله سرمایه بسیار خوبی از آن او کرد.
با بدست آوردن این گنج باور نکردنی«Cuban» دیگر تمامی روزهای سخت گذشته را پشت سر گذاشته بود وحال تمامی رویاهایش را در عالم واقعیت می دید. او که در دوران کودکی همیشه آرزو داشت همانند اشراف زاده ها در گوشه ای بنشیند و از گذر زندگی لذت ببرد، تصمیمم گرفت تا کسب و کار را رها کرده و روزهای خوش زندگی را آغاز نماید.
از این رو به همراه یکی از هم کلاسی های قدیمی اش در «Indiana» خانه ای در «Dalls» خرید و هر دو به اتفاق هم به یاد آوری خاطرات تلخ و شیرین گذشته پرداختند. اگر چه «Cuban» خرید و هر دو به اتفاق هم به یادآوری خاطرات تلخ و شیرین گذشته پرداختند. اگر چه«Cuban» به طور فیزیکی به کار اشتغال نداشت اما ذهن او همواره درگیر مسائل متعدد بود. او که علاقه شدیدی به ورزش بسکتبال داشت، به خود می اندیشید که چرا نمی تواند بازی تیم های مورد علاقه اش را از رادیو دنبال نماید، همین فکر جرقه ای بود برای یک پدیده نوین! “چرا نمی شود شبکه های رادیویی و تلویزیونی را مستیما از طریق اینترنت دریافت کرد؟ ” 
این سوال به تولد «Broadcast.com» در سال 1995 انجامید و در نتیجه آن«Cuban» به شهرت بسیار بالایی دریافت. 
با روی کار آمدن«Broadcast.com» دیگر تمامی کاربران اینترنتی قادر بودند تمامی برنامه های داخواهشان را به طور مستقیم از طریق اینترنت دریافت کنند و این مساله شور و هیجان خاصی در میان مردم پدید آورد. چندی بعد در سال 1999 کمپانی «yahoo» این سایت را به مبلغ 2 میلیارد دلار «Cuban» خرید و با این اقدام او را روانه لیست میلیارددرهای دنیا نمود. 
حال او حتی از رویاهای کودکانه اش نیز فراتر رفته بود و دیگر نمی توانست با این سرمایه چه کند؟! ابتدا خانه ای به مساحت 6000 مترمربع در «Dallas» خریداری کرد وبعد یک هواپیمای شخص به قمیت 41 میلیون دلار برای خرید و سرانجام بهترین هدیه زندگی اش را به خودش داد: خرید ساهم یکی از تیم های بسکتبال حاضر درNBA با نام «dallas Mavericks» به مبلغ 280 دلار! 
در 14 فوریه سال 2000 با در اختیار گرفتن این تیم، می نماید. 
عشق و علاقه فراوان او به این رشته ورزشی سبب شد تا او یک شبکه ورزشی تلویزیون را مختص به این تیم نمایدو همچنین در خطوط هوایی.America Airlines اقدام به بخش مسابقات این تیم می نماید. نکته قابل توجه در مورد تعصب بیش از حد به این رشته و این تیم آن است که او تا به این سن ازداوج نکرده و حتی قصد ازدواج نیز ندارد و چرا که او خود را در عقد تیم بستکبالش می داند وزندگی مشترکین با این تیم را به زندگی های رایج فعلی ترجیح می دهد!!

4. جفری ایملت  Jeffrey Immelt

جفری ایملت , Jeffrey Immelt

مدیرعامل جنرال الکتریک هم دست کمی از سایر همتایانش ندارد و 100 ساعت کار کردن در هفته به مدت 24 سال او را به این جایگاه رسانده است.

او همواره سعی کرده است تا با چالش های پیش رویش در بیزینس به درستی برخورد کند و با وقت گذاشتن روی آنها راه چاره را پیدا کند.

 بیوگرافی 

جفری ایملت، ( Jeffrey Immelt)‏ (زاده ۱۹ فوریه ۱۹۵۶) مدیر اجرایی و کارآفرین آمریکایی است. وی هم‌اکنون رییس هیئت مدیره ومدیر عامل اجرایی شرکت جنرال الکتریک می‌باشد و عملأ سکان رهبری این شرکت بزرگ را، در دست دارد.

ایملت از سال ۲۰۰۰ و در پی بازنشستگی جک ولش از رهبری جنرال الکتریک توسط هیئت مدیره این شرکت، به‌عنوان مدیرعامل انتخاب شد. پس از چند ماه، به ریاست هیئت مدیره جنرال الکتریک نیز انتخاب گردید. وی پیش از آن، به‌عنوان مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی جی‌ای فعالیت می‌نمود.

 

5. تیم کوک

تیم کوک

نسشتن روی صندلی استیو جابز فقید کاری است که از هر کسی برنمی آید، اگرچه در طول دقیقا یک سالی که از مرگ مدیرعامل پیشین اپل می گذرد، این شرکت اقتدار زمان جابز را نداشته است، اما این دلیل بر بی کفایتی امثال کوک نیست.

او از وقتی مدیرعامل اپل شده، راس ساعت 4:30 صبح برای کارمندانش ایمیل ارسال می کند. وی همچنین اولین کسی است که پا به شرکت می گذارد و آخرین کسی است که آنجا را ترک می کند. 

 بیوگرافی

زندگینامه: تیم کوک (1960)

تیم کوک (Timothy D. “Tim” Cook) در سال 1960 در آلابامای آمریکا به دنیا آمد

وی پدرش کارگر کارخانه کشتی سازی بود و مادرش خانه‌دار. کوک در سال 1982 از دانشگاه Auburn در رشته مهندسی صنایع لیسانس خود را دریافت کرد و در سال 1988 از دانشگاه Duke در رشته MBA فارغ التحصیل شد.

وی در سال 1998 زمانی که در شرکت Compaq به عنوان جانشین مدیرعامل خدمت می‌کرد، به اپل پیوست. تیم کوک در بدو ورود به اپل مسئولیت مدیریت عملیات «روز به روز» را در این شرکت به عهده گرفت.

سابقه 29 ساله کوک در صنعت کامپیوتر در مجموع 13 سال کار برای اپل و 12 سال برای IBM است. همچنین وی عضو هیئت مدیره شرکت نایکی هم به حساب می‌آید.

کوک در خون‌سردی و آرامش بسیار شهرت دارد. او آدمی تودار و ساکت است. وی به برگزاری جلسات کارکنان در روزهای تعطیل یکشنبه (به دلیل آماده شدن برای هفته پیش رو) معروف است و بارها دیده شده که ایمیل‌های کاری خود را از ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح پاسخ می‌دهد.

  استقبال اپل از تیم کوک با پاداش چند صد میلیونی

در سال 2004 در پی بیماری استیو جابز؛ مدیرعامل اپل، تیم کوک به مدت دو ماه به جای وی در این سمت خدمت کرد. همچنین در سال 2009 وقتی جابز برای پیوند کبد به مرخصی رفته بود ریاست شرکت را برای چند ماه در اختیار داشت. در ژانویه سال 2011 نیز، کوک جای خالی جابز را وقتی پر کرد که او با اجازه هیئت مدیره برای مداوا شرکت را ترک کرد.

سرانجام در آگوست سال 2011 استیو جابز طی نامه‌ای استعفای خود را به هیات مدیره شرکت اپل اعلام کرد و تیم کوک را به عنوان جانشین خود پیشنهاد داد و با این پیشنهاد موافقت شد.

بعد از کناره گیری استیون پل جابز از سمت مدیرعاملی و انتخاب تیم کوک به عنوان جانشین جابز و مدیرعامل شرکت جدید اپل٬ او با ارسال ایمیلی به کارمندان این شرکت اعلام کرد که روند رو به رشد اپل با این جابجایی ها تغییری نخواهد کرد:

متن نامه الکترونیکی تیم کوک برای کارمندان اپل:

  • من مشتاقانه منتظرم تا از این فرصت بدست آمده برای خدمت در پست مدیر عامل نوآورترین و خلاق ترین شرکت جهان استفاده کنم. پیوستن به شرکت اپل بهترین تصمیمی بود که تاکنون گرفته‌ام و همچنین افتخار من اینست که بیش از ۱۳ سال از سال‌های عمرم را در این شرکت و در کنار استیو جابز خدمت کرده ام. من هم همانند استیو جابز به آینده درخشان اپل خوشبین هستم و تصمیمات استیو را برای آینده اپل در نظر خواهم گرفت. استیو یک رهبر و مدیر شگفت انگیز و بی مانند برای من و نیز کل تیم اجرایی و کارکنان اپل است. ما واقعا مشتاقانه دنباله روی تفکرات و هدایت مداوم استیو بوده و نظرات او به عنوان رئیس مان را همچنان در نظر خواهیم گرفت. من از شما می خواهم اعتماد به نفس خود را از دست ندهید زیرا تغییراتی در روند فعالیت شرکت صورت نمیگیرد. من اصول و ارزش های منحصربفرد اپل را گرامی و حفظ خواهم کرد. استیو شرکت و فرهنگی را بنا کرده است که همانندی در هیچ کجای دیگر در جهان ندارد و ما همچنان در این مسیر صحیح خواهیم ماند. ما همچنان به تولید بهترین محصولات جهان که مشتریان از آنها لذت می برند و کارمندان مان از تولید محصولات جادویی که به آنها افتخار می کنند ادامه خواهیم داد. من عاشق اپل هستم و مشتاقانه و با تمام نیرو وظایف جدیدم را انجام خواهم داد. حمایت های همه جانبه هیات مدیره٬ تیم اجرایی و بسیاری از شما من را دلگرم و نیرو بخش من خواهد بود و من مطمئن هستم بهترین سال ها را پیش رو خواهیم داشت و با هم برای ساختن اپل به عنوان یک مکان جادویی برای تولید محصولات جادویی ادامه خواهیم کرد.

6. کارلوس گوسن Carlos Ghosn

کارلوس گوسن ,Carlos Ghosn

گوسن مالک دومین شرکت بزرگ خودروسازی در دنیاست و طبیعتا تفاوت هایی با دیگران دارد که بر این مسند تکیه زده است. او در طول هفته 65 ساعت کار می کند و هر ماه 48 ساعت را در حال پرواز و بر فراز آسمان است.

او طی یک ماه اندیشه ای را شرکتش پیاده کرد که باعث صرفه جویی در این شرکت شد، اندیشه ای که از نطر خیلی ها جامه عمل پوشاندن به آن امری غیرممکن بود.

 بیو گرافی

کارلوس گوسن Carlos Ghosn از جمله معدود مغزهای متفکری است که با قدرت اندیشه بالای خود توانسته در یک زمان هدایت دو کمپانی بزرگ را برعهده گیرد و در هر دو به‌عنوان یک پدیده باور نکردنی ظاهر شود. مدیریت کمپانی نیسان ژاپن، (رنو اس.آ فرانسه) و همچنین عضویت در هیات مدیره امپراطوری سونی و شرکت آلکوا «Alcoa»، تمامی این‌ها شرایطی است که برای هر فرد ممکن است با تمام توان و تجربه و دانشی که داشته باشد محال و باور نکردنی باشد. نکته جالب اینجاست که او علاوه بر این‌ها در کشور ژاپن به عنوان یک فرد موثر و دست اندرکار حرفه‌ای در لوازم خانگی نیز شهرت دارد.

کارلوس گوسن

 نمونه کامل مدیری است که با آشنایی کامل از فرهنگ های مختلف، بازارهای چند ملیتی را شناسایی کرده و با استفاده از خرد و دانش بالای خود نبض هر یک از این بازارها را در اختیار خود گرفته است. مدیری که خود متولد آمریکای جنوبی است، کار رسمی خود را در اروپا آغاز کرده و اوج شهرتش را در آسیا تجربه نموده و حال هر هفته بین سه قاره آسیا، اروپا و آمریکا در حال سفر است تا مبادا از تجربیات دیگران عقب بماند.

جان بخشیدن دوباره به کمپانی تقریبا ور شکسته «نیسان» که حال به عنوان کمپانی شماره دو خودرو سازی ژاپن مجددا به عرصه رقابت بازگشته است، سبب شد تا نام گوسن به‌عنوان یک اسطوره در اذهان مردم ژاپن باقی بماند. هنگامی که او در سال 1999 سکان هدایت این کمپانی را در دست گرفت، به همه هواداران این شرکت قول داد که در عرض دو سال مجددا آن را به روزهای پرشکوه اولیه‌اش بازگرداند و اگر موفق به انجام دادن این کار نگردد، بلافاصله پس از این مدت از سمت خود استعفا خواهد کرد و همگان دیدند که بعد از مدت دو سال نه تنها نیازی به استعفای او نبود بلکه برای موفقیت او جشن‌های بزرگی برپا شد.

اینکه ملیت او کجایی است مساله‌ای نیست که به راحتی بتوان به آن پرداخت. کارلوس گوسن در نهم مارس 1954 در برزیل متولد شد. پدر و مادرش اصلیتی لبنانی داشتند و او نیز با شناسنامه فرانسوی در بیروت بزرگ شد. در سال 1974 از دانشگاه پلی‌تکنیک پاریس فارغ‌التحصیل شد و در سال 1978 از یکی دیگر از دانشگاه های این شهر مدرک مهندسی گرفت و بلافاصله در یک کمپانی فرانسوی ساخت لاستیک با نام میچلین «Michelin» مشغول به‌کار شد و در سال 1981 به سمت مدیریت یکی از شعبه‌های شرکت در پاریس درآمد.

هوش سرشار او در کار عبور از پله‌های ترقی را بسیار آسان گردانیده بود. به سبب توانایی‌ها و نظریات فوق‌العاده‌اش به سرعت مورد توجه مدیران میچلین قرار گرفت و در فاصله سال‌های 1984 و 1985 به‌عنوان مسئول بخش تحقیق و توسعه کمپانی به خدمت گرفته شد. پس از آن در سال 1986 به عنوان مسئول هماهنگی شعبات کمپانی در آمریکای جنوبی به زادگاهش بازگشت و در برزیل مشغول به‌کار شد. برای مدت چهار سال در آنجا ماند و بازار میچلین را در آمریکای جنوبی قوت بخشید و بر همین اساس مدیران شرکت تصمیم گرفتند تا برای در اختیار گرفتن بازار آمریکای شمالی گوسن را به آنجا بفرستند. دیگر برای آنها نام گوسن همانند نام سرلشکری می‌آمد که او را به هر ماموریتی می‌فرستادند، از پیروزی و کشورگشایی او مطمئن بودند. هر زمان خطری برای بازار یک منطقه احساس می‌شد، فورا گوسن در جلسات مطرح می‌گردید و بلافاصله از توان او برای رهایی استفاده می‌کردند. این‌گونه بود که در سال 1990، کارلوس گوسن به‌عنوان مسئول نمایندگی‌های کمپانی میچلین وارد آمریکای شمالی شد و فعالیت خود را آغاز کرد. ورود او به این منطقه به منزله نوسازی ساختار تمامی شعبات حاضر در آنجا بود. با یک خانه‌تکانی گسترده در اوایل دهه 1990 چنان قدرتی به حضور کمپانی در منطقه بخشید که مدیران آن تصمیم به خرید کمپانی لاستیک سازی (آنی‌رویال گودریچ) «Uniroyal Goodrich» گرفتند و از این وضعیت به مراتب خرسند به نظر می‌رسیدند.

با پیچیدن آوازه شهرت و توانایی او در سراسر جهان و میان کمپانی‌های بزرگ و صنعتی هر یک در تلاش برای بکارگیری او برآمدند و پیشنهاداتی را مطرح می‌کردند. از میان تمامی تقاضاها از شرکت‌های دور و نزدیک، او به پیشنهاد کمپانی رنوی فرانسه را پذیرفت و در اکتبر سال 96 با این کمپانی وارد قرار داد شد. در دسامبر آن سال گوسن با سمت مدیریت این کمپانی در مرکوسور «Mercosur» مشغول به‌کارشد. در این سمت او مسئولیت بخش‌های مهندسی، توسعه، ساخت، تحقیقات پیشرفته، عملیات قدرت و همچنین خرید محصولات در این منطقه را برعهده داشت.

با ورود او به بازار خودرو کم‌کم استعدادهای ویژه او در این صنعت نمایان شد، سیاست‌های اقتصادی او چنان مورد رضایت مدیران کمپانی در آمده بود که از او در جلسات مختلف به‌عنوان یک سیاست‌مدار حرفه‌ای نام می‌بردند، در مدت زمان اندکی با کاهش هزینه‌های اضافی و همچنین تعطیل کردن تعدادی از شعبات کم سود این شرکت در مکان‌های مختلف، سبب کسب سود دهی فراوان برای کمپانی گردید و از آن پس او را (قیمت شکن) می‌نامیدند.

در اواخر دهه 1990 کمپانی نیسان ژاپن به پایان عمر خودش نزدیک شده بود. سهامداران این شرکت اقدام به فروش سهام خود کرده بودند و هر یک قصد فرار از این وضعیت بحرانی و خطرناک را داشتند. در همین زمان شرکت رنو با خرید 37 درصد از سهام این کمپانی به نجات آن برخاسته بود. در مارس 1999 کمپانی فرانسوی رنو رسما این میزان سهام را خریداری کرد و اعلام کرد که قصد دارد جلوی ورشکستگی کامل نیسان را بگیرد. مدیران این کمپانی بسیار آسوده و با زبانی بسیار ساده سخن از رهایی نیسان از خطر سقوط می‌دادند و با اعتماد به نفسی بالا اعلام می‌کردند که کمپانی آن‌ها توان انجام این عملیات نجات را دارد. البته آن‌ها حق داشتند، چرا که از نیروی متخصصی بهره می‌جستند که همواره در لحظات بحرانی، نجات بخش خواهد بود و در کارنامه خود پیروزی ارزنده‌ای را ثبت کرده است.

 

در ژوئن سال 1999 گوسن برای نوسازی و نجات نیسان به ژاپن فرستاده شد. پس از یکسال تحقیق و بررسی در ژاپن، در ژوئن 2000 او رسما مدیریت کمپانی را بر عهده گرفت و متعهد شد که در عرض دو سال مجددا نیسان را به همان توانمندی باز خواهد گرداند. برای بسیاری این صحبت تنها یک بلوف و یا یک شعار تلقی می‌شد اما آنان که او را می‌شناختند به خوبی به تحقق این مساله واقف بودند.

مشابه عملکردش در رنو این‌بار نیز او اقدام به حذف هزینه‌های اضافی نمود، تعطیلی بسیاری از شعبات راکد، کاهش بسیاری از هزینه‌های داخلی و خرج و مخارج رسمی کمپانی، او را قادر ساخت تا با مدیریت جدی و توانمند خود، در آغاز هزاره سوم روزنه امید را نمایان سازد. در عرض مدت زمان کوتاهی گوسن به مشهورترین چهره در ژاپن تبدیل شد، آن‌ها که سن و سال بیشتری داشتند او را با افسانه‌های کهن ژاپنی مقایسه می‌کردند و توانایی او را خارج از توانایی انسان معمولی می‌دانستند، در اکتبر سال 2001 او اقدام به چاپ کتاب زندگی‌نامه‌اش کرد و در اولین ماه فروشش توانست 150 هزار نسخه از آن را به فروش رساند که به پرفروش‌ترین کتاب آسیا شهرت یافت.

در سال 2002، او به‌عنوان معاون کمپانی بزرگ «رنو- نیسان» و همچنین عضو هیات مدیره رنو درآمد و سرانجام در آوریل امسال 2005  او به سمت مدیر کمپانی رنو منصوب شد. براساس نظر سنجی‌های انجام شده در جراید تخصصی اتومبیل در سراسر دنیا، کارلوس گوسن به‌عنوان بانفوذترین فرد در صنعت خودروی دنیا در سال 2005 شناخته شده است.

7. ونوس و سرنا ویلیامز

ونوس و سرنا ویلیامز

خواهران ویلیامز که تنیس زنان دنیا را به تسخیر خود در آورده اند، بیشترین وقت از عمر خود را دز زمین تنیس گذرانده اند.

آنها در اوج جوانی و روزهایی که باید مثل همسالان خود بیش از هر چیز فکر تفریح باشند، هر روز راس ساعت 6 صبح از خواب بیدار شده و عازم زمین تنیس می شده اند. بعد از مدرسه هم تنیس مهمترین فعالیت روزانه این دو خواهر بود.

بیوگرافی سرنا ویلیامز
سرنا ویلیامز متولد 26 سپتامبر 1981  ايالت ميشيگان است . سرنا ویلیامز از سه سالگي تنيس را آغاز کرد و تاکنون توانسته است 13 عنوان قهرماني در رشته انفرادي و 14 عنوان در رقابتهاي دو نفره به  دست آورد.

سرنا ویلیامز تنیسور زن آمریکایی و دوزازدهمین تنیسور حال حاضر دنیا (ژانویه 2012) در رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس است و قهرمان سیزده گرنداسلم و دو مدال المپیک در بخش دونفره است.
او آخرین تنیسوری از میان مردان و زنان است که هر چهار عنوان گرنداسلم را کسب کرده است. در سال ۲۰۰۵، مجلهٔ تنیس، او را در ردهٔ هفدهم بهترین تنیسورهای چهل سال گذشته قرار داد. سرنا، خواهر کوچک‌تر یک تنیسور سابقاً رتبهٔ یک دیگری، ونوس ویلیامز، است. سرنا در حال حاضر در بلن آیلز در پالم پیچ گاردنز واقع در فلوریدا اقامت دارد.

سرنا ویلیامز علاوه بر ورزش به صورت حرفه اي، براي شرکت هاي بزرگ ورزشي چون پوما و آديداس تبليغات ميکند و يک خط توليد لباس ورزشي دارد.

 بیوگرافی ونوس ویلیامز

ونوس ابونی استار ویلیامز ( Venus Ebony Starr Williams)‏ (زاده ۱۷ ژوئن ۱۹۸۰ در کالیفرنیا) تنیس‌باز آمریکایی، قهرمان تنیس دونفرهویمبلدون، تنیس آزاد استرالیا و تنیس آزاد آمریکا است و برنده ۳ مدال طلای المپیک است.

خواهر او سرنا ویلیامز می باشد.

منبع : ویکی پدیا

8. ماریسا مایر   Marissa Mayer

ماریسا مایر ,Marissa Mayer

مدیرعامل جدید یاهو را بیش از هر چیز با برنامه ریزی ها و استقامتش می شناسند. او زمانی که در گوگل بود، 130 ساعت از کل 168 ساعت هفته را در محل کار سپری می کرد و حتی گاهی پشت میزش می خوابید!

حتی کسانی که از او انتقاد می کنند، اذعان دارند که او 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته را کار می کند.

بیوگرافی

ماریسا مایر متولد ۳۰ مه ۱۹۷۵ مدیر تجاری و مدیرعامل یاهو است. او در گذشته برای مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال‌ها در پروژه‌های مختلف “گوگل” مسئولیت داشته و اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمد.

ماریسا مایر فارغ‌التحصیل رشته هوش مصنوعی از دانشگاه استنفورد آمریکا است و به عنوان یک طرفدار پروپاقرص دنیای مد مشهور است. ماریسا مایر که در اولین سال‌های استخدام در گوگل با لری پیج، یکی از بنیان‌گذاران اصلی گوگل رابطه داشت، به مهارت حرفه‌ای بالا در گفت‌وگوی با رسانه‌ها نیز معروف است. مایر یکی از مسئولان اصلی پروژه آی گوگل نیز بود که به کاربر گوگل امکان می‌دهد به همه سرویس‌های گوگلی که استفاده می‌کند، به آسانی دسترسی داشته باشد. او در توسعه گوگل مپ و جی میل نیز نقش بسزایی داشته‌است.

در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس هیئت‌مدیره یاهو انتخاب شد. ماریسا مایر که در سال ۲۰۰۹ بازکری بوگ، یک کارفرمای معروف آمریکایی ازدواج کرده‌است.

 

9. کوبه برایانت Kobe_Bryant

کوبه برایانت, Kobe_Bryant

ستاره تیم بسکتبال لس آنجلس لیکیرز هم از جمله کسانی است که به معنای واقعی کلمه نشان داد در ناامیدی بسی امید است.

پس از اینکه یکی از انگشت هایش شکست و از حالت طبیعی خارج شد، به جای کنار گذاشتن بسکتبال و خانه نشینی، تکنیک پرتاب ها  و شوت هایش را کاملا عوض کرد و مطابق با شرایط جسمی اش توانست تکنیک نویی را برای اینکار ایجاد کند.

 بیوگرافی

کوبی بین برایانت Kobe Bryant (زادهٔ ۲۳ اوت ۱۹۷۸) بسکتبالیست برجستهٔ آمریکایی، در پست Shooting Guard برای تیم لس آنجلس لیکرز بازی می‌کند و همواره یکی از ارکان مهم تیم ستارگان All Star بوده است (تیم ستارگان متشکل از برجسته ترین بازیکنان لیگ ان بی ای است و اعضای این تیم با توجه به عملکرد بازیکنان، هر سال تغییر می‌کند.). او به همراه شاونیل، کیل با تیم لیکرز به ۳ قهرمانی، از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ دست یافت. بعد از جدا شدن شکیل اونیل از تیم لیکرز (فصل ۰۴-۲۰۰۳)، کوبی پایهٔ اصلی تیم لیکرز به حساب می‌آید. کوبی در سال ۲۰۰۶، در مقابل تیم تورنتو رپتورز، با وارد سبد کردن موفقیت آمیز ۸۱ توپ، بعد از ویلت چمبرلین، بیشترین امتیاز در یک بازی را به دست آورد که رکورد تازه‌ای در تاریخ ان بی ای به حساب می‌آید. کوبی برایانت در فصل ۰۸-۲۰۰۷ به عنوان بهترین بازیکن (MVP) ان بی ای انخاب شد و در همان سال، تیم لس آنجلس را به فینال این رقابت ها رساند و همچنین با تیم بسکتبال ایالات متحده آمریکا، قهرمان المپیک شد. وی در تمام مسابقات All Star شرکت داشته و در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها انتخاب شده است. 

10. ایندرا نویی Indra Nooye

ایندرا نویی, Indra Nooye

خانم نویی که حالا قدرتمندترین زن در عرصه تجارت محسوب می شود و برند شرکتش هم ارزشمندترین برند در سراسر دنیاست، روزگاری که درحال تحصیل بود، کار خود را از ساعت 5:30 صبح به عنوان منشی آغاز می کرد تا بتواند خرج خودش را بدهد.

او حالا هم دست از کار نکشیده و ساعت 7 صبح سر کارش حاضر می شود و کمتر پیش می آید که زودتر از 8 شب محل کارش را ترک کند.

بیوگرافی 

ايندرا نويي  Indra Nooye ، زني با 300 ميليون دلار درآمد در سال

او متولد 28 اكتبر 1955 در هندوستان و ساكن فعلي آمريكا است. نويي داراي بورد تخصصي از دانشگاه لينكولن بوده حقوق ماهانه‌اش در شركت پپسي‌كولا، 964 هزار و 413 دلار بر آورد مي‌شود، مجموع سرمايه نقدي او نيز 43 ميليارد دلار است. اين بازرگان برتر هندي تبار كه در اكتبر 2006 به عنوان مدير اجرايي كارخانه پپسي كولا منصوب شد، به واسطه قابليت‌هاي مديريتي خود توانست ظرف كمتر از يك سال، يعني در فوريه 2007 روي صندلي مديرعاملي پپسي‌كولا جاي گيرد.او كه يكي از اعضاي ارشد سازمان تجارت جهاني است، در برخي كميته‌ها و كميسيون‌هاي بين‌المللي نيز عضويت دارد.«نويي» از بوردهاي تخصصي تجاري و تحصيلي مختلف در دوران مديريت خود بهره‌مند شده و هم‌اكنون به عنوان رييس شوراي‌عالي تجاري هند و آمريكا نيز خدمت مي‌كند.نشريه بين‌المللي «Business Week» در گزارشي از دوران مديريت اين بازرگان، عنوان كرده است كه بر اساس ارزيابي‌ها، از زمان انتصاب «نويي» به عنوان مدير اجرايي كارخانه بزرگ پپسي كولا، درآمد سالانه اين شركت، با 72 درصد افزايش، به 6/5 ميليارد دلار تا پايان سال 2007 ميلادي رسيد.«ايندرا نويي» سهامدار چند شركت بزرگ ديگر دنيا نيز هست و به فعاليت‌هاي بشردوستانه مي‌پردازد هم‌اكنون به عنوان عضو موسس و فعال كميته بين‌المللي مقابله با بحران جهاني كار مي‌كند.اين بازرگان زن موفق، در ارزيابي سالانه نشريه «Wall Street Journal» براي دو سال متوالي در سال‌هاي 2007 و 2008 ميلادي در رتبه اول 50 زن برتر بازرگان جهان جاي گرفت. نشريه بين‌المللي تايمز نيز در همين سال‌ها او را به عنوان يكي از 100 چهره پرنفوذ جهان شناخت.پس از آن، در سال‌هاي 2009 و 2010 «نويي» به عنوان قدرتمند‌ترين زن جهان بر اساس ارزيابي نشريه بين‌المللي «فوربس» شناخته شد.نشريه «Fortune» نيز او را در سال 2009 به عنوان قدرتمندترين زن جهان در مديريت و تجارت معرفي كرد.اين نشريه در عين حال در سال‌هاي متوالي 2006، 2007، 2008 و 2009 ميلادي «نويي» را برترين بازرگان زن جهان دانست.

گردآوری کننده : رضا غفاری

وب سایت بولور BOOLOOR.COM

اطلاعات پست
نویسنده : ادمین
تاریخ پست : چهارشنبه ۱۳۹۲/۲۲/۰۳
دیدگاه

ارسال نظر دیدگاه برای مطلب “معرفی و بیوگرافی 10 تن از انسانهای موفق دنیا”

  1. شادی گفت:

    این ها با پشتکارشون به اینجا رسیدن .باید یاد گرفت و برای خود الگو قرار داد .

Telegram Channel: @booloor ,کانال بولور , کانال تلگرام ,کانال ,تلگرام , بولور
موضوعات اصلی

تبلیغات

khabar

عضو خبرنامه شوید:

ایمیل خود را وارد کنید:

آخرین نوشته ها
مطالب پیشنهادی
بازار
برچسبها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند:
Instagram